Fundamenty w Świnoujściu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 843 087 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Świnoujściu

Fundamenty Świnoujście

Staranna Płyta Fundamentowa

2 opinie

Chcesz znaleźć wartego zaufania partnera do realizacji swoich planów? EURO-INVEST Kompleksowe budownictwo handel-usługi-consulting z Świnoujścia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zadzwoń!

VER-BUD SP. Z O.O. - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Świnoujście

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów

1 opinia

Już od kilku lat pracownicy firmy VER-BUD SP. Z O.O. wykonują usługi z zakresu wysokiej klasy kopania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Żeby otrzymać ofertę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Jakub Aleksandrowicz - Porządny Fundament Świnoujście

Jakub Aleksandrowicz

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to trafiłeś w dobre miejsce - Jakub Aleksandrowicz jest do Twoich usług. Świnoujście i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

DD MOSTY - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Świnoujście

Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Świnoujście

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry DD MOSTY. Świnoujście i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Kosiński - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Świnoujściu

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Świnoujściu

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera do realizacji swoich planów? Kosiński z Świnoujścia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Usługi ogólnobudowlane - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Świnoujście

Usługi ogólnobudowlane

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów ekspertom firmy Usługi ogólnobudowlane z miejscowości Świnoujście. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Świnoujścia są jednymi z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Firma Ogólnobudowlana Dariusz Stoltman - Porządne Fundamenty Pod Dom Świnoujście

Firma Ogólnobudowlana Dariusz Stoltman

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Firma Ogólnobudowlana Dariusz Stoltman. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

KA-MA BUD - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Świnoujście

Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów

Od lat pracownicy KA-MA BUD świadczą usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

HRREMONT - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Świnoujście

Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? HRREMONT z Świnoujścia będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Marwit - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Świnoujście

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Świnoujście

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Marwit. Świnoujście i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Przedzwoń i poznaj ofertę.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Świnoujściu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Świnoujście

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Świnoujście

2024-06-21 do 2024-06-29
dodano 5 dni temu

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 2m², Świnoujście

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: fundamet do odciągu podtrzymującego drzewo Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 2 Informacje dodatkowe: Pilne - termin realizacji 15.06 Orientacyjna data: 14.06.2024...

 • Świnoujście

2024-06-05 do 2024-06-13

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Świnoujście

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec doradź i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m². Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Świnoujście

2024-05-16 do 2024-05-24

Fundamenty Świnoujście

Ten Zlecający potrzebuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Świnoujście

2024-05-15 do 2024-05-23

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m², Świnoujście

Klient poszukuje dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Świnoujście

2024-05-11 do 2024-05-19

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Świnoujście

Najwyższej klasy wykonanie fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Świnoujście

2024-03-04 do 2024-03-12

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Świnoujście

Zlecający, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów powinien już dziś zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Świnoujście

2024-02-29 do 2024-03-08

Konstrukcje Betonowe Świnoujście

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świnoujście

2024-02-21 do 2024-02-29

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: projekt Ametyst 3 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świnoujście

2024-02-13 do 2024-02-21

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Świnoujście

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od wykonania fundamentów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Świnoujście

2024-01-06 do 2024-01-14

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Międzyzdroje

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Zachodniopomorskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Międzyzdroje

2024-01-13 do 2024-01-21

Świetne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Międzyzdroje

2024-06-01 do 2024-06-09

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Międzyzdroje

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², dotarcie do świetnych konstrukcji betonowych może być trudne, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Międzyzdroje

2024-05-28 do 2024-06-05

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Międzyzdroje

Jeżeli jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Zachodniopomorskiego na pewno dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Międzyzdroje

2024-01-14 do 2024-01-22

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Nowe Warpno

2023-12-30 do 2024-01-07

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Nowe Warpno

Upewnij się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako specjalista od wykonania fundamentów. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę.

 • Nowe Warpno

2024-01-19 do 2024-01-27

Porządne Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Brzózki

2024-03-12 do 2024-03-20

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Wolin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wolin

2023-12-25 do 2024-01-02

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Wolin

Jeżeli wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy budowa fundamentów w rejonie Zachodniopomorskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Wolin

2023-12-11 do 2023-12-19

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Wolin

Zakres prac: Szklanka fundamentowa Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wolin

2024-02-20 do 2024-02-28

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Wolin

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpienia zlecenie o treści "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²" jest stworzone dla Ciebie. Zaproponuj termin od razu!

 • Wolin

2024-03-31 do 2024-04-08

Doskonała Budowa Fundamentów Świnoujście

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wolin

2023-12-25 do 2024-01-02

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Jako specjalista przedstaw najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²" jest idealne dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Wolin

2024-02-28 do 2024-03-07

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Kołczewo

Wybierz zapytanie dotyczące najwyższej klasy budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy na terenie Zachodniopomorskiego lub okolicy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Kołczewo

2024-03-23 do 2024-03-31

Wykonanie Fundamentów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Wir suchen jemanden der ...

 • Zastań

2024-01-09 do 2024-01-17

Staranne Fundamenty

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od fundamentów. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Kołczewo

2024-04-03 do 2024-04-11

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów