Fundamenty w Świnoujściu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 614 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 527 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Świnoujściu

Fundamenty Świnoujście

Staranna Płyta Fundamentowa

1 opinia

Chcesz znaleźć wartego zaufania partnera do realizacji swoich planów? MEDIA TECHNIK Sp. z o.o. Sp. komandytowa z Świnoujścia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zadzwoń!

Concrete - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Świnoujście

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów

9 opinii

Już od kilku lat pracownicy firmy Concrete wykonują usługi z zakresu wysokiej klasy kopania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Żeby otrzymać ofertę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

EURO-INVEST Kompleksowe budownictwo handel-usługi-consulting - Porządny Fundament Świnoujście

EURO-INVEST Kompleksowe budownictwo handel-usługi-consulting

2 opinie

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to trafiłeś w dobre miejsce - EURO-INVEST Kompleksowe budownictwo handel-usługi-consulting jest do Twoich usług. Świnoujście i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

VER-BUD SP. Z O.O. - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Świnoujście

Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Świnoujście

1 opinia

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry VER-BUD SP. Z O.O.. Świnoujście i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Kosiński - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Świnoujściu

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Świnoujściu

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera do realizacji swoich planów? Kosiński z Świnoujścia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Usługi ogólnobudowlane - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Świnoujście

Usługi ogólnobudowlane

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów ekspertom firmy Usługi ogólnobudowlane z miejscowości Świnoujście. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Świnoujścia są jednymi z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

KA-MA BUD - Porządne Fundamenty Pod Dom Świnoujście

KA-MA BUD

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry KA-MA BUD. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Terbud - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Świnoujście

Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów

Od lat pracownicy Terbud świadczą usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Marwit - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Świnoujście

Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Marwit z Świnoujścia będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

BUDUM - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Świnoujście

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Świnoujście

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry BUDUM. Świnoujście i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Przedzwoń i poznaj ofertę.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Świnoujściu

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Świnoujście

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę odpowiednich konstrukcji betonowych gwarantując przy tym solidną obsługę, a na życzenie też usługi dodatkowe, bez dwóch zdań zaciekawisz tego Klienta, który pisze - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m². Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Świnoujście

2023-01-10 do 2023-01-18

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów Świnoujście

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek na działce Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 24m² Informacje dodatkowe: Fundament na działce ROD pod domek 4x6 teren podmokłym Termin rozpoczęcia prac: w...

 • Świnoujście

2022-12-31 do 2023-01-02

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 24m², Świnoujście

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: na diałce Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 24m² Informacje dodatkowe: wymiary 4x6 domek na działce ROD wysoki stan wody - wykonanie pali Termin rozpoczęcia ...

 • Świnoujście

2022-12-31 do 2022-12-31

Staranne Fundamenty Świnoujście

Ten Klient uważa, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 45m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Świnoujście

2022-11-25 do 2022-12-03

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 30m², Świnoujście

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek drewniany Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 30m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świnoujście

2022-11-06 do 2022-11-14

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Świnoujście

Klient wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Zrealizuj zlecenie wysokiej klasy wykonania fundamentów jako ekspert w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania działalności z okolic Świnoujścia i pobliskich powiatów. Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

 • Świnoujście

2022-08-19 do 2022-08-27

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Dla Klienta, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², znalezienie znakomitych konstrukcji betonowych może być niełatwe, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Świnoujście

2022-07-30 do 2022-08-07

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Pracę zbrojarskie iciesielskie Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zar...

 • Świnoujście

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Nowe Warpno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Nowe Warpno

2022-09-01 do 2022-09-09

Staranne Fundamenty

Szukane są staranne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Nowe Warpno

2022-09-01 do 2022-09-09

Staranne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Budynek rekreacji indywidualnej Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-01...

 • Nowe Warpno

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 6 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Wisełka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wisełka

2022-07-24 do 2022-08-01

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Wolin

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Wolin

2022-10-21 do 2022-10-29

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 95m² Informacje dodatkowe: Dom przy Bukowej 26. Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-03...

 • Wolin

2022-07-15 do 2022-07-23

Zlecę wykonanie fundamentów, 95m², Wolin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 95m² Informacje dodatkowe: Dom przy Bukowej 26 Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-03...

 • Wolin

2022-07-15 do 2022-07-23

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Jeszcze dziś zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Wolin

2022-09-26 do 2022-10-04

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Wolin

Dla Klienta, który pisze - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², znalezienie doskonałych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Wolin

2022-08-19 do 2022-08-27

Wykonanie Fundamentów

Szukane są najlepsze usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny wykonania fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Wolin

2022-09-06 do 2022-09-14

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kołczewo

2022-07-29 do 2022-08-06

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 70m², Kołczewo

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilku lat, głównie na obszarze Zachodniopomorskiego, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Kołczewo

2022-10-27 do 2022-11-04

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Ten Klient pragnąc dotrzeć do konstrukcji betonowych powinien znaleźć Twoją Firmę, która nie ma sobie równych. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 50m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Międzywodzie

2022-08-30 do 2022-09-07

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów

Oferując usługi wykonania fundamentów od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Zachodniopomorskie, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Przedłóż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Trzebież

2022-11-09 do 2022-11-17

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Stawno

2022-07-31 do 2022-08-08

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów Świnoujście

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dobudowa garaży do istniejącego budynku . Jeden 55 m2 i drugi 30m2. Ter...

 • Stawno

2022-09-16 do 2022-09-24

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Kamień Pomorski

2022-11-15 do 2022-11-23

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów