Fundamenty w Tychach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 850 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 588 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Tychach

Fundamenty Tychy

Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów

137 opinii

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu wyjątkowego wylewania fundamentów z Tychów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Osnowa-Bud - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Tychy

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów

40 opinii

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

INTECH - Porządny Fundament Tychy

INTECH

15 opinii

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie INTECH. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

GoWin Tomasz Gowin - Fantastyczne Kopanie Fundamentów Tychy

Fantastyczne Kopanie Fundamentów

8 opinii

Planujesz wybrać solidnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? GoWin Tomasz Gowin z Tychów jest na to skuteczną metodą. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - warto.

IC-CO Sp. z o.o. - Znakomita Płyta Fundamentowa Tychy

Znakomita Płyta Fundamentowa

3 opinie

Firma IC-CO Sp. z o.o. świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Tychów i okolic. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Wellbud - Doskonałe Wylewanie Fundamentów w Tychach

Doskonałe Wylewanie Fundamentów w Tychach

4 opinie

Wiele długich lat pracownicy Wellbud realizują usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Tychy

DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Domcorp - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Tychy

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Tychy

4 opinie

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Domcorp. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Styldom - Doskonała Izolacja Fundamentów Tychy

Doskonała Izolacja Fundamentów

13 opinii

Po prostu zleć prace dotyczące izolacji fundamentów ekspertom firmy Styldom z miejscowości Tychy. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Tychów są jednymi z najlepszych. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

ZRB BUDEX - Rewelacyjne Kopanie Fundamentów Tychy

Rewelacyjne Kopanie Fundamentów Tychy

8 opinii

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć swoje zadanie specjalistom od kopania fundamentów z Tychów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - sprawdź!

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Tychach

Profesjonalne Fundamenty Tychy

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Tychy

2023-01-10 do 2023-01-18

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 750m², Tychy

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z branży konstrukcji betonowych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 750m². Zaproponuj termin od razu!

 • Tychy

2022-12-01 do 2022-12-09

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Tychy

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Tychy

2022-10-29 do 2022-11-06

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Tychy

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Tychy

2022-10-15 do 2022-10-23

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 30m², Tychy

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 30m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Tychy

2022-09-21 do 2022-09-29

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Pokaż Klientowi, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Tychów, więc jeśli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Skontaktuj się i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Tychy

2022-08-25 do 2022-09-02

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 110m², Tychy

Ten Klient uważa, że rewelacyjne fundamenty to skomplikowany temat. Napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 110m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Tychy

2022-08-21 do 2022-08-29

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Tychy

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Tychy

2022-08-06 do 2022-08-14

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Tychy

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Tychy

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł konstrukcji betonowych, choć próbuje znaleźć od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Tychy

2022-07-17 do 2022-07-25

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów Tychy

Dzięki dbałości o szczegóły usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Sława, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Tychy

2022-07-13 do 2022-07-21

Usługi Wykonania Fundamentów

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi profesjonalista od solidnych usług wykonania fundamentów z Śląskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Lędziny

2022-09-17 do 2022-09-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Lędziny

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Lędziny

2022-09-05 do 2022-09-13

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 116m², Lędziny

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące solidnej budowy fundamentów od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Śląskiego. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Lędziny

2022-10-07 do 2022-10-15

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Katowice

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Katowice

2022-07-22 do 2022-07-30

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 9mx11m Przejżysty 365a Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Katowice

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Katowice

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², znalezienie idealnych konstrukcji betonowych jest niełatwe, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Katowice

2022-08-11 do 2022-08-19

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Katowice

Ten Klient pragnąc dotrzeć do konstrukcji betonowych powinien namierzyć Twoją Ofertę, która nie ma sobie równych. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Wybierz numer i prześlij ofertę.

 • Katowice

2022-10-02 do 2022-10-10

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Tychy

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Katowic i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 150m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Katowice

2022-09-22 do 2022-09-30

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1400m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-15...

 • Katowice

2022-12-10 do 2022-12-18

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 1000m², Katowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1000m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Jako Generalny Wykonawca inwestycji Budowa Hospicj...

 • Katowice

2022-11-28 do 2022-12-06

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Katowice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Katowice

2023-01-18 do 2023-01-26

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Katowice

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Katowice

2022-11-04 do 2022-11-12

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 106m², Katowice

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i znajdź dostosowane rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 106m². Zaproponuj termin!

 • Katowice

2023-01-06 do 2023-01-14

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę odpowiednich konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 60m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Katowice

2023-01-17 do 2023-01-25

Konstrukcje Betonowe

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 30m²" jest stworzone dla Ciebie. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Katowice

2023-01-18 do 2023-01-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów