Dom z cegły w Gliwicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Domów Murowanych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 893 077 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
541 648 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Posiadanie własnego domu to marzenie oraz cel życiowy wielu osób. Często jednak wiąże się to z koniecznością dopełnienia uciążliwych i kosztownych formalności. Obecnie dostępne są różne rozwiązania, które pozwalają na uproszczenie całej procedury i rozpoczęcie budowy w zdecydowanie krótszym czasie. Domy murowane bez pozwolenia mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem. Warto jednak dokładnie zapoznać się z zasadami i kosztami wybudowania tego rodzaju nieruchomości.

Domy bez pozwolenia całoroczne murowane - obecnie przepisy zezwalają na wybudowanie małych rozmiarów budynku, na własnej działce - na zgłoszenie. Powierzchnia nieruchomości nie może przekraczać jednak 35 metrów kwadratowych. Niezbędne jest także, aby dom spełniał wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - wyjątkiem od tej zasady są działki rekreacyjne.

Tanie domy murowane na zgłoszenie to rozwiązanie, które wymaga dopełnienia jedynie nielicznych formalności. Domy murowane o powierzchni do 35m2 należy zgłosić do Starostwa Powiatowego albo Urzędu Miasta. Dokumenty, które powinny zostać załączone to akt własności działki, indywidualny projekt, a także plan zagospodarowania przestrzennego danego obszaru. Projektowana nieruchomość powinna być określana w dokumentacji jako budynek służący rekreacji indywidualnej. Jeżeli ta zasada zostanie naruszona - niezbędne będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę. Domy murowane bez pozwolenia charakteryzują się co prawda niewielkim metrażem, ale mając sensowny pomysł, można tę przestrzeń doskonale wykorzystać. Firmy budowlane często oferują domy murowane pod klucz - decyzja o inwestycji w tego rodzaju nieruchomość jest więc stosunkowo przystępna finansowo, wygodna i szybka do zrealizowania.

Budowa domu murowanego, wraz z budową dachu, bez pozwolenia, to wydatek zdecydowanie mniejszy niż w przypadku budowy tradycyjnej nieruchomości. Domy murowane to inwestycja, której cena może się znacząco różnić zależnie od projektu. Określenie konkretnego przedziału cenowego jest praktycznie niemożliwe, gdyż na ostateczne koszty ma wpływ wiele czynników, np. wybór materiałów. To one odgrywają tutaj znaczącą rolę. Również wybrany rodzaj wykończenia poszczególnych elementów może odegrać znaczącą rolę i wpłynąć znacząco na ostateczną sumę realizacji. W końcu - lokalizacja i wybrana firma. Zdecydowanie tańsze stawki będą mieli pracownicy indywidualni, a inne renomowane firmy z ugruntowaną pozycją na rynku.

Domy murowane Gliwice - ranking najlepszych firm

Domy murowane Gliwice

Najlepsze Domy Murowane Pod Klucz

23 opinie

Zrealizowanie domów murowanych pod klucz będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. ETHOMM Sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Umów się na rozmowę od razu i poznaj ofertę.

Creative Business Center - Profesjonalni Domy Murowane Gliwice

Profesjonalni Domy Murowane

11 opinii

Uwierz ekspertom w dziedzinie domów murowanych i zatrudnij Creative Business Center. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów.

TR BUILDING Rafał Trych - Profesjonalny Dom Tradycyjny Gliwice

TR BUILDING Rafał Trych

9 opinii

Zrealizowanie domu tradycyjnego będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. TR BUILDING Rafał Trych ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

F.H.U KOPRO - Solidne Domy Murowane Pod Klucz Gliwice

F.H.U KOPRO

10 opinii

Przygotowanie domów murowanych pod klucz będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. F.H.U KOPRO ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin od razu!

TRADERBUD - Dom Tradycyjny Gliwice

Dom Tradycyjny Gliwice

6 opinii

Nadal szukasz dobrej firmy od domu tradycyjnego? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry TRADERBUD. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Specbud ZUH - Staranne Domy Murowane Pod Klucz Gliwice

Staranne Domy Murowane Pod Klucz Gliwice

3 opinie

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od domów murowanych pod klucz to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Specbud ZUH. Gliwice i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Synowie Budownictwa Sp. z o.o. - Rewelacyjni Domy Murowane Gliwice

Rewelacyjni Domy Murowane

3 opinie

Zrealizowanie domów murowanych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Synowie Budownictwa Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Makrobud Dom - Doskonałe Domy Murowane Pod Klucz Gliwice

Doskonałe Domy Murowane Pod Klucz

7 opinii

Właśnie wybierasz godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Makrobud Dom z Gliwic będzie najszybszą drogą. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

CONSTRUCTION DEVELOPMENT Patryk Malinowski - Budowa Domu Murowanego w Gliwicach

Budowa Domu Murowanego w Gliwicach

3 opinie

Wybranie budowy domu murowaego nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z CONSTRUCTION DEVELOPMENT Patryk Malinowski dadzą wskazówki i wybiorą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

PPHU ARXBUD Arkadiusz SZOŁTYSEK - Dobra Budowa Domu Murowanego Gliwice

PPHU ARXBUD Arkadiusz SZOŁTYSEK

1 opinia

Przygotowanie domów murowanych pod klucz będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. PPHU ARXBUD Arkadiusz SZOŁTYSEK ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin od razu!

24 Zlecenia - Domy Murowane Gliwice

Dobra Firma Budująca Domy w Stanie Surowym Gliwice

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwniczo...

 • Gliwice

2022-09-21 do 2022-09-29

Zapytanie o budowę domu z Ytonga, SSO, 201-300m², Gliwice

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: blachodachówka Budynek podpiwnicz...

 • Gliwice

2022-09-14 do 2022-09-22

Domy murowane - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 54 154 Specjalistów od Domów Murowanych najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zlecę budowę domu z Porothermu, SSZ, 151-200m², Gliwice

Zleceniodawca napisał "Zlecę budowę domu z Porothermu, SSZ, 151-200m²". Przyjmij zlecenie wysokiej klasy budowania domów w stanie surowym jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia działalności w miejscowości Gliwice i okolicznych powiatów. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę.

 • Gliwice

2022-09-13 do 2022-09-21

Zlecę budowę domu z Ytonga, SSZ, 101-150m², Gliwice

Technologia: tradycyjna murowana z bloczków Ytong Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek pod...

 • Gliwice

2022-09-06 do 2022-09-14

Najwyższej Klasy Budowa Domu w Stanie Surowym Gliwice

Jeśli tylko realizujesz zlecenia na najwyższej klasy budowa domu w stanie surowym w i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, stan deweloperski, 101-150m²", jest gotowy wybrać Twoją ofertę jako profesjonalnej firmie. Umów się na rozmowę od razu.

 • Gliwice

2022-09-05 do 2022-09-13

Znakomita Firma Budująca Domy w Stanie Surowym

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Szukam firmy do budowy budynku, stan deweloperski, 600m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania.

 • Gliwice

2022-08-25 do 2022-09-02

Dam zlecenie na budowę domu z Porothermu, SSZ, 151-200m², Gliwice

Potrzebujesz klienta jako specjalista od pierwszorzędnego budowania domów w stanie surowym w rejonie Gliwic lub w rejonie powiatu? Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Gliwice

2022-08-15 do 2022-08-23

Firma Budująca Domy w Stanie Surowym

Klient napisał "Zlecę budowę domu z Porothermu, SSZ, 101-150m²". Jako fenomenalna firma budująca domy w stanie surowym, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, musisz tylko wyrazić zainteresowanie wykonaniem zlecenia, a Zleceniodawcy przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Kleszczów

2022-07-29 do 2022-08-06

Najwyższej Klasy Firma Budująca Domy w Stanie Surowym

Zachwyć Zleceniodawcę sprawnym działaniem w miejscowości Gliwice. Jako znana firma budująca domy w stanie surowym zrealizuj zlecenie "Zlecę budowę, SSO, do 35m²" i zapewnij, że budowanie domów w stanie surowym zostanie wykonane z należytą uwagą. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Gliwice

2022-07-18 do 2022-07-26

Budowa domu z Ytonga, SSZ, 36-100m², Gliwice

Zleceniodawca napisał "Budowa domu z Ytonga, SSZ, 36-100m²". Zrealizuj zlecenie perfekcyjnej budowy domu w stanie surowym jako fachowiec w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia prac w miejscowości Gliwice i pobliskich powiatów. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Gliwice

2022-07-13 do 2022-07-21

Pierwszorzędna Budowa Domu w Stanie Surowym

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: Rozbudowa budynku jednorodzinnego Zakres zlecenia: stan surowy zamknięty - z oknami i dachem Powierzchnia obiektu: 36-100m² Materiał na dach: Blacha na rąbek Budy...

 • Gliwice

2022-06-28 do 2022-07-06

Pierwszorzędne Budowanie Domów w Stanie Surowym Gliwice

Planujesz przyjąć zlecenie na budowanie domów w stanie surowym, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Dam zlecenie na budowę domu z Ytonga, stan deweloperski, 129m² to świetny pomysł. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Gliwice

2022-06-19 do 2022-06-27

Najlepszy Stan Surowy Domu Gliwice

Zapytanie o treści - Szukam firmy do budowy domu z Ytonga, stan deweloperski, 36-100m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Gliwice i z sąsiednich miast. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Gliwice

2022-05-29 do 2022-06-06

Budowa domu murowanego, 101-150m², Gliwice

Technologia: tradycyjna murowana z strop RECTOR Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: montaż stropu rector Powierzchnia obiektu: 101-150m² Materiał na dach: RECTOR Budynek podpiwniczony: nie Projekt: indywidual...

 • Gliwice

2022-05-05 do 2022-05-13

Zapytanie o budowę domu z Ytonga, SSZ, 151-200m², Gliwice

Jeżeli wykonujesz zlecenia na solidna budowa domu w stanie surowym w rejonie Gliwic i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o budowę domu z Ytonga, SSZ, 151-200m²", jest gotowy wybrać Twoją ofertę jako fachowej firmie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Gliwice

2022-05-05 do 2022-05-13

Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSO, 101-150m², Gliwice

Ten Klient myśli, że staranny stan surowy domu to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do budowy domu murowanego, SSO, 101-150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Gliwice

2022-04-28 do 2022-05-06

Wiarygodna Firma Budująca Domy w Stanie Surowym

Zakres zlecenia: wykonanie 5 budynków w zabudowie szeregowej Lokalizacja: Gliwice Technologia: technologia żelbetowo-murowana Powierzchnia: łączna powierzchnia ok. 400m2 Rodzaj prac do wykonania: stan surowy bez dachu ...

 • Gliwice

2022-04-25 do 2022-05-03

Zapytanie o budowę domu z Ytonga, stan deweloperski, 130m², Gliwice

Ten Klient myśli, że najlepsze domy w surowym stanie to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o budowę domu z Ytonga, stan deweloperski, 130m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Gliwice

2022-04-22 do 2022-04-30

Dom w Stanie Surowym Gliwice

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zapytanie o budowę domu z Ytonga, SSO, do 35m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Gliwice

2022-04-19 do 2022-04-27

Szukam firmy do budowy domu z Porothermu, SSO, 201-300m², Gliwice

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Budowany obiekt: dom jednorodzinny Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 201-300m² Materiał na dach: dachówka ceramiczna Budynek podpiwnic...

 • Gliwice

2022-04-15 do 2022-04-23

Dam zlecenie na budowę budynku, SSO, 151-200m², Gliwice

Technologia: tradycyjna murowana z Ceramika Budowany obiekt: 501•••••• Zakres zlecenia: stan surowy otwarty - bez okien i dachu Powierzchnia obiektu: 151-200m² Materiał na dach: blacha Budynek podpiwniczony: tak Projekt: in...

 • Gliwice

2022-04-15 do 2022-04-23

Potrzebuję ekipy do budowy budynku z Porothermu, SSO, 301-500m², Gliwice

Technologia: tradycyjna murowana z Porothermu Poddasze użytkowe: bez poddasza użytkowego Zgłoszenie budowy: formalności są zakończone Termin rozpoczęcia budowy: możliwy od zaraz Charakter zlecenia: stała współpraca ...

 • Gliwice

2022-04-13 do 2022-04-21

Świetna Firma Budująca Domy w Stanie Surowym

Składający zapytanie napisał "Dam zlecenie na budowę budynku z Ytonga, 1050m²". Jako świetna firma budująca domy w stanie surowym, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie złożeniem oferty, a Klienci przekonają się o doskonałej obsłudze. Przedstaw propozycję dla tego Klienta - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Gliwice

2022-04-05 do 2022-04-13

Budowa Domu w Stanie Surowym

Przekonaj się, że Konsumenci zlecający budowa domu w stanie surowym są wiarygodni. Wyślij ofertę jako specjalista od budowy domu w stanie surowym. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

 • Gliwice

2022-03-27 do 2022-04-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Domów Murowanych

Najczęstsze pytania o domach murowanych

Ile kosztuje budowa domu?

Koszt budowy domu jednorodzinnego murowanego z roku na rok staje się coraz wyższy. Mają na to wpływ rosnące ceny materiałów, robocizny oraz działek budowlanych.

Najmniejsze koszty generuje budowa domu do stanu surowego, natomiast największe – do stanu deweloperskiego lub nawet pod klucz. Postawienie domu 70 m2 do stanu surowego wiąże się z wydatkami rzędu ok. 130 – 150 tys. zł, do stanu deweloperskiego aż do 350 tys. zł.

Jak możesz zaoszczędzić? Zdecyduj się na indywidualny projekt domu oraz budynek o prostej formie (parterowy i bez piwnicy).

Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby zacząć budowę domu?

Zanim zdecydujesz się na budowę domu jednorodzinnego, dowiedz się, ile kosztuje budowa domu oraz oszacuj swój budżet. Jednym ze sposobów jest sporządzenie kosztorysu. Możesz przygotować go samodzielnie, zamówić z projektem lub zlecić jego wykonanie (ok. 1000 zł). Dzięki temu określisz orientacyjne koszty oraz formę finansowania inwestycji (środki własne czy kredyt).

W 2022 roku cena budowy domu w średnim standardzie (wraz z kupnem działki, ogrodem i ogrodzeniem) za m2 powierzchni użytkowej wynosi ok. 5000 – 6000 zł. Czyli na kompleksową budowę domu 100 m2 musisz mieć ok. 500 000 – 600 000 zł.

Budowa domu – od czego zacząć?

Przygotowania do budowy domu zacznij od oszacowania budżetu na tę inwestycję. Następnie przeanalizuj miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub decyzję o warunkach zabudowy oraz przejrzyj księgi wieczyste nieruchomości. Te czynności należy wykonać jeszcze przed zakupem działki.

Po zakupie działki wybierz projekt (indywidualny lub gotowy projekt domu jednorodzinnego) oraz zgłoś budowę do urzędu.

Pamiętaj także, aby:

 • wybrać sposób prowadzenia budowy,
 • opracować harmonogram prac wraz z kosztorysem,
 • zatrudnić sprawdzoną firmę budującą domy i kierownika do nadzoru.

Jak wybrać firmę budującą domy?

Wybór firmy budującej domy powinien być przemyślany. Przede wszystkim zwracaj uwagę na ekipy budowlane, które:

 • zatrudniają przynajmniej kilku pracowników,
 • mają doświadczenie branżowe w danym regionie,
 • mogą pochwalić się swoimi realizacjami domów jednorodzinnych,
 • oferują usługi zgodne z Twoimi oczekiwaniami,
 • mają odpowiedni sprzęt i narzędzia do pracy,
 • organizują zaplecze budowlane, dostawę materiałów budowlanych na plac budowy,
 • nie są dostępne od zaraz,
 • przeprowadzają rzeczowe rozmowy,
 • podpisują umowy.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania i wybieraj tylko sprawdzone i polecane firmy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Domów Murowanych
Udostępnij znajomemu