Fundamenty w Policach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 150 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 504 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Policach

Fundamenty Police

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów w Policach

137 opinii

Powierz usługę wylewania fundamentów ekspertom firmy Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. z miejscowości Police. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Polic są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Parati Sp. z o.o. - Doskonała Izolacja Fundamentów Police

Doskonała Izolacja Fundamentów Police

20 opinii

Starasz się odnaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu doskonałej izolacji fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma Parati Sp. z o.o. jest do Twojej dyspozycji. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

M&S-BUD - Fantastyczna Izolacja Fundamentów Police

M&S-BUD

6 opinii

Bez oporów zleć zadanie fantastycznej izolacji fundamentów ekspertom z firmy MS-BUD. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Police i sąsiednich powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Chmielnicki Bud - Rewelacyjne Fundamenty Police

Chmielnicki Bud

5 opinii

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to eksperci z Chmielnicki Bud są dla Ciebie idealni. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Kaschebe - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Police

Kaschebe

4 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące izolacji fundamentów profesjonalistom firmy Kaschebe z miejscowości Police. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Polic są w ścisłej czołówce. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej informacji.

Aleksander Romaszewicz - Doskonałej Jakości Fundament Police

Aleksander Romaszewicz

2 opinie

Firma Aleksander Romaszewicz oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Police i okolic. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Artur Konieczny - Znakomite Ławy Fundamentowe Police

Artur Konieczny

1 opinia

Poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Artur Konieczny. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

FHU Canada System - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Police

FHU Canada System

1 opinia

Perfekcyjne wykonanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

LAND-BUD - Porządny Fundament Police

LAND-BUD

1 opinia

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij LAND-BUD. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

EURO PROJEKT AS - Świetne Fundamenty Pod Dom Police

EURO PROJEKT AS

2 opinie

Jeżeli potrzebujesz pierwszorzędnej izolacji fundamentów i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to wykorzystaj kompetencje EURO PROJEKT AS. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Policach

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Police

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Budynek rekreacji indywidualnej Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-01...

 • Nowe Warpno

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 6 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 50m², Police

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Fundament ogrodzenia Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: Witam Proszę o wycenę wykonania ogrodzenia ; 1. usunięcie starego fundamentu 2. wylan...

 • Police

2023-01-19 do 2023-01-25

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Trzebież

Jako profesjonalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m²" jest idealne dla Ciebie. Umów się na konkretny termin od razu!

 • Trzebież

2022-11-09 do 2022-11-17

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 132m², Dobra

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 132m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Dobra

2022-10-05 do 2022-10-13

Najlepsze Fundamenty Police

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Projekt indywidualny z częściowym podpiwniczeniem, dwukondygnacyjny. Wymiary nietyp...

 • Pilchowo

2022-09-22 do 2022-09-30

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Pilchowo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Pilchowo

2022-09-09 do 2022-09-17

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Nowe Warpno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Dwa budynki w kształcie stodoły połączone łącznikiem. Projekt indywidualny....

 • Nowe Warpno

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Nowe Warpno

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

 • Nowe Warpno

2022-09-01 do 2022-09-09

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Police

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: wykonanie fundamentów pod ogrodzenie przemysłowe, 220 mb Termin rozpoczęcia prac:...

 • Police

2022-08-11 do 2022-08-19

Wykonanie Fundamentów

Starasz się odnaleźć Klienta jako solidny specjalista z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Dołuje

2022-08-04 do 2022-08-12

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Wołczkowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Pod płot frontowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wołczkowo

2022-07-19 do 2022-07-23

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Police

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Szczecin

2022-09-18 do 2022-09-26

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako profesjonalista w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia prac z Szczecina i okolicznych powiatów. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Szczecin

2022-09-16 do 2022-09-24

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Szczecin

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Szczecina z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Szczecin

2022-07-20 do 2022-07-20

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-15...

 • Szczecin

2022-10-29 do 2022-11-06

Porządne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Szczecin

2022-11-02 do 2022-11-10

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 92m², Szczecin

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

 • Szczecin

2022-12-28 do 2023-01-05

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Szczecin

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Szczecina i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Szczecin

2022-12-05 do 2022-12-13

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Szczecin

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m² to świetny wybór. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Szczecin

2023-01-09 do 2023-01-17

Pierwszorzędne Fundamenty

Zrealizowanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie fundamentów, 201-300m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Szczecin

2022-08-21 do 2022-08-29

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 175m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szczecin

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecin

2023-01-18 do 2023-01-26

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów Police

Jako wybitni pracownicy jesteście w stanie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Ogłoszenie ma treść "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Szczecin

2022-09-25 do 2022-10-03

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 140m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Informacje dodatkowe: Grunt nienosny Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szczecin

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 60m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 60m² Informacje dodatkowe: 4 x 6 w srodku Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Szczecin

2022-09-01 do 2022-09-09

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 905m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 905m² Informacje dodatkowe: 29,53x30,65 prace ziemne i fundamentowe oraz wylanie chudziaka ławy + stopy 1 ł...

 • Szczecin

2022-07-25 do 2022-08-02

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Szczecin

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Szczecin

2022-07-12 do 2022-07-20

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Hydroizolacja pionowa i pozioma w budynku poniemieckim 1905 Termin rozpoczęcia prac...

 • Szczecin

2022-07-26 do 2022-08-03

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szczecin

2022-08-14 do 2022-08-22

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów