Fundamenty w Szczecinku

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 531 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Szczecinku

Fundamenty Szczecinek

Znakomity Fundament w Szczecinku

137 opinii

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Parati Sp. z o.o. - Porządny Fundament Szczecinek

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Parati Sp. z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Kaschebe - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Szczecinek

Staranne Wzmacnianie Fundamentów Szczecinek

4 opinie

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z Kaschebe. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Budgarden@vp.pl - Staranny Fundament Szczecinek

Budgarden@vp.pl

16 opinii

Potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - Budgardenvp.pl jest do Twoich usług. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Firma Budowlana Kamil - Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa Szczecinek

Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa

2 opinie

Przygotowanie płyty fundamentowej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Firma Budowlana Kamil ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfect Dom - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Szczecinek

Perfect Dom

1 opinia

Na wypadek jeśli szukasz dobrej firmy od płyty fundamentowej to powierz tę kwestię specjalistom z Perfect Dom. Szczecinek i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

RJ-Dach - Pierwszorzędne Wylewanie Fundamentów Szczecinek

RJ-Dach

11 opinii

Po prostu zleć prace dotyczące wylewania fundamentów specjalistom firmy RJ-Dach z miejscowości Szczecinek. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Szczecinka są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Usługi projektowe i obsługa inwestycji Dawid Gąsior - Staranne Płyty Betonowe Szczecinek

Usługi projektowe i obsługa inwestycji Dawid Gąsior

2 opinie

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Usługi projektowe i obsługa inwestycji Dawid Gąsior. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

B-BUD - Najlepszy Fundament Szczecinek

Najlepszy Fundament Szczecinek

1 opinia

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z B-BUD są dla Ciebie stworzeni. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

JARO BUD - Solidne Fundamenty Pod Dom Szczecinek

JARO BUD

2 opinie

Zrealizowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. JARO BUD ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Szczecinku

Fantastyczna Budowa Fundamentów Szczecinek

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Radacz

2023-01-18 do 2023-01-26

Profesjonalne Fundamenty Szczecinek

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 450m² Informacje dodatkowe: Do wykonania stopy fundamentowe z murkiem oporowy hali namiotowej 30x15 Termin...

 • Szczecinek

2023-01-13 do 2023-01-21

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 107m², Łubowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 107m² Informacje dodatkowe: Z500 projekt z24d. 1232. /1172. Wymiary Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnieni...

 • Łubowo

2023-01-06 do 2023-01-14

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 107m² Informacje dodatkowe: Z500. Projekty z24d 1172 /1232 wymiary Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia...

 • Łubowo

2023-01-06 do 2023-01-14

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 72m², Szczecinek

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Szczecinka i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 72m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Szczecinek

2022-12-29 do 2023-01-06

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Szczecinek

Ten Klient szukając konstrukcji betonowych powinien trafić na Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Szczecinek

2022-11-16 do 2022-11-24

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Szczecinek

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na fantastyczne wykonanie fundamentów w rejonie Szczecinka i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Szczecinek

2022-10-31 do 2022-11-08

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów Szczecinek

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Szczecinek

2022-10-24 do 2022-11-01

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 93m² Informacje dodatkowe: 1168x798cm Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Radacz

2022-10-19 do 2022-10-27

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 10m², Wilcze Laski

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Ganek, Wiatrołap Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 10m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wilcze laski

2022-10-10 do 2022-10-18

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Szczecinek

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu pierwszorzędnego wykonania fundamentów wykonaj zlecenie, które ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 93m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Radacz

2022-09-08 do 2022-09-16

Budowa Fundamentów

Potrzebujesz pracy jako fachowiec od wyjątkowej budowy fundamentów w rejonie Szczecinka lub w pobliskich miastach? Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Szczecinek

2022-08-20 do 2022-08-22

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Szukam osoby, która postawi bloczki fundamentowe wg projektu pod...

 • Szczecinek

2022-08-16 do 2022-08-24

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Zlecę wykonanie fundamentów, 1200m². Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Okonek

2022-10-01 do 2022-10-09

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Szczecinek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Czaplinek

2022-12-28 do 2023-01-05

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Czaplinek

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów z Zachodniopomorskiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Czaplinek

2022-08-22 do 2022-08-30

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 53m², Żerdno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 53m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry. Jestem na etapie końcowym opracowania wszystkich dokumentów potrze...

 • Żerdno

2022-10-17 do 2022-10-25

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Witam. Chciałbym zlecić wykonanie fundamentów punktowych pod 2 obiekty: domek 35m2 i bud...

 • Żelisławie

2022-08-17 do 2022-08-25

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 53m², Czaplinek

Profesjonalna budowa fundamentów to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w branży. Przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Czaplinek

2022-09-18 do 2022-09-26

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Koczała

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koczała

2022-12-26 do 2023-01-03

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Niesiłowo

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, chociaż szuka od niezliczonych dni, wysłał nam zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Niesiłowo

2022-09-21 do 2022-09-29

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który szuka usługi wykonania fundamentów winien niezwłocznie zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Jastrowie

2022-11-05 do 2022-11-13

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wyjątkowej budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Zachodniopomorskie lub okolicy. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Dołgie

2022-11-08 do 2022-11-16

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Zapoznaj się z treścią zlecenia, które brzmi "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 82m²". Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Dołgie

2023-01-08 do 2023-01-16

Porządne Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 40m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Nielep

2022-08-22 do 2022-08-30

Staranne Fundamenty

Poszukiwane są staranne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Żabin

2022-08-23 do 2022-08-31

Idealne Konstrukcje Betonowe

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Białogardu, więc jeżeli szuka idealnych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Białogard

2022-08-12 do 2022-08-20

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Poszukujesz zleceniodawcy jako ekspert od wysokiej klasy budowy fundamentów w rejonie Białogardu lub w okolicznych miastach? Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Białogard

2022-07-29 do 2022-08-06

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów