Fundamenty w Żorach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 485 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 417 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Żorach

Fundamenty Żory

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Doskonałej Jakości Fundamenty Żory

TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

28 opinii

Firma TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Żor oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

INTECH - Porządne Fundamenty Pod Dom Żory

INTECH

15 opinii

Jeśli poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to eksperci z INTECH perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Usługi Remontowo-Budowlane Marek Paleta - Doskonałe Fundamenty Pod Dom Żory

Usługi Remontowo-Budowlane Marek Paleta

9 opinii

Usługi Remontowo-Budowlane Marek Paleta oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Żor i z sąsiednich miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

WalBudŻory - Staranne Ławy Fundamentowe Żory

Staranne Ławy Fundamentowe Żory

5 opinii

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? WalBudŻory jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Jacek Wójtowicz - Doskonałe Fundamenty Żory

Jacek Wójtowicz

2 opinie

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Jacek Wójtowicz z Żor będzie najszybszą drogą. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

P.H.U. DA-SEW Przemysław Kustosik - Solidny Fundament Żory

P.H.U. DA-SEW Przemysław Kustosik

1 opinia

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia P.H.U. DA-SEW Przemysław Kustosik. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Serwis Kaiser Waldemar - Doskonały Fundament Żory

Serwis Kaiser Waldemar

3 opinie

Nadal szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Serwis Kaiser Waldemar. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Dach-Pol - Perfekcyjne Fundamenty w Żorach

Perfekcyjne Fundamenty w Żorach

1 opinia

Nadal poszukujesz profesjonalistów od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Dach-Pol. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA JACEK KUPCZAK - Rewelacyjne Płyty Betonowe Żory

FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA JACEK KUPCZAK

1 opinia

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z doświadczenia FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA JACEK KUPCZAK. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Żorach

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Żory

Zlecający poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

 • Żory

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 5 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Żory

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Szerokość 6 metrów. Długość 12 metrów. Termin rozpoczęcia prac: w c...

 • Żory

2022-12-26 do 2023-01-03

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Żory

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 700m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Żory

2022-12-09 do 2022-12-17

Usługi Wykonania Fundamentów Żory

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 128m² Informacje dodatkowe: Wykonanie płyty fundamentowej 17,12*6,24 m - 2 lub 3 sztuki. Grubość płyty 25cm...

 • Żory

2022-12-07 do 2022-12-15

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów

Zleceniodawca, który poszukuje usługi wykonania fundamentów musi już teraz zgłosić się do Ciebie i poznać atrakcyjne ceny oraz oferowaną jakość. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Żory

2022-11-17 do 2022-11-25

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Żory

2022-10-14 do 2022-10-14

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Chcesz znaleźć Zlecającego jako godny uwagi profesjonalista z zakresu najwyższej klasy wykonania fundamentów z Żor? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Żory

2022-09-25 do 2022-10-03

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 158m², Żory

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 158m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Żory

2022-09-25 do 2022-10-03

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Warszowice

2022-12-06 do 2022-12-14

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Najwyższej klasy wykonanie fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Warszowice

2022-11-15 do 2022-11-23

Wykonanie fundamentów, ok. 800m2, Warszowice

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić odbiorców. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Warszowice

2022-12-16 do 2022-12-24

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 140m², Suszec

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 140m². Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Suszec

2022-11-24 do 2022-12-02

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 160m², Studzionka

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 160m². Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Studzionka

2023-01-03 do 2023-01-11

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Jastrzębie-Zdrój

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Projekt indywidualny, bryła 14x18m Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zar...

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-08-18 do 2022-08-26

Porządne Fundamenty Żory

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-10-16 do 2022-10-24

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-01-03 do 2023-01-11

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Dla Zlecającego, który pisze - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², wybranie korzystnych konstrukcji betonowych może być niełatwe, ale Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Jastrzębie-Zdrój

2023-01-26 do 2023-02-03

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 97m², Orzesze

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 97m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Orzesze

2023-01-25 do 2023-02-02

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Orzesze

2022-08-30 do 2022-09-02

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: dom szkieletowy według projektu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięc...

 • Orzesze

2022-10-07 do 2022-10-15

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec doradź i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 70m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Orzesze

2023-01-02 do 2023-01-10

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Orzesze

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze Śląskiego, ale także okolicznych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Orzesze

2022-07-30 do 2022-08-07

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Golasowice

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest wiarygodny. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Golasowice

2022-07-30 do 2022-08-07

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Żory

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 10m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Rybnik

2022-07-26 do 2022-08-03

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: https:/projekty.muratordom.pl/projekt-przejrzysty-wariant-i-c365a-3313 Term...

 • Rybnik

2022-11-04 do 2022-11-12

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 63m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 63m² Informacje dodatkowe: 7×9 budynek z instalacjami i ociepleniem Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnieni...

 • Rybnik

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 3 dni temu

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 100m², Rybnik

To zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 100m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Rybnika oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Rybnik

2022-09-14 do 2022-09-15

Najlepsze Fundamenty

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Rybnika. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Rybnik

2022-12-28 do 2023-01-05

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 83m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 83m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Rybnik

2022-09-14 do 2022-09-22

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów