Fundamenty w Świdwinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 723 913 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
577 006 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Świdwinie

Fundamenty Świdwin

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Świdwin

4 opinie

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Usługi Budowlane Piotr Jaromieńczuk - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Świdwin

Usługi Budowlane Piotr Jaromieńczuk

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy Usługi Budowlane Piotr Jaromieńczuk wykonują usługi z zakresu profesjonalnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

ZAKŁAD REMONTOWO - BUDOWLANY ZBIGNIEW KUBACZYK - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Świdwin

Staranne Wzmacnianie Fundamentów

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom ZAKŁAD REMONTOWO - BUDOWLANY ZBIGNIEW KUBACZYK. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Usługi Budowlane i Brukarskie PK-BUD - Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe w Świdwinie

Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe w Świdwinie

Uważasz, że pierwszorzędne ławy fundamentowe to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Usługi Budowlane i Brukarskie PK-BUD dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Usług Budowlane Tom-Max - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów Świdwin

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów

Jeżeli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Usług Budowlane Tom-Max. Świdwin - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Zakład remontowo-budowlany Rafał Aleks - Najlepszy Fundament Świdwin

Zakład remontowo-budowlany Rafał Aleks

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Zakład remontowo-budowlany Rafał Aleks. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Władysław Duszny - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Świdwin

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Władysław Duszny

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Władysław Duszny. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

P.H.U. Rogowski - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Świdwin

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Świdwin

Powierz zadanie izolacji fundamentów fachowcom firmy P.H.U. Rogowski z miejscowości Świdwin. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Świdwina są w ścisłej czołówce. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

M-BUD - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Świdwin

M-BUD

Pragniesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu wyjątkowego kopania fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma M-BUD jest gotowa Ci pomóc. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Firma Budowlana - Solidne Kopanie Fundamentów Świdwin

Firma Budowlana

Z czystym sumieniem powierz usługę solidnego kopania fundamentów profesjonalistom z firmy Firma Budowlana. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Świdwina i przyległych miast. Jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Świdwinie

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Sławoborze

Spowoduj, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta problemem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m². Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Sławoborze

2023-03-19 do 2023-03-27

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Bronówko

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje dobrej firmy od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², chcąc trafić w dobre miejsce. Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Bronówko

2023-03-11 do 2023-03-19

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Sławoborze

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Sławoborze

2023-01-26 do 2023-02-03

Najlepsza Budowa Fundamentów Świdwin

Zrealizuj prace dotyczące najlepszej budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Świdwina lub okolicy. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

 • Świdwin

2023-01-22 do 2023-01-23

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Świdwin

Szukasz zlecenia jako ekspert od rewelacyjnego wykonania fundamentów w rejonie Świdwina lub w pobliskich powiatach? Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Świdwin

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Dołgie

Klient szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Dołgie

2022-11-08 do 2022-11-16

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 82m², Dołgie

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę opłacalnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym fachową obsługę, a na życzenie także usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 82m². Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Dołgie

2023-01-08 do 2023-01-16

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom według projektu Dakota Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmow...

 • Rychówko

2023-02-09 do 2023-02-17

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Białogard

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², znalezienie idealnych konstrukcji betonowych jest niełatwe, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Białogard

2022-10-24 do 2022-11-01

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów Świdwin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: pod ogrodzenie z bloczków betonowych Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 1. Należy wykonać ławy pod ogrodzenie ze ścian szalunkowy...

 • Łobez

2022-11-08 do 2022-11-15

Doskonałe Fundamenty Świdwin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom letniskowy 35m2 z antresolą Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: 7x5m . Projekt w poszukiwaniu. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu m...

 • Lubieszewo

2023-02-25 do 2023-03-05

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 45m², Lubieszewo

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 45m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Lubieszewo

2022-12-11 do 2022-12-19

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Drawsko Pomorskie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Pozwolenia juz sa. Mozna zaczynac od zaraz Termin rozpoczęcia...

 • Drawsko Pomorskie

2023-01-15 do 2023-01-23

Rewelacyjne Fundamenty

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

 • Karlino

2023-02-11 do 2023-02-19

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 65m², Mielno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 65m² Informacje dodatkowe: Dom w Sasankach (A)szer.6,75 dł.9.45 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Mielno

2023-02-05 do 2023-02-13

Usługi Wykonania Fundamentów

Jako utalentowani specjaliści macie możliwość spełnić wymagania z zakresu usług wykonania fundamentów. Zlecenie brzmi "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m²". Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Trzebawie

2022-09-16 do 2022-09-24

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: domek letniskowy 35m2 Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: płyta pod domek z drewna całoroczny o pow zabudowy 35m2. Posadowienie na pia...

 • Siemczyno

2023-03-14 do 2023-03-22

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Czaplinek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Czaplinek

2022-12-28 do 2023-01-05

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 53m², Żerdno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 53m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry. Jestem na etapie końcowym opracowania wszystkich dokumentów potrze...

 • Żerdno

2022-10-17 do 2022-10-25

Wykonanie Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 53m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Czaplinek

2022-09-18 do 2022-09-26

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Gościno

2023-02-12 do 2023-02-20

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1000m² Informacje dodatkowe: Do wykonania stan surowy lub poszczególne prace: zbrojenie, szalunki, fu...

 • Gościno

2023-03-10 do 2023-03-18

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 153m², Pogorzelica

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 153m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Pogorzelica

2023-03-15 do 2023-03-23

Solidne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry Bydynek ma 153 m2 chodzi o fundament do budynku jednorodzinneg...

 • Pogorzelica

2023-03-15 do 2023-03-23

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Świdwin

Możesz zaoferować godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Krosino

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 7 dni temu

Fundamenty

Zakres zlecenia: wykonanie dwóch płyt fundamentowych Powierzchnia: każda po35m2 Oferty: samej robocizny Termin skorzystania z oferty: możliwy od 2 listopada Informacje dodatkowe: z instalacjami...

 • Ustronie Morskie

2022-09-19 do 2022-09-27

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 107m² Informacje dodatkowe: Z500. Projekty z24d 1172 /1232 wymiary Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia...

 • Łubowo

2023-01-06 do 2023-01-14

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 107m² Informacje dodatkowe: Z500 projekt z24d. 1232. /1172. Wymiary Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnieni...

 • Łubowo

2023-01-06 do 2023-01-14

Solidne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Łubowo

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 6 dni temu

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 170m², Stare Bielice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 170m² Informacje dodatkowe: Dom w przebiśniegach 6 Link do projektu: https://www.archon.pl/projekty-dom...

 • Stare bielice

2023-03-06 do 2023-03-14

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów