Fundamenty w Wałczu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 430 885 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 244 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Wałczu

Fundamenty Wałcz

Doskonałe Ławy Fundamentowe Wałcz

2 opinie

Firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tombet oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Wałcza i okolic. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Z.U.R.B "IW-BUD" Sylwester Owczarek - Profesjonalny Fundament Wałcz

Z.U.R.B "IW-BUD" Sylwester Owczarek

3 opinie

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Z.U.R.B IW-BUD Sylwester Owczarek jest na to skuteczną metodą. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

M-System - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Wałcz

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów

9 opinii

Sprawdź tę firmę jeśli potrzebujesz doświadczonych ludzi do profesjonalnego wylewania fundamentów w miejscowości Wałcz lub sąsiednim mieście. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

RA-WI - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Wałcz

Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów

1 opinia

Od lat pracownicy RA-WI świadczą usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

BUD-DACH A.Ptak - Rewelacyjne Fundamenty w Wałczu

Rewelacyjne Fundamenty w Wałczu

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera do realizacji swoich planów? BUD-DACH A.Ptak jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin!

PPHU Agras Radosław Sydonowicz - Staranna Płyta Fundamentowa Wałcz

PPHU Agras Radosław Sydonowicz

1 opinia

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z PPHU Agras Radosław Sydonowicz perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Firma-Usług Blacharsko-Dekarskich " Grzech-Bud" - Pierwszorzędny Fundament Wałcz

Pierwszorzędny Fundament

1 opinia

Jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu to wykorzystaj doświadczenie Firma-Usług Blacharsko-Dekarskich Grzech-Bud. Wałcz to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

KAMAD usługi ogólnobudowlane - Doskonała Izolacja Fundamentów Wałcz

Doskonała Izolacja Fundamentów

2 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące izolacji fundamentów ekspertom firmy KAMAD usługi ogólnobudowlane z miejscowości Wałcz. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Wałcza są jednymi z najlepszych. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

REPAIRS Tomasz Kozioł - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Wałcz

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Wałcz

1 opinia

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry REPAIRS Tomasz Kozioł. Wałcz i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Przedzwoń i poznaj ofertę.

Bau/serwis Adam Szafranowicz - Solidne Wylewanie Fundamentów Wałcz

Bau/serwis Adam Szafranowicz

1 opinia

Od wielu lat pracownicy Bauserwis Adam Szafranowicz realizują usługi z zakresu solidnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Wałczu

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Wałcz

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Wałcza. Przyczyń się do realizacji jego celów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Wałcz

2022-12-28 do 2023-01-05

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 120m², Wałcz

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 120m²". Przyjmij usługę doskonałego wykonania fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Wałcza i przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Wałcz

2022-09-26 do 2022-10-04

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Wałcz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wałcz

2022-08-22 do 2022-08-30

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Żabin

Jako znakomici pracownicy możecie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Zapytanie brzmi "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Żabin

2022-08-23 do 2022-08-31

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Wałcz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom przy bukowej 14 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Piła

2022-10-20 do 2022-10-28

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 35m², Piła

Ten Zleceniodawca jeszcze szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 35m², chcąc doświadczonych specjalistów. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Piła

2022-11-17 do 2022-11-25

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101m², Piła

Potrzebujesz klienta jako specjalista od najlepszego wykonania fundamentów w miejscowości Piła lub na terenie Piły? Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Piła

2022-10-10 do 2022-10-18

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Czaplinek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Czaplinek

2022-12-28 do 2023-01-05

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Czaplinek

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu budowy fundamentów odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m² i zostało napisane przez sprawdzonego Klienta. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Czaplinek

2022-08-22 do 2022-08-30

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 53m², Żerdno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 53m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry. Jestem na etapie końcowym opracowania wszystkich dokumentów potrze...

 • Żerdno

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 35m², Żelisławie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Witam. Chciałbym zlecić wykonanie fundamentów punktowych pod 2 obiekty: domek 35m2 i bud...

 • Żelisławie

2022-08-17 do 2022-08-25

Świetne Fundamenty Wałcz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 53m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentu pod planowaną budowę domu szkieletowego wg projektu S...

 • Czaplinek

2022-09-18 do 2022-09-26

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 108m², Nowa Wieś Ujska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 108m² Informacje dodatkowe: Potrzebuje wykonania fundamentu raz z brojeniem pod silosy zbożowe ...

 • Nowa wieś ujska

2022-09-15 do 2022-09-23

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Wałcz

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na pierwszorzędna budowa fundamentów w rejonie Wielkopolskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 35m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Ujście

2022-09-06 do 2022-09-14

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 45m², Lubieszewo

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 45m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedłóż wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Lubieszewo

2022-12-11 do 2022-12-19

Zlecę wykonanie fundamentów, 1500m², Stobno, Trzcianaka

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1500m² Informacje dodatkowe: Wykonanie fundamentów wraz ze stopami pod słupy dla hali magazynowej o powierzchni 15...

 • Stobno, trzcianaka

2022-12-05 do 2022-12-13

Porządne Fundamenty

Klient napisał zlecenie brzmiące "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 70m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Biała

2023-01-06 do 2023-01-14

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Wałcz

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę odpowiednich konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 107m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Łubowo

2023-01-06 do 2023-01-14

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 107m², Łubowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 107m² Informacje dodatkowe: Z500 projekt z24d. 1232. /1172. Wymiary Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnieni...

 • Łubowo

2023-01-06 do 2023-01-14

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 45m², Tarnówka

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo wysokim poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest rzetelny. Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Tarnówka

2022-11-26 do 2022-12-04

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Czarnków

Jeżeli jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Czarnkowa na pewno dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Czarnków

2022-12-30 do 2023-01-07

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Jastrowie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jastrowie

2022-11-05 do 2022-11-13

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 46m², Drawsko Pomorskie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 46m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Drawsko Pomorskie

2022-08-30 do 2022-09-07

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Drawsko Pomorskie

2023-01-15 do 2023-01-23

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 49m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Radęcin

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 5 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów