Fundamenty w Szczecinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 450 630 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 182 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Szczecinie

Fundamenty Szczecin

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Szczecin

137 opinii

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

BEST - płyty fundamentowe - Solidny Fundament Szczecin

BEST - płyty fundamentowe

27 opinii

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom BEST - płyty fundamentowe. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Usługi Budowlane Krzysztof Pawlus - Porządne Ławy Fundamentowe w Szczecinie

Porządne Ławy Fundamentowe w Szczecinie

7 opinii

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Usługi Budowlane Krzysztof Pawlus są dla Ciebie idealni. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

M&S-BUD - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Szczecin

M&S-BUD

6 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie MS-BUD. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej.

KES - Doskonałe Kopanie Fundamentów Szczecin

KES

11 opinii

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Solidne Płyty Betonowe Szczecin

Solidne Płyty Betonowe

5 opinii

Według Ciebie solidne płyty betonowe to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Kaschebe - Perfekcyjne Płyty Betonowe Szczecin

Kaschebe

4 opinie

Myślisz, że perfekcyjne płyty betonowe to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Kaschebe dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Artur Konieczny - Porządny Fundament Szczecin

Artur Konieczny

1 opinia

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Artur Konieczny. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Gajbud Marcin Gajewski - Świetne Płyty Betonowe Szczecin

Gajbud Marcin Gajewski

1 opinia

Jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od płyt betonowych to zaufaj doświadczeniu Gajbud Marcin Gajewski. Szczecin i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Leszek Brzeziański - Fantastyczne Kopanie Fundamentów Szczecin

Fantastyczne Kopanie Fundamentów Szczecin

2 opinie

Powierz zadanie fantastycznego kopania fundamentów profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Szczecin i przyległych powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Najnowsze z 45 zleceń na fundamenty w Szczecinie

Solidna Budowa Fundamentów Szczecin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 700m² Informacje dodatkowe: Szukam firmy lub ekipy budowlanej do pracy w Niemczech ,zlecę wykonanie prac do ...

 • Szczecin

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano wczoraj o 08:57

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Szczecin

Upewnij się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są rzetelni. Wyślij ofertę jako specjalista od wykonania fundamentów. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Szczecin

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: stopy fundamentowe do konstrukcji hali Termin rozpoczęcia prac: w ciągu mi...

 • Szczecin

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 5 dni temu

Usługi Wykonania Fundamentów Szczecin

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Szczecin

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 6 dni temu

Porządne Fundamenty Szczecin

Klient napisał zlecenie brzmiące "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 175m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Szczecin

2023-01-26 do 2023-02-03

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Domek na działce ROD 35m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecin

2023-01-23 do 2023-01-31

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Szczecin

Klient wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m²". Przyjmij zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Szczecina i pobliskich powiatów. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Szczecin

2023-01-18 do 2023-01-26

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Szczecin

Szukasz klienta jako fachowiec od wyjątkowego wykonania fundamentów w rejonie Szczecina lub w pobliskich miastach? Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Szczecin

2023-01-11 do 2023-01-19

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Szczecin

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Szczecina i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Szczecin

2023-01-09 do 2023-01-17

Zlecę wykonanie fundamentów, 160m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 160m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecin

2023-01-01 do 2023-01-09

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Powierzchnia zabudowy 7x9m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmow...

 • Szczecin

2023-01-01 do 2023-01-09

Świetne Fundamenty

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to skomplikowany temat. Napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 92m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Szczecin

2022-12-28 do 2023-01-05

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m². Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Szczecin

2022-12-05 do 2022-12-13

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szczecin

2022-12-01 do 2022-12-09

Perfekcyjne Fundamenty

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od fundamentów szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Szczecina z pewnością uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Szczecin

2022-12-01 do 2022-12-09

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Projekt domu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szczecin

2022-12-01 do 2022-12-09

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 160m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 160m² Informacje dodatkowe: Wykonanie stanu zerowego budynku - wykop, fundament, wykonanie ścian fundamentowych z b...

 • Szczecin

2022-11-23 do 2022-12-01

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Szczecin

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec doradź i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Szczecin

2022-11-20 do 2022-11-28

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający budowa fundamentów są pewni. Wyślij ofertę jako specjalista od budowy fundamentów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Szczecin

2022-11-17 do 2022-11-25

Pierwszorzędne Fundamenty

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Szczecin

2022-11-13 do 2022-11-21

Konstrukcje Betonowe Szczecin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecin

2022-11-13 do 2022-11-21

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 1m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Gabion Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1m² Informacje dodatkowe: Rozmiar fundamentu 20x500x80cm (SxDxG) Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Szczecin

2022-11-07 do 2022-11-15

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 18m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 18m² Informacje dodatkowe: Realizacja pracy Wybranie ziemi ok.30cm..szalunek,i zalanie betonem....

 • Szczecin

2022-11-03 do 2022-11-11

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Planujesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m² to dobry wybór. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Szczecin

2022-11-02 do 2022-11-10

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 70m², Szczecin

Przyjmij zlecenie fantastycznego wykonania fundamentów o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 70m²", jako fachowiec z miejscowości Szczecin. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Szczecina jesteś jednym z najlepszych. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Szczecin

2022-10-29 do 2022-11-06

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 70m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szczecin

2022-10-09 do 2022-10-17

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Szczecin

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Szczecina bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Szczecin

2022-09-25 do 2022-10-03

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Szczecin

2022-09-18 do 2022-09-26

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: peron kolejowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Szczecin

2022-09-16 do 2022-09-24

Wykonanie Fundamentów

Najlepsze wykonanie fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Szczecin

2022-09-15 do 2022-09-23

Konstrukcje Betonowe

Dla Zlecającego, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 140m², znalezienie tanich konstrukcji betonowych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Szczecin

2022-09-15 do 2022-09-23

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów