Fundamenty w Piekarach Śląskich

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 178 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 473 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Piekarach Śląskich

Fundamenty Piekary Śląskie

Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Piekary Śląskie

1 opinia

VERNER Przedsiębiorstwo Usługowe Piotr Grabek oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Piekary Śląskie oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

SZ CONSTRUCTION - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Piekary Śląskie

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Piekary Śląskie

2 opinie

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry SZ CONSTRUCTION. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Marpol - Staranny Fundament Piekary Śląskie

Staranny Fundament

4 opinie

Jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj kompetencje Marpol. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

STAN-REM Jerzy Stangel - Porządny Fundament Piekary Śląskie

STAN-REM Jerzy Stangel

6 opinii

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to trafiłeś w dobre miejsce - STAN-REM Jerzy Stangel jest do Twoich usług. Piekary Śląskie i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Piekary Śląskie

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa

3 opinie

Wykonanie płyty fundamentowej będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Skontaktuj się z nimi od razu i poznaj ofertę.

Lepbud prb - Rewelacyjne Płyty Betonowe Piekary Śląskie

Rewelacyjne Płyty Betonowe

11 opinii

Jeśli jeszcze poszukujesz dobrej firmy od płyt betonowych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Lepbud prb. Piekary Śląskie i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

TIRSO Sp. z o.o. - Porządne Fundamenty Pod Dom Piekary Śląskie

TIRSO Sp. z o.o.

1 opinia

Jeśli szukasz współpracy to specjaliści z TIRSO Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Firma Usługowo-Handlowa Heller Krzysztof - Rewelacyjny Fundament Piekary Śląskie

Firma Usługowo-Handlowa Heller Krzysztof

2 opinie

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Firma Usługowo-Handlowa Heller Krzysztof. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

EKOHAUS Katowice sp. z o.o. - Solidne Fundamenty Pod Dom w Piekarach Śląskich

Solidne Fundamenty Pod Dom w Piekarach Śląskich

8 opinii

Według Ciebie solidne fundamenty pod dom to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z EKOHAUS Katowice sp. z o.o. posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Tadbud - Doskonałej Jakości Fundament Piekary Śląskie

Tadbud

Planujesz wybrać sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Tadbud będzie najszybszą drogą. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Piekarach Śląskich

Pierwszorzędne Fundamenty Piekary Śląskie

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Piekary Śląskie

2022-09-21 do 2022-09-29

Porządne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 10m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Bobrowniki

2022-08-04 do 2022-08-12

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Piekary Śląskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rogoźnik

2022-12-02 do 2022-12-10

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Radzionków

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: Dom modułowy 820,00cm x 596,20 cm 49.17 m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu mie...

 • Radzionków

2022-10-02 do 2022-10-10

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Piekary Śląskie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 78m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Radzionków

2023-01-15 do 2023-01-23

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 49m² Informacje dodatkowe: Płyta fundamentowa pod budynek modułowy 49m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu m...

 • Radzionków

2023-01-15 do 2023-01-15

Usługi Wykonania Fundamentów Piekary Śląskie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Ogrodzenie Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 18m² Informacje dodatkowe: Ogrodzenie frontowe Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wojkowice

2022-08-14 do 2022-08-22

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Bytom

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Bytom

2023-01-08 do 2023-01-16

Staranne Fundamenty

Poszukiwane są staranne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 20m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Bytom

2022-08-19 do 2022-08-27

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Szukasz Klienta jako warty uwagi specjalista od fachowych usług wykonania fundamentów z Bytomia? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Bytom

2022-10-31 do 2022-10-31

Porządne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bytom

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano 3 dni temu

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Bytom

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec z zakresu najwyższej klasy budowy fundamentów z Bytomia? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Bytom

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 2 dni temu

Staranne Fundamenty

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od fundamentów. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Bytom

2022-10-05 do 2022-10-13

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Piekary Śląskie

Przyjmij zlecenie perfekcyjnego wykonania fundamentów o treści "Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m²", jako fachowiec z miejscowości Śląskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Śląskiego nie masz sobie równych. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Orzech

2022-08-02 do 2022-08-10

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Świerklaniec

2022-12-27 do 2023-01-04

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 120m², Świerklaniec

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: 8,15 x 14,8 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świerklaniec

2023-02-08 do 2023-02-16
dodano wczoraj o 09:55

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Świerklaniec

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Świerklaniec

2022-11-19 do 2022-11-27

Fundamenty

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Orzech

2022-08-24 do 2022-09-01

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 200m², Nowe Chechło

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Nowe chechło

2023-01-30 do 2023-02-07

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 113m² Informacje dodatkowe: Miejscowość Świerklaniec Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świerklaniec

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano 2 dni temu

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Nakło Śląskie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 85mb (budynek 10x10 + garaz 6x6 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nakło śląskie

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 5 dni temu

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Umów się na rozmowę od razu.

 • Siemianowice Śląskie

2022-10-31 do 2022-11-08

Najlepsze Fundamenty

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Siemianowice Śląskie

2022-09-14 do 2022-09-22

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Ten Klient wprowadził zapytanie "Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 85m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Siemianowic Śląskich i przyległych powiatów. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Siemianowice Śląskie

2022-12-05 do 2022-12-13

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Siemianowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Diwie podpory żelbetonowe o wysokości ok. 8m pod łącznik o długości ok. 20m...

 • Siemianowice Śląskie

2022-08-16 do 2022-08-24

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów