Fundamenty w Szczecinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 698 634 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
645 035 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Szczecinie

Fundamenty Szczecin

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Szczecin

141 opinii

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

BEST - płyty fundamentowe - Solidny Fundament Szczecin

BEST - płyty fundamentowe

27 opinii

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom BEST - płyty fundamentowe. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Porządne Ławy Fundamentowe w Szczecinie

Porządne Ławy Fundamentowe w Szczecinie

17 opinii

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie są dla Ciebie idealni. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Fundabet Sp. z o.o. - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Szczecin

Fundabet Sp. z o.o.

10 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Fundabet Sp. z o.o.. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej.

M&S-BUD - Doskonałe Kopanie Fundamentów Szczecin

M&S-BUD

9 opinii

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Altius Sp. z o.o. - Solidne Płyty Betonowe Szczecin

Solidne Płyty Betonowe

13 opinii

Według Ciebie solidne płyty betonowe to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

LW Construction s.c. - Perfekcyjne Płyty Betonowe Szczecin

LW Construction s.c.

8 opinii

Myślisz, że perfekcyjne płyty betonowe to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z LW Construction s.c. dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Lew Budowniczy Patryk Lewandowski - Porządny Fundament Szczecin

Lew Budowniczy Patryk Lewandowski

6 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Lew Budowniczy Patryk Lewandowski. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

LEW-BAU Usługi Budowlane - Świetne Płyty Betonowe Szczecin

LEW-BAU Usługi Budowlane

6 opinii

Jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od płyt betonowych to zaufaj doświadczeniu LEW-BAU Usługi Budowlane. Szczecin i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

RBUD Przemysław Różycki - Fantastyczne Kopanie Fundamentów Szczecin

Fantastyczne Kopanie Fundamentów Szczecin

9 opinii

Powierz zadanie fantastycznego kopania fundamentów profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Szczecin i przyległych powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Najnowsze z 100 zleceń na fundamenty w Szczecinie

Usługi Wykonania Fundamentów Szczecin

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szczecin

2024-05-17 do 2024-05-25
dodano 6 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2025-03-06...

 • Szczecin

2024-05-15 do 2024-05-23
dodano 8 dni temu

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Budynek o wymiarach 6 na 8 metrów.Dach skośny,Na ścianie 8 metrowej z j...

 • Szczecin

2024-05-14 do 2024-05-22

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m², Szczecin

Dla Zlecającego, który pisze - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m², znalezienie najwyższej klasy konstrukcji betonowych może być niełatwe, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego produktu. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Szczecin

2024-05-14 do 2024-05-14

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Szczecin

Pokaż Zlecającemu, że lepszej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Szczecina, więc jeśli poszukuje opłacalnych konstrukcji betonowych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

 • Szczecin

2024-05-11 do 2024-05-19

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Szczecin

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Szczecin

2024-05-11 do 2024-05-19

Wykonanie Fundamentów Szczecin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry poszukuje firmy do wykonania ław fundamentowych lanych w gruncie (foli) ok...

 • Szczecin

2024-05-09 do 2024-05-17

Solidna Budowa Fundamentów Szczecin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Szczecin

2024-05-07 do 2024-05-15

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m², Szczecin

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec z zakresu najwyższej klasy budowy fundamentów z Szczecina? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Szczecin

2024-05-07 do 2024-05-15

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Szczecin

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Szczecin

2024-04-30 do 2024-05-08

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecin

2024-04-30 do 2024-05-08

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Szczecin

Jeżeli wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy budowa fundamentów w rejonie Szczecina i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Szczecin

2024-04-28 do 2024-05-06

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i wykonujesz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m² i zostało napisane przez sprawdzonego Konsumenta. Pokaż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Szczecin

2024-04-28 do 2024-05-06

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecin

2024-04-27 do 2024-05-05

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Szukane są perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Szczecin

2024-04-26 do 2024-05-04

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Szczecin

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecin

2024-04-26 do 2024-05-04

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 36-70m², Szczecin

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szczecin

2024-04-25 do 2024-05-03

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Szczecin

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecin

2024-04-24 do 2024-04-24

Rewelacyjne Fundamenty Szczecin

Zrealizowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Pokaż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Szczecin

2024-04-22 do 2024-04-30

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szczecin

2024-04-22 do 2024-04-30

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Szczecin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecin

2024-04-21 do 2024-04-29

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 71-100m², Szczecin

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Szukam firmy do wykonania fundamentów, 71-100m², znalezienie idealnych konstrukcji betonowych jest niełatwe, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Szczecin

2024-04-20 do 2024-04-28

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Szczecin

Ten Klient pragnąc dotrzeć do konstrukcji betonowych powinien namierzyć Twoją Ofertę, która nie ma sobie równych. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². Wybierz numer i prześlij ofertę.

 • Szczecin

2024-04-19 do 2024-04-27

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, do 35m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: ława pod konstrukcje metalowa Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: przygotowanie ziemne i wylanie ławy wraz ze zbrojeniem pod montaż konstr...

 • Szczecin

2024-04-18 do 2024-04-26

Znakomite Fundamenty

Poszukiwane są znakomite usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 1800m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Szczecin

2024-04-15 do 2024-04-23

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: Bloczki pod domek drewniany Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Szczecin

2024-04-13 do 2024-04-21

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Szczecin

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów wykonaj zlecenie, które brzmi - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m² i zostało napisane przez pewnego Zleceniodawcę. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Szczecin

2024-04-11 do 2024-04-19

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Szczecin

2024-04-11 do 2024-04-19

Budowa Fundamentów

Wykonaj usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m²", jako profesjonalista z miejscowości Szczecin. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Szczecina jesteś jednym z najlepszych. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Szczecin

2024-04-09 do 2024-04-17

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to istny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Jeśli chcesz uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

 • Szczecin

2024-04-08 do 2024-04-16

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: dom w zabudowie dwulokalowej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: jest to dom dwulokalowy o powierzchni 178, 98 m2 gdzie na jeden segmen...

 • Szczecin

2024-04-04 do 2024-04-12

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów