Dom z cegły w Warszawie

Porównaj oferty od Specjalistów od Domów Murowanych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 698 618 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
645 035 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Posiadanie własnego domu to marzenie oraz cel życiowy wielu osób. Często jednak wiąże się to z koniecznością dopełnienia uciążliwych i kosztownych formalności. Obecnie dostępne są różne rozwiązania, które pozwalają na uproszczenie całej procedury i rozpoczęcie budowy w zdecydowanie krótszym czasie. Domy murowane bez pozwolenia mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem. Warto jednak dokładnie zapoznać się z zasadami i kosztami wybudowania tego rodzaju nieruchomości.

Domy bez pozwolenia całoroczne murowane - obecnie przepisy zezwalają na wybudowanie małych rozmiarów budynku, na własnej działce - na zgłoszenie. Powierzchnia nieruchomości nie może przekraczać jednak 35 metrów kwadratowych. Niezbędne jest także, aby dom spełniał wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wyjątkiem od tej zasady są działki rekreacyjne.

Tanie domy murowane na zgłoszenie to rozwiązanie, które wymaga dopełnienia jedynie nielicznych formalności. Domy murowane o powierzchni do 35m2 należy zgłosić do Starostwa Powiatowego albo Urzędu Miasta. Dokumenty, które powinny zostać załączone to akt własności działki, indywidualny projekt, a także plan zagospodarowania przestrzennego danego obszaru. Projektowana nieruchomość powinna być określana w dokumentacji jako budynek służący rekreacji indywidualnej. Jeżeli ta zasada zostanie naruszona - niezbędne będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę. Domy murowane bez pozwolenia charakteryzują się co prawda niewielkim metrażem, ale mając sensowny pomysł, można tę przestrzeń doskonale wykorzystać. Firmy budowlane często oferują domy murowane pod klucz - decyzja o inwestycji w tego rodzaju nieruchomość jest więc stosunkowo przystępna finansowo, wygodna i szybka do zrealizowania.

Budowa domu murowanego, wraz z budową dachu, bez pozwolenia, to wydatek zdecydowanie mniejszy niż w przypadku budowy tradycyjnej nieruchomości. Domy murowane to inwestycja, której cena może się znacząco różnić zależnie od projektu. Określenie konkretnego przedziału cenowego jest praktycznie niemożliwe, gdyż na ostateczne koszty ma wpływ wiele czynników, np. wybór materiałów. To one odgrywają tutaj znaczącą rolę. Również wybrany rodzaj wykończenia poszczególnych elementów może odegrać znaczącą rolę i wpłynąć znacząco na ostateczną sumę realizacji. W końcu - lokalizacja i wybrana firma. Zdecydowanie tańsze stawki będą mieli pracownicy indywidualni, a inne renomowane firmy z ugruntowaną pozycją na rynku.

Ranking najlepszych specjalistów od budowania domu w stanie surowym w Warszawie

Domy murowane Warszawa

NEXBUD Sylwester Kęska

112 opinii

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od domów murowanych pod klucz? Powierz tę kwestię specjalistom z NEXBUD Sylwester Kęska. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Dom Pełen Energii Warszawa - Pierwszorzędne Budowanie Domu Murowanego Warszawa

Dom Pełen Energii Warszawa

123 opinie

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do budowania domu murowanego mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie do realizacji Twoich potrzeb. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

WESKAD-BUD - Pierwszorzędny Dom Klasyczny w Warszawie

WESKAD-BUD

83 opinie

Na wypadek jeśli nadal poszukujesz ekspertów od domu klasycznego to skorzystaj z doświadczenia WESKAD-BUD. Warszawa to główny obszar ich działania. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

PERFECT Dom Piotr Plakwicz - Świetny Dom Tradycyjny Warszawa

PERFECT Dom Piotr Plakwicz

62 opinie

Szukasz specjalisty od domu tradycyjnego? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry PERFECT Dom Piotr Plakwicz. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

MRT Firma Remontowo-Wykończeniowa - Doskonałej Jakości Dom Klasyczny Warszawa

Doskonałej Jakości Dom Klasyczny Warszawa

56 opinii

Firma MRT Firma Remontowo-Wykończeniowa oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z miejscowości Warszawa i okolic. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

"4House-Bud" Sp. z o.o. - Najlepsze Domy Murowane Warszawa

Najlepsze Domy Murowane

11 opinii

Jeżeli nadal poszukujesz ekspertów od domów murowanych to trafiłeś w dobre miejsce - 4House-Bud Sp. z o.o. jest do Twoich usług. Warszawa i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Budowy-Remonty Robert Niewiadomski - Perfekcyjne Domy Murowane Pod Klucz Warszawa

Budowy-Remonty Robert Niewiadomski

7 opinii

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to eksperci z Budowy-Remonty Robert Niewiadomski są dla Ciebie idealni. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

GOOD HOUSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Doskonałej Jakości Domy Murowane Warszawa

GOOD HOUSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

6 opinii

Planujesz wybrać sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? GOOD HOUSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z Warszawy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Usługi Remontowo-Budowlane - Znakomity Dom Tradycyjny Warszawa

Usługi Remontowo-Budowlane

5 opinii

Chcesz znaleźć wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi Remontowo-Budowlane z Warszawy będzie najszybszą drogą. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane - Świetne Domy w Technologii Tradycyjnej Warszawa

Świetne Domy w Technologii Tradycyjnej Warszawa

5 opinii

KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Warszawa oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najnowsze z 415 zleceń na budowanie domów w stanie surowym w Warszawie

Dom w Stanie Surowym Warszawa

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia użytkowa: 3000m² Kondygnacje: 10-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: tak Garaż: 3-stanowiskowy lub więcej Dach: do uzgodnienia...

 • Warszawa

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na budowę bud. wielorodzinnego murowanego, SSO, 5000m², Warszawa

Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia użytkowa: 5000m² Kondygnacje: 10-piętrowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: tak Garaż: bez garażu Dach: do uzgodnienia w rozmowie Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na ...

 • Warszawa

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 2 dni temu

Zapytanie o budowę domu murowanego, stan pod klucz, 101-150m², Warszawa

Starasz się odnaleźć Klienta jako dobry specjalista z zakresu fantastycznej budowy domu w stanie surowym. Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi - Zapytanie o budowę domu murowanego, stan pod klucz, 101-150m². Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Warszawa

2024-05-20 do 2024-05-28
dodano 3 dni temu

Zlecę budowę bliźniaka murowanego, SSO, 1500m², Warszawa

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia użytkowa: 1500m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę...

 • Warszawa

2024-05-19 do 2024-05-27
dodano 4 dni temu

Profesjonalna Budowa Domu w Stanie Surowym Warszawa

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia użytkowa: 151-200m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: 1-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na b...

 • Warszawa

2024-05-19 do 2024-05-27
dodano 4 dni temu

Najlepszy Stan Deweloperski Domu Warszawa

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 71-100m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: formaln...

 • Warszawa

2024-05-17 do 2024-05-25
dodano 6 dni temu

Porządny Stan Deweloperski Domu

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 151-200m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: wielospadowy Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budowę: n...

 • Warszawa

2024-05-17 do 2024-05-25
dodano 6 dni temu

Zapytanie o budowę domu murowanego, SSO, 201-300m², Warszawa

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o budowę domu murowanego, SSO, 201-300m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie stanu surowego domu wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Warszawa

2024-05-17 do 2024-05-25
dodano 6 dni temu

Wiarygodna Firma Budująca Domy w Stanie Surowym Warszawa

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 71-100m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: formaln...

 • Warszawa

2024-05-16 do 2024-05-24
dodano 7 dni temu

Świetny Stan Surowy Domu Warszawa

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 201-300m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: fo...

 • Warszawa

2024-05-16 do 2024-05-24
dodano 7 dni temu

Zapytanie o budowę domu murowanego, SSZ, 400m², Warszawa

Zrealizowanie domów w surowym stanie dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapytanie o budowę domu murowanego, SSZ, 400m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Warszawa

2024-05-15 do 2024-05-23
dodano 8 dni temu

Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSO, 151-200m², Warszawa

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 151-200m² Kondygnacje: 2-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: tak Garaż: 2-stanowiskowy Dach: płaski Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: forma...

 • Warszawa

2024-05-15 do 2024-05-23
dodano 8 dni temu

Perfekcyjny Stan Deweloperski Domu

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od stanu deweloperskiego domu poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o budowę domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Złóż wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń niezwłocznie.

 • Warszawa

2024-05-15 do 2024-05-23
dodano 8 dni temu

Fantastyczne Budowanie Domów w Stanie Surowym

Zleceniodawca napisał "Szukam firmy do budowy domu szeregowego murowanego, SSO, 5400m²". Przyjmij usługę fantastycznego budowania domów w stanie surowym jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z Warszawy i pobliskich powiatów. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Warszawa

2024-05-15 do 2024-05-23
dodano 8 dni temu

Fantastyczna Budowa Domu w Stanie Surowym

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 201-300m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: płaski Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: w tra...

 • Warszawa

2024-05-15 do 2024-05-23
dodano 8 dni temu

Dom w Stanie Surowym

Ten Zlecający wciąż potrzebuje profesjonalistów od domu w stanie surowym. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na budowę domu murowanego, stan deweloperski, 36-70m², chcąc trafić w dobre miejsce. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Warszawa

2024-05-15 do 2024-05-23
dodano 8 dni temu

Rewelacyjne Domy w Surowym Stanie

Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia użytkowa: 5000m² Kondygnacje: 4-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: płaski Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: formalności ...

 • Warszawa

2024-05-21 do 2024-05-21

Zlecę budowę domu murowanego, SSO, 71-100m², Warszawa

Zachwyć tego Zlecającego fachowym działaniem na terenie Warszawy. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma budująca domy w stanie surowym wykonaj zapytanie o treści "Zlecę budowę domu murowanego, SSO, 71-100m²" i pokaż, że budowanie domów w stanie surowym zostanie wykonane szybko i z dokładnością. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Warszawa

2024-05-15 do 2024-05-15

Budowa domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m², Warszawa

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od domu w stanie surowym szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Budowa domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Warszawy bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Pokaż dobrą propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Warszawa

2024-05-14 do 2024-05-15

Rewelacyjny Dom w Stanie Surowym

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 201-300m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: płaski Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budowę: nie zgł...

 • Warszawa

2024-05-13 do 2024-05-21

Profesjonalny Stan Surowy Domu

Nadal masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od stanu surowego domu. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Warszawa

2024-05-13 do 2024-05-21

Budowa bliźniaka murowanego, SSO, 201-300m², Warszawa

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia użytkowa: 201-300m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 1-stanowiskowy Dach: płaski Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na bud...

 • Warszawa

2024-05-13 do 2024-05-21

Budowa domu murowanego, stan deweloperski, 71-100m², Warszawa

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Budowa domu murowanego, stan deweloperski, 71-100m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Warszawa

2024-05-12 do 2024-05-20

Budowa domu murowanego, stan deweloperski, 71-100m², Warszawa

Zainteresowany napisał "Budowa domu murowanego, stan deweloperski, 71-100m²". Jako dobra firma budująca domy w stanie surowym, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie podjęciem współpracy, a Zleceniodawcy przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Warszawa

2024-05-12 do 2024-05-20

Zapytanie o budowę domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m², Warszawa

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: parterowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: 1-stanowiskowy Dach: dwuspadowy Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na budowę: w tr...

 • Warszawa

2024-05-12 do 2024-05-12

Najwyższej Klasy Budowa Domu w Stanie Surowym

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 201-300m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: nie Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: płaski Zakres zlecenia: stan surowy otwarty Pozwolenie na budowę: w tra...

 • Warszawa

2024-05-12 do 2024-05-13

Dam zlecenie na budowę domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m², Warszawa

Ten Klient jeszcze szuka profesjonalistów od domu w stanie surowym. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na budowę domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Warszawa

2024-05-10 do 2024-05-18

Dam zlecenie na budowę domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m², Warszawa

Chcesz przyjąć zlecenie na budowanie domów w stanie surowym, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Dam zlecenie na budowę domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m² to dobry wybór. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Warszawa

2024-05-10 do 2024-05-18

Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSO, 201-300m², Warszawa

W dalszym ciągu masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako specjalista od stanu surowego domu. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Warszawa

2024-05-10 do 2024-05-18

Zapytanie o budowę bliźniaka murowanego, SSZ, 201-300m², Warszawa

Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Powierzchnia użytkowa: 201-300m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: 2-stanowiskowy Dach: wielospadowy Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty Pozwoleni...

 • Warszawa

2024-05-09 do 2024-05-17

Szukam firmy do budowy domu murowanego, stan deweloperski, 101-150m², Warszawa

Rodzaj budynku: jednorodzinny Powierzchnia użytkowa: 101-150m² Kondygnacje: 1-piętrowy Poddasze użytkowe: tak Piwnica: nie Garaż: bez garażu Dach: do uzgodnienia w rozmowie Zakres zlecenia: stan deweloperski Pozwolenie na ...

 • Warszawa

2024-05-08 do 2024-05-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Domów Murowanych

Najczęstsze pytania o domach murowanych

Ile kosztuje budowa domu?

Koszt budowy domu jednorodzinnego murowanego z roku na rok staje się coraz wyższy. Mają na to wpływ rosnące ceny materiałów, robocizny oraz działek budowlanych.

Najmniejsze koszty generuje budowa domu do stanu surowego, natomiast największe – do stanu deweloperskiego lub nawet pod klucz. Postawienie domu 70 m2 do stanu surowego wiąże się z wydatkami rzędu ok. 130 – 150 tys. zł, do stanu deweloperskiego aż do 350 tys. zł.

Jak możesz zaoszczędzić? Zdecyduj się na indywidualny projekt domu oraz budynek o prostej formie (parterowy i bez piwnicy).

Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby zacząć budowę domu?

Zanim zdecydujesz się na budowę domu jednorodzinnego, dowiedz się, ile kosztuje budowa domu oraz oszacuj swój budżet. Jednym ze sposobów jest sporządzenie kosztorysu. Możesz przygotować go samodzielnie, zamówić z projektem lub zlecić jego wykonanie (ok. 1000 zł). Dzięki temu określisz orientacyjne koszty oraz formę finansowania inwestycji (środki własne czy kredyt).

W 2022 roku cena budowy domu w średnim standardzie (wraz z kupnem działki, ogrodem i ogrodzeniem) za m2 powierzchni użytkowej wynosi ok. 5000 – 6000 zł. Czyli na kompleksową budowę domu 100 m2 musisz mieć ok. 500 000 – 600 000 zł.

Budowa domu – od czego zacząć?

Przygotowania do budowy domu zacznij od oszacowania budżetu na tę inwestycję. Następnie przeanalizuj miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub decyzję o warunkach zabudowy oraz przejrzyj księgi wieczyste nieruchomości. Te czynności należy wykonać jeszcze przed zakupem działki.

Po zakupie działki wybierz projekt (indywidualny lub gotowy projekt domu jednorodzinnego) oraz zgłoś budowę do urzędu.

Pamiętaj także, aby:

 • wybrać sposób prowadzenia budowy,
 • opracować harmonogram prac wraz z kosztorysem,
 • zatrudnić sprawdzoną firmę budującą domy i kierownika do nadzoru.

Jak wybrać firmę budującą domy?

Wybór firmy budującej domy powinien być przemyślany. Przede wszystkim zwracaj uwagę na ekipy budowlane, które:

 • zatrudniają przynajmniej kilku pracowników,
 • mają doświadczenie branżowe w danym regionie,
 • mogą pochwalić się swoimi realizacjami domów jednorodzinnych,
 • oferują usługi zgodne z Twoimi oczekiwaniami,
 • mają odpowiedni sprzęt i narzędzia do pracy,
 • organizują zaplecze budowlane, dostawę materiałów budowlanych na plac budowy,
 • nie są dostępne od zaraz,
 • przeprowadzają rzeczowe rozmowy,
 • podpisują umowy.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania i wybieraj tylko sprawdzone i polecane firmy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Domów Murowanych