Fundamenty w Stargardzie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 842 957 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Stargardzie

Fundamenty Stargard

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od płyty fundamentowej to skorzystaj z kwalifikacji Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Stargard to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

BEST - płyty fundamentowe - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Stargard

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

27 opinii

Izolacja fundamentów to specjalność ekipy z firmy BEST - płyty fundamentowe - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Solidne Fundamenty Stargard

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

18 opinii

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Stargard i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Firma budowlana - Świetne Fundamenty Pod Dom Stargard

Firma budowlana

14 opinii

Jeżeli potrzebujesz pierwszorzędnej izolacji fundamentów i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to wykorzystaj kompetencje Firma budowlana. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Altius Sp. z o.o. - Znakomity Fundament Stargard

Altius Sp. z o.o.

13 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Altius Sp. z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

RBUD Przemysław Różycki - Rewelacyjne Fundamenty Stargard

Rewelacyjne Fundamenty

11 opinii

Poszukujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z doświadczenia RBUD Przemysław Różycki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

LEW-BAU Usługi Budowlane - Staranne Fundamenty Stargard

LEW-BAU Usługi Budowlane

6 opinii

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? LEW-BAU Usługi Budowlane jest na to najlepszym rozwiązaniem. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Lew Budowniczy Patryk Lewandowski - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów w Stargardzie

Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów w Stargardzie

7 opinii

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Lew Budowniczy Patryk Lewandowski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Usługi budowlane Aleksander Harhaj - Znakomita Płyta Fundamentowa Stargard

Znakomita Płyta Fundamentowa Stargard

3 opinie

Firma Usługi budowlane Aleksander Harhaj świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Stargardu i okolic. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

P.M.BUD FIRMA BUDOWLANA PRZEMYSŁAW MURZYN - Świetny Fundament Stargard

Świetny Fundament Stargard

4 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij P.M.BUD FIRMA BUDOWLANA PRZEMYSŁAW MURZYN. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Najnowsze z 31 zleceń na fundamenty w Stargardzie

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Stargard

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które brzmi "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²". Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Cisewo

2024-06-23 do 2024-07-01
dodano 2 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Trąbki Małe

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Trąbki małe

2024-06-13 do 2024-06-21

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m², Stargard

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Stargard

2024-06-07 do 2024-06-15

Usługi Wykonania Fundamentów Stargard

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Dolice

2024-06-05 do 2024-06-13

Tanie Konstrukcje Betonowe Stargard

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Zlecenie obejmuje wykonanie stanu "0" budynku jednorodzinnego według projektu Archon "W...

 • Stargard

2024-06-01 do 2024-06-09

Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m², Stargard

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Stargard

2024-05-30 do 2024-06-07

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Stargard

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Budynek kompaktowy, do 80m2, najlepiej z poddaszem użytkowym Termin rozpoczęcia prac: w c...

 • Stargard

2024-05-16 do 2024-05-24

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m². Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Stargard

2024-05-04 do 2024-05-12

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Chociwel

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-07-10...

 • Chociwel

2024-04-27 do 2024-05-05

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Chociwel

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Chociwel

2024-04-27 do 2024-05-05

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m²". Umów się na rozmowę od razu.

 • Wierzchląd

2024-04-15 do 2024-04-23

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 30m², Stargard

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 30 Informacje dodatkowe: Do zalania i wyrównania dwa szalunki 16 i 12m2. Głębokość około 20cm. Szalun...

 • Stargard

2024-04-14 do 2024-04-22

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Stargard

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Zachodniopomorskiego. Już teraz zadzwoń do niego.

 • Motaniec

2024-04-11 do 2024-04-19

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Stargard

2024-04-06 do 2024-04-14

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Wylewka pod garaż 30 metrów kwadratowych Termin rozpoczęcia prac: w ciągu mies...

 • Stargard

2024-04-02 do 2024-04-10

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Stargard

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Stargard

2024-03-18 do 2024-03-26

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Ińsko

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ofertę prześlij po kontakcie.

 • Ińsko

2024-03-13 do 2024-03-21

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Stargard

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Stargardu. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaprezentuj dobrą propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś.

 • Stargard

2024-03-13 do 2024-03-21

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Stargard

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Stargard

2024-03-06 do 2024-03-03

Fundamenty Stargard

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 157 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Stargard

2024-02-26 do 2024-03-05

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Ińsko

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów z Zachodniopomorskiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Ińsko

2024-02-26 do 2024-03-05

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Stargard

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Stargardu na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przedstaw propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Stargard

2024-02-13 do 2024-02-21

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Wykonanie płyty fundamentowej dom 120 m parter na studniach bądź wymiana gruntu. Ter...

 • Stargard

2024-02-07 do 2024-02-13

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Stargard

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Stargard

2024-02-07 do 2024-02-13

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Zieleniewo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Powierzchnia zabudowy 96 m2 - prostokąt 12x8 m. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 mi...

 • Zieleniewo

2024-01-30 do 2024-02-07

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Dobrzany

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dobrzany

2024-01-30 do 2024-02-07

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który szuka usługi wykonania fundamentów winien niezwłocznie zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Stargard

2024-01-30 do 2024-02-07

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Stargard

2024-01-19 do 2024-01-27

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie poziomu 0 domu parterowego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Stargard

2024-01-15 do 2024-01-23

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Stargard

Jeśli perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany zgłosił "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Stargard

2024-01-09 do 2024-01-17

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Stargard

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów realizuj zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m². Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Stargard

2023-12-15 do 2023-12-23

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów