Fundamenty w Bytomiu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 447 848 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 043 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Bytomiu

Fundamenty Bytom

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Bytom

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

43 opinie

Zatrudnij Krzysztof Ślaga ECO INWEST jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do profesjonalnej izolacji fundamentów w miejscowości Bytom lub sąsiednim mieście. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Installsolid - Doskonałe Kopanie Fundamentów Bytom

Installsolid

23 opinie

Już od kilku lat pracownicy Installsolid realizują usługi z zakresu kopania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę.

INTECH - Doskonały Fundament Bytom

Doskonały Fundament Bytom

15 opinii

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z INTECH perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

ASKORP - Staranne Ławy Fundamentowe w Bytomiu

Staranne Ławy Fundamentowe w Bytomiu

9 opinii

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? ASKORP jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

PB Konstbud Marian Zawadka - Profesjonalny Fundament Bytom

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PB Konstbud Marian Zawadka jest na to skuteczną metodą. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Bytom

Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy firmy DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ świadczą usługi z zakresu doskonałego kopania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Firma Konstrukcyjno-Budowlana - Doskonałej Jakości Fundament Bytom

Firma Konstrukcyjno-Budowlana

1 opinia

Planujesz wybrać sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Firma Konstrukcyjno-Budowlana będzie najszybszą drogą. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Synowie Budownictwa Sp. z o.o. - Rewelacyjny Fundament Bytom

Rewelacyjny Fundament

5 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Synowie Budownictwa Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

PUO Maximo - Najlepsze Fundamenty Pod Dom Bytom

Najlepsze Fundamenty Pod Dom Bytom

13 opinii

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z PUO Maximo są dla Ciebie idealni. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Bytomiu

Solidne Fundamenty Bytom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Bytom

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 13 godzin temu

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Bytom

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze Bytomia, ale także okolicznych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Bytom

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano wczoraj o 23:17

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Bytom

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Bytom

2023-01-08 do 2023-01-16

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu pierwszorzędnego wykonania fundamentów wykonaj zlecenie, które ma treść - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Bytom

2022-10-31 do 2022-10-31

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m², Bytom

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Bytomia bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Bytom

2022-10-05 do 2022-10-13

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów Bytom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 20m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Bytom

2022-08-19 do 2022-08-27

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Radzionków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: Dom modułowy 820,00cm x 596,20 cm 49.17 m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu mie...

 • Radzionków

2022-10-02 do 2022-10-10

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Jeśli oferujesz najwyższej klasy usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Śląskie oraz sąsiednich powiatów to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Radzionków

2023-01-15 do 2023-01-23

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 49m² Informacje dodatkowe: Płyta fundamentowa pod budynek modułowy 49m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu m...

 • Radzionków

2023-01-15 do 2023-01-15

Porządne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Wykonanie fundamentu na zakładzie wodociągów, wykonanie tacy najazdowej. T...

 • Piekary Śląskie

2022-09-21 do 2022-09-29

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 10m², Bobrowniki

Jeśli usługi wykonania fundamentów to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 10m²". Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Bobrowniki

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Nakło Śląskie

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Zaproponuj termin już teraz!

 • Nakło śląskie

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m², Chorzów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Fundament pod maszynę Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Fundamenty pod maszynę wg projektu budowlanego Termin rozpoczęcia prac: możliwy...

 • Chorzów

2022-11-21 do 2022-11-29

Najlepsza Budowa Fundamentów Bytom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Chorzów

2022-10-08 do 2022-10-15

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 1600m², Chorzów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1600m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Chorzów

2022-09-19 do 2022-09-27

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Chorzów

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Chorzów

2022-11-21 do 2022-11-29

Staranne Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Chorzów

2022-08-25 do 2022-09-02

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów

Oferując usługi wykonania fundamentów od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Zabrze, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Przedłóż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Zabrze

2022-08-24 do 2022-09-01

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 54m², Zabrze

Szukasz zlecenia jako sprawdzony fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Zabrze

2022-09-14 do 2022-09-15

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Bytom

Ten Klient, który nadal nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że szuka od dawna, napisał nam ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 33m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Zabrze

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano wczoraj o 20:50

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 10x10 m bez garażu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zabrze

2023-01-09 do 2023-01-17

Porządne Fundamenty

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od fundamentów poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Zabrze

2023-01-29 do 2023-02-06

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Rogoźnik

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu budowy fundamentów wykonaj zlecenie na budowa fundamentów. Zapoznaj się ze zleceniem - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Rogoźnik

2022-12-02 do 2022-12-10

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ruda Śląska

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Ruda Śląska

2023-01-17 do 2023-01-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Ruda Śląska

2022-11-15 do 2022-11-16

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 140m², Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-01...

 • Ruda Śląska

2022-10-01 do 2022-10-09

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ruda Śląska

2022-11-19 do 2022-11-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów