Fundamenty w Stargardzie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 378 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 513 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Stargardzie

Fundamenty Stargard

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od płyty fundamentowej to skorzystaj z kwalifikacji Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Stargard to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

BEST - płyty fundamentowe - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Stargard

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

27 opinii

Izolacja fundamentów to specjalność ekipy z firmy BEST - płyty fundamentowe - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Parati Sp. z o.o. - Solidne Fundamenty Stargard

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Parati Sp. z o.o.. Stargard i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Usługi Ogólnobudowlane BOCZEK Paweł Szczerba - Świetne Fundamenty Pod Dom Stargard

Usługi Ogólnobudowlane BOCZEK Paweł Szczerba

7 opinii

Jeżeli potrzebujesz pierwszorzędnej izolacji fundamentów i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to wykorzystaj kompetencje Usługi Ogólnobudowlane BOCZEK Paweł Szczerba. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Usługi Budowlane Krzysztof Pawlus - Znakomity Fundament Stargard

Usługi Budowlane Krzysztof Pawlus

6 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Usługi Budowlane Krzysztof Pawlus. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

KES - Rewelacyjne Fundamenty Stargard

Rewelacyjne Fundamenty

11 opinii

Poszukujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z doświadczenia KES. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Kaschebe - Staranne Fundamenty Stargard

Kaschebe

4 opinie

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? Kaschebe jest na to najlepszym rozwiązaniem. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Artur Konieczny - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów w Stargardzie

Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów w Stargardzie

1 opinia

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Artur Konieczny ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

HBC Home Building Company Sebastian Matynia - Znakomita Płyta Fundamentowa Stargard

Znakomita Płyta Fundamentowa Stargard

1 opinia

Firma HBC Home Building Company Sebastian Matynia świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Stargardu i okolic. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

MB Maciej Bujko - Świetny Fundament Stargard

Świetny Fundament Stargard

1 opinia

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij MB Maciej Bujko. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Stargardzie

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 10m², Kobylanka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek ogrodniczy, 10m2 Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 10m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-24...

 • Kobylanka

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 5 dni temu

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Stargard

Zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Stargard i okolic. Zapraszamy do kontaktu.

 • Stargard

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 6 dni temu

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Stargard

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z branży konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 65m². Pokaż propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś.

 • Kicko

2022-12-29 do 2023-01-06

Najlepsze Wykonanie Fundamentów Stargard

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Stargard

2022-12-27 do 2023-01-04

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Marianowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Marianowo

2022-12-12 do 2022-12-20

Wykonanie Fundamentów

Najlepsze wykonanie fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Stargard

2022-11-21 do 2022-11-29

Porządne Fundamenty Stargard

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Stargard

2022-11-13 do 2022-11-21

Fantastyczna Budowa Fundamentów Stargard

Nie marnuj energii i zrealizuj zapytanie o fantastyczna budowa fundamentów z miejscowościStargard. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Stargard

2022-10-04 do 2022-10-12

Porządne Fundamenty

Wciąż masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Stargard

2022-10-03 do 2022-10-11

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi budowy fundamentów na ponadprzeciętnym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest sprawdzony. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Chociwel

2022-09-27 do 2022-10-05

Budowa Fundamentów

Upewnij się, że Klienci zlecający budowa fundamentów są rzetelni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od budowy fundamentów. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Chociwel

2022-09-23 do 2022-10-01

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Parlino

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek rekreacyjny cało roczny 35m. Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Parlino

2022-09-11 do 2022-09-19

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Ińsko

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-30...

 • Ińsko

2022-09-11 do 2022-09-19

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 12m², Stargard

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma wybija się w branży. Marka, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Stargard

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Ińsko

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ińsko

2022-08-23 do 2022-08-31

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Ińsko

2022-08-20 do 2022-08-28

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Stargard

2022-08-13 do 2022-08-21

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 77m², Dobrzany

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 77m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

 • Dobrzany

2022-08-01 do 2022-08-09

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Stargard

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Stargard

2022-07-24 do 2022-08-01

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Stargard

Zleceniodawca szuka dobrej współpracy, pisząc - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Stargard

2022-07-13 do 2022-07-13

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 120m², Sadkowo

Jeśli usługi wykonania fundamentów to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 120m²". Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Sadkowo

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Choszczno

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Archon Dom w leszczynowcach 7 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w roz...

 • Choszczno

2022-10-26 do 2022-11-03

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 93m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Stare Czarnowo

2022-07-21 do 2022-07-29

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 158m², Pyrzyce

Szukasz klienta jako fachowiec od wyjątkowego wykonania fundamentów w rejonie Pyrzyc lub w pobliskich miastach? Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Pyrzyce

2022-08-08 do 2022-08-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów