Fundamenty w Wodzisławiu Śląskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 973 451 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 488 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Wodzisławiu Śląskim

Fundamenty Wodzisław Śląski

TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

34 opinie

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z Wodzisławia Śląskiego będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Solidne Kopanie Fundamentów Wodzisław Śląski

EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

27 opinii

Z czystym sumieniem powierz usługę solidnego kopania fundamentów profesjonalistom z firmy EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Wodzisławia Śląskiego i przyległych miast. Jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

LignumHome - Budownictwo Szkieletowe - Staranna Płyta Fundamentowa Wodzisław Śląski

LignumHome - Budownictwo Szkieletowe

26 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z LignumHome - Budownictwo Szkieletowe perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Wodzisław Śląski

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom

19 opinii

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe są dla Ciebie idealni. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

AMH BUD MYKHAILO HLOVA - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Wodzisław Śląski

AMH BUD MYKHAILO HLOVA

11 opinii

Sprawdź firmę AMH BUD MYKHAILO HLOVA jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do profesjonalnej izolacji fundamentów na terenie Wodzisławia Śląskiego. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

firma.martinex@wp.pl - Perfekcyjny Fundament Wodzisław Śląski

Perfekcyjny Fundament Wodzisław Śląski

5 opinii

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od fundamentu? Skorzystaj z kwalifikacji firma.martinexwp.pl. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Rafał Panic uslugi budowlane - Najlepszy Fundament w Wodzisławiu Śląskim

Najlepszy Fundament w Wodzisławiu Śląskim

5 opinii

Uważasz, że najlepszy fundament to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Rynel Sp. z o.o. - Solidny Fundament Wodzisław Śląski

Solidny Fundament Wodzisław Śląski

6 opinii

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Rynel Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

"MANIEK" MARIUSZ JURCZAK - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Wodzisław Śląski

"MANIEK" MARIUSZ JURCZAK

10 opinii

Uważasz, że perfekcyjne wzmacnianie fundamentów to trudny temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z MANIEK MARIUSZ JURCZAK poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

S-Bud Firma Ogólnobudowlana Skibiński Krzysztof - Pierwszorzędny Fundament Wodzisław Śląski

S-Bud Firma Ogólnobudowlana Skibiński Krzysztof

12 opinii

Szukasz profesjonalistów od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - S-Bud Firma Ogólnobudowlana Skibiński Krzysztof jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Najnowsze z 33 zleceń na fundamenty w Wodzisławiu Śląskim

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Wodzisław Śląski

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Wodzisław Śląski

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 5 dni temu

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów Wodzisław Śląski

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Śląskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Mszana

2024-06-26 do 2024-07-04

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Bełsznica

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Bełsznica

2024-06-23 do 2024-07-01

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Gołkowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gołkowice

2024-06-20 do 2024-06-28

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 800m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 800 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Wodzisław Śląski

2024-06-19 do 2024-06-27

Budowa Fundamentów Wodzisław Śląski

Zakres prac: Fundamenty z ławami i ściągami. Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Wykonanie fundamentów według gotowego projektu i kanalizacji. Termin na lipiec. Chci...

 • Gogołowa

2024-06-15 do 2024-06-23

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Posiadamy badanie gruntu, teren gliniasty. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Wodzisław Śląski

2024-06-14 do 2024-06-22

Świetne Fundamenty Wodzisław Śląski

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Marklowice

2024-06-01 do 2024-06-09

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wodzisław Śląski

2024-05-25 do 2024-06-02

Usługi Wykonania Fundamentów

Jako znakomici specjaliści dacie radę spełnić oczekiwania odnośnie usług wykonania fundamentów. Zapytanie brzmi "Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m²". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Radlin

2024-04-23 do 2024-04-23

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Wodzisław Śląski

2024-04-17 do 2024-04-25

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 151-200m², Wodzisław Śląski

Potrzebujesz klienta jako specjalista od najlepszego wykonania fundamentów w miejscowości Wodzisław Śląski lub na terenie Wodzisławia Śląskiego? Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Wodzisław Śląski

2024-04-13 do 2024-04-21

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wodzisław Śląski

2024-04-13 do 2024-04-21

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi budowy fundamentów na ponadprzeciętnym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest sprawdzony. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Wodzisław Śląski

2024-04-13 do 2024-04-21

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i wykonujesz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m² i zostało napisane przez sprawdzonego Konsumenta. Pokaż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Wodzisław Śląski

2024-04-04 do 2024-04-12

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wodzisław Śląski

2024-03-30 do 2024-04-07

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Marklowice

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m². Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Marklowice

2024-03-30 do 2024-04-07

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Wodzisław Śląski

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Wodzisław Śląski

2024-03-27 do 2024-04-05

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Wodzisław Śląski

Ten Klient pragnąc dotrzeć do konstrukcji betonowych powinien znaleźć Twoją Firmę, która nie ma sobie równych. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Wodzisław Śląski

2024-03-26 do 2024-03-30

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wodzisław Śląski

2024-03-18 do 2024-03-26

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Radlin

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Radlin

2024-03-10 do 2024-03-18

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Wodzisław Śląski

Nie trać energii i zrealizuj zlecenie na profesjonalne wykonanie fundamentów w Wodzisławiu Śląskim. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Wodzisław Śląski

2024-03-01 do 2024-03-09

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Wodzisław Śląski

Zlecający szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Wodzisław Śląski

2024-02-19 do 2024-02-27

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Połomia

2024-02-06 do 2024-02-14

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 700m², Wodzisław Śląski

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 700 Informacje dodatkowe: Domy w zabudowie bliźniaczej dwumieszkaniowe pięć budynków. Termin rozpoczęcia prac: w cią...

 • Wodzisław Śląski

2024-01-30 do 2024-02-07

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Wodzisław Śląski

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-08-02...

 • Marklowice

2024-01-28 do 2024-02-05

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Skrzyszów

2024-01-23 do 2024-01-31

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Przez zapewnianie perfekcyjnej usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Reputacja, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić zleceniodawców. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Krostoszowice

2024-01-23 do 2024-01-31

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 36-70m², Turza Śląska

Klient, który planuje zakup doskonałej usługi wykonania fundamentów musi już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Złóż propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Turza Śląska

2024-01-21 do 2024-01-29

Budowa Fundamentów

Zrealizuj zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Śląskiego. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Marklowice

2024-01-19 do 2024-01-27

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Gołkowice

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Gołkowice

2024-01-11 do 2024-01-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów