Dom z cegły w Mikołowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Domów Murowanych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 254 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Posiadanie własnego domu to marzenie oraz cel życiowy wielu osób. Często jednak wiąże się to z koniecznością dopełnienia uciążliwych i kosztownych formalności. Obecnie dostępne są różne rozwiązania, które pozwalają na uproszczenie całej procedury i rozpoczęcie budowy w zdecydowanie krótszym czasie. Domy murowane bez pozwolenia mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem. Warto jednak dokładnie zapoznać się z zasadami i kosztami wybudowania tego rodzaju nieruchomości.

Domy bez pozwolenia całoroczne murowane - obecnie przepisy zezwalają na wybudowanie małych rozmiarów budynku, na własnej działce - na zgłoszenie. Powierzchnia nieruchomości nie może przekraczać jednak 35 metrów kwadratowych. Niezbędne jest także, aby dom spełniał wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wyjątkiem od tej zasady są działki rekreacyjne.

Tanie domy murowane na zgłoszenie to rozwiązanie, które wymaga dopełnienia jedynie nielicznych formalności. Domy murowane o powierzchni do 35m2 należy zgłosić do Starostwa Powiatowego albo Urzędu Miasta. Dokumenty, które powinny zostać załączone to akt własności działki, indywidualny projekt, a także plan zagospodarowania przestrzennego danego obszaru. Projektowana nieruchomość powinna być określana w dokumentacji jako budynek służący rekreacji indywidualnej. Jeżeli ta zasada zostanie naruszona - niezbędne będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę. Domy murowane bez pozwolenia charakteryzują się co prawda niewielkim metrażem, ale mając sensowny pomysł, można tę przestrzeń doskonale wykorzystać. Firmy budowlane często oferują domy murowane pod klucz - decyzja o inwestycji w tego rodzaju nieruchomość jest więc stosunkowo przystępna finansowo, wygodna i szybka do zrealizowania.

Budowa domu murowanego, wraz z budową dachu, bez pozwolenia, to wydatek zdecydowanie mniejszy niż w przypadku budowy tradycyjnej nieruchomości. Domy murowane to inwestycja, której cena może się znacząco różnić zależnie od projektu. Określenie konkretnego przedziału cenowego jest praktycznie niemożliwe, gdyż na ostateczne koszty ma wpływ wiele czynników, np. wybór materiałów. To one odgrywają tutaj znaczącą rolę. Również wybrany rodzaj wykończenia poszczególnych elementów może odegrać znaczącą rolę i wpłynąć znacząco na ostateczną sumę realizacji. W końcu - lokalizacja i wybrana firma. Zdecydowanie tańsze stawki będą mieli pracownicy indywidualni, a inne renomowane firmy z ugruntowaną pozycją na rynku.

Ranking najlepszych specjalistów od budowania domu w stanie surowym w Mikołowie

Domy murowane Mikołów

Profesjonalny Dom Klasyczny Mikołów

100 opinii

NEXBUD Sylwester Kęska świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Mikołów i z sąsiednich miast. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

ETHOMM Sp. z o.o. - Doskonałe Domy Murowane Mikołów

Doskonałe Domy Murowane

23 opinie

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od domów murowanych to powierz tę kwestię specjalistom z ETHOMM Sp. z o.o.. Mikołów i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Creative Business Center - Pierwszorzędny Dom Tradycyjny Mikołów

Pierwszorzędny Dom Tradycyjny Mikołów

11 opinii

Jeżeli w dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od domu tradycyjnego to wykorzystaj doświadczenie Creative Business Center. Mikołów i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

TR BUILDING Rafał Trych - Perfekcyjny Dom Jednorodzinny Mikołów

TR BUILDING Rafał Trych

9 opinii

Uważasz, że perfekcyjny dom jednorodzinny to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z TR BUILDING Rafał Trych udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Newe - Znakomity Dom Klasyczny Mikołów

Newe

9 opinii

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Newe z Mikołowa będzie najszybszą drogą. Żeby otrzymać wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

TRADERBUD - Perfekcyjny Dom z Pustaka Mikołów

Perfekcyjny Dom z Pustaka

6 opinii

Potrzebujesz specjalisty od domu z pustaka? Wykorzystaj doświadczenie TRADERBUD. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Specbud ZUH - Solidne Domy Murowane Mikołów

Specbud ZUH

4 opinie

Nadal poszukujesz profesjonalistów od domów murowanych? Powierz tę kwestię specjalistom z Specbud ZUH. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

F.U.H. Kamil Trybala - Doskonały Dom Tradycyjny Mikołów

F.U.H. Kamil Trybala

4 opinie

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od domu klasycznego? Zaufaj doświadczeniu F.U.H. Kamil Trybala. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

IC-CO Sp. z o.o. - Porządny Dom z Pustaka Mikołów

IC-CO Sp. z o.o.

3 opinie

Firma IC-CO Sp. z o.o. oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Mikołowa i okolic. Aby poznać dokładną wycenę skontaktuj się - warto.

"Kurpas G & A" T. Kurpas Sp. j. - Świetna Budowa Domu Murowanego w Mikołowie

Świetna Budowa Domu Murowanego w Mikołowie

1 opinia

Zdecydowanie o wyborze budowy domu murowaego nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Kurpas G A T. Kurpas Sp. j. udzielą rad i dobiorą najlepsze rozwiązanie. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Najnowsze z 49 zleceń na budowanie domów w stanie surowym w Mikołowie

Profesjonalne Budowanie Domów w Stanie Surowym Mikołów

Wpraw w zachwyt tego Zlecającego sprawnym działaniem w rejonie Śląskiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma budująca domy w stanie surowym wykonaj zapytanie o treści "Dam zlecenie na budowę domu z Ytonga, SSZ, 151-200m²" i pokaż, że budowanie domów w stanie surowym zostanie zakończone błyskawicznie. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Ornontowice

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 4 dni temu

Budowa domu z Porothermu, SSO, 101-150m², Ornontowice

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwnic...

 • Ornontowice

2023-01-19 do 2023-01-27

Najwyższej Klasy Budowa Domu w Stanie Surowym Mikołów

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące najwyższej klasy budowy domu w stanie surowym od pewnych Klientów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Mikołów lub okolicy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Mikołów

2023-01-18 do 2023-01-26

Zlecę budowę, stan deweloperski, do 35m², Mikołów

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: Garaż Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: do 35m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwniczony: nie Projekt: ...

 • Mikołów

2023-01-16 do 2023-01-24

Budowa domu z Ytonga, stan deweloperski, 101-150m², Mikołów

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwniczony: ...

 • Mikołów

2023-01-16 do 2023-01-24

Zapytanie o budowę domu z Porothermu, SSO, 151-200m², Orzesze

Zachwyć tego Klienta sprawnym działaniem w okolicach Śląskiego. Jako uznana firma budująca domy w stanie surowym wykonaj zlecenie o treści "Zapytanie o budowę domu z Porothermu, SSO, 151-200m²" i udowodnij, że budowa domu w stanie surowym zostanie zakończone z należytą uwagą. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Orzesze

2023-01-09 do 2023-01-17

Rewelacyjne Domy w Surowym Stanie Mikołów

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwnic...

 • Ornontowice

2023-01-09 do 2023-01-17

Staranne Domy w Surowym Stanie

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: Żelbet Budynek podpiwniczony: nie ...

 • Orzesze

2022-12-21 do 2022-12-23

Firma Budująca Domy w Stanie Surowym Mikołów

Technologia: tradycyjna murowana z betonu komórkowego Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 107m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwnicz...

 • Orzesze

2022-12-15 do 2022-12-23

Zlecę budowę domu z Ytonga, SSZ, 36-100m², Orzesze

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwnic...

 • Orzesze

2022-12-13 do 2022-12-21

Rewelacyjny Stan Deweloperski Domu Mikołów

Technologia: tradycyjna murowana z Pustaki keramzytowe Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpi...

 • Mikołów

2022-11-30 do 2022-12-08

Świetny Dom w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z pustaków keramzytowych Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budyn...

 • Mikołów

2022-11-22 do 2022-11-30

Solidne Budowanie Domów w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 175m² Materiał na dach: blacha Budynek podpiwniczony: nie Projek...

 • Gostyń

2022-11-20 do 2022-11-28

Dobra Firma Budująca Domy w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwniczony:...

 • Ornontowice

2022-11-19 do 2022-11-27

Dam zlecenie na budowę domu z Porothermu, SSZ, 101-150m², Wyry

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwn...

 • Wyry

2022-11-19 do 2022-11-27

Zapytanie o budowę domu z Porothermu, 128m², Mikołów

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od stanu surowego domu potrzebujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o budowę domu z Porothermu, 128m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Mikołowa bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Mikołów

2022-11-16 do 2022-11-24

Doskonałe Budowanie Domów w Stanie Surowym

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec z zakresu doskonałego budowania domów w stanie surowym z Twojego rejonu. Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem o treści - Zlecę budowę domu z Ytonga, SSO, 200m². Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Orzesze

2022-11-15 do 2022-11-23

Solidne Budowanie Domów w Stanie Surowym

Jeśli realizujesz zlecenia na solidne budowanie domów w stanie surowym w i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Budowa budynku, SSZ, 113m²", jest gotowy skorzystać z Twoich usług jako doświadczonej firmie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Mikołów

2022-11-08 do 2022-11-16

Dam zlecenie na budowę budynku z Porothermu, SSO, 201-300m², Wyry

Jeśli kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne mocne strony jako specjalisty od budowania domów w stanie surowym to wykonaj zlecenie - Dam zlecenie na budowę budynku z Porothermu, SSO, 201-300m². Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Wyry

2022-11-08 do 2022-11-16

Potrzebna brygada do budowy domu jednorodzinnego, SSO, 140m2, Ornontowice

Perfekcyjne budowanie domów w stanie surowym to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w branży. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Ornontowice

2022-10-31 do 2022-11-08

Budowa Domu w Stanie Surowym

Zleceniodawca napisał "Szukam firmy do budowy bliźniaka z Porothermu, SSO, 201-300m²". Przyjmij zlecenie fantastycznej budowy domu w stanie surowym jako ekspert w tej branży. Zawiadom o gotowości do podjęcia prac w miejscowości Śląskie i sąsiednich miast. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Ornontowice

2022-10-25 do 2022-11-02

Porządne Domy w Surowym Stanie

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwnicz...

 • Mikołów

2022-10-24 do 2022-11-01

Solidny Stan Surowy Domu

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Łaziska Górne

2022-10-24 do 2022-11-01

Zlecenie na budowę obiektu murowanego, SSO, 150m2, Ornontowice

Zakres zlecenia: budowa obiektu Stan: SSO Powierzchnia: 150m2 Technologia: obiekt murowany Poddasze użytkowe: z poddaszem Garaż: bez garażu Projekt: Zleceniodawca posiada projekt Pozwolenie na budowę: wszy...

 • Ornontowice

2022-10-18 do 2022-10-26

Budowa domu z Ytonga, stan deweloperski, 36-100m², Mikołów

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: dachówka cementowa Budynek podpiwniczon...

 • Mikołów

2022-10-17 do 2022-10-28

Zapytanie o budowę domu z Ytonga, SSZ, 36-100m², Łaziska Górne

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podp...

 • Łaziska Górne

2022-10-17 do 2022-10-25

Najlepsze Budowanie Domów w Stanie Surowym

Szukasz zlecenia jako godny zaufania profesjonalista z zakresu najlepszego budowania domów w stanie surowym z Śląskiego. Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi - Dam zlecenie na budowę budynku z Porothermu, SSZ, 36-100m². Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Ornontowice

2022-10-14 do 2022-10-22

Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSZ, 101-150m², Ornontowice

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka cementowa Budynek podpiwni...

 • Ornontowice

2022-10-05 do 2022-10-13

Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSO, 101-150m², Ornontowice

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od domów w surowym stanie. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Ornontowice

2022-10-05 do 2022-10-13

Dam zlecenie na budowę budynku, 210m², Mikołów

Zlecający szuka rewelacyjnej współpracy i pisze - Dam zlecenie na budowę budynku, 210m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zaproponuj termin!

 • Mikołów

2022-09-25 do 2022-10-03

Szukam firmy do budowy domu z Ytonga, stan deweloperski, 101-150m², Mikołów

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan deweloperski - z instalacjami Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwnicz...

 • Mikołów

2022-09-24 do 2022-10-02

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Domów Murowanych

Najczęstsze pytania o domach murowanych

Ile kosztuje budowa domu?

Koszt budowy domu jednorodzinnego murowanego z roku na rok staje się coraz wyższy. Mają na to wpływ rosnące ceny materiałów, robocizny oraz działek budowlanych.

Najmniejsze koszty generuje budowa domu do stanu surowego, natomiast największe – do stanu deweloperskiego lub nawet pod klucz. Postawienie domu 70 m2 do stanu surowego wiąże się z wydatkami rzędu ok. 130 – 150 tys. zł, do stanu deweloperskiego aż do 350 tys. zł.

Jak możesz zaoszczędzić? Zdecyduj się na indywidualny projekt domu oraz budynek o prostej formie (parterowy i bez piwnicy).

Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby zacząć budowę domu?

Zanim zdecydujesz się na budowę domu jednorodzinnego, dowiedz się, ile kosztuje budowa domu oraz oszacuj swój budżet. Jednym ze sposobów jest sporządzenie kosztorysu. Możesz przygotować go samodzielnie, zamówić z projektem lub zlecić jego wykonanie (ok. 1000 zł). Dzięki temu określisz orientacyjne koszty oraz formę finansowania inwestycji (środki własne czy kredyt).

W 2022 roku cena budowy domu w średnim standardzie (wraz z kupnem działki, ogrodem i ogrodzeniem) za m2 powierzchni użytkowej wynosi ok. 5000 – 6000 zł. Czyli na kompleksową budowę domu 100 m2 musisz mieć ok. 500 000 – 600 000 zł.

Budowa domu – od czego zacząć?

Przygotowania do budowy domu zacznij od oszacowania budżetu na tę inwestycję. Następnie przeanalizuj miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub decyzję o warunkach zabudowy oraz przejrzyj księgi wieczyste nieruchomości. Te czynności należy wykonać jeszcze przed zakupem działki.

Po zakupie działki wybierz projekt (indywidualny lub gotowy projekt domu jednorodzinnego) oraz zgłoś budowę do urzędu.

Pamiętaj także, aby:

 • wybrać sposób prowadzenia budowy,
 • opracować harmonogram prac wraz z kosztorysem,
 • zatrudnić sprawdzoną firmę budującą domy i kierownika do nadzoru.

Jak wybrać firmę budującą domy?

Wybór firmy budującej domy powinien być przemyślany. Przede wszystkim zwracaj uwagę na ekipy budowlane, które:

 • zatrudniają przynajmniej kilku pracowników,
 • mają doświadczenie branżowe w danym regionie,
 • mogą pochwalić się swoimi realizacjami domów jednorodzinnych,
 • oferują usługi zgodne z Twoimi oczekiwaniami,
 • mają odpowiedni sprzęt i narzędzia do pracy,
 • organizują zaplecze budowlane, dostawę materiałów budowlanych na plac budowy,
 • nie są dostępne od zaraz,
 • przeprowadzają rzeczowe rozmowy,
 • podpisują umowy.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania i wybieraj tylko sprawdzone i polecane firmy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Domów Murowanych