Fundamenty w Szczecinku

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 698 626 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
645 035 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Szczecinku

Fundamenty Szczecinek

Znakomity Fundament w Szczecinku

17 opinii

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Budgardenvp.pl. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Happy House Sebastian Dziadek - Porządny Fundament Szczecinek

Happy House Sebastian Dziadek

2 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Happy House Sebastian Dziadek. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Budmax usługi ogólnobudowlane Kazimierz Prażenik - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Szczecinek

Staranne Wzmacnianie Fundamentów Szczecinek

2 opinie

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z Budmax usługi ogólnobudowlane Kazimierz Prażenik. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Firma Budowlana Kamil - Staranny Fundament Szczecinek

Firma Budowlana Kamil

2 opinie

Potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - Firma Budowlana Kamil jest do Twoich usług. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi Remontowo budowlane Małgorzata Biegańska - Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa Szczecinek

Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa

4 opinie

Przygotowanie płyty fundamentowej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Usługi Remontowo budowlane Małgorzata Biegańska ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfect Dom - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Szczecinek

Perfect Dom

1 opinia

Na wypadek jeśli szukasz dobrej firmy od płyty fundamentowej to powierz tę kwestię specjalistom z Perfect Dom. Szczecinek i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Elektron Tomasz Guzowski - Pierwszorzędne Wylewanie Fundamentów Szczecinek

Elektron Tomasz Guzowski

2 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące wylewania fundamentów specjalistom firmy Elektron Tomasz Guzowski z miejscowości Szczecinek. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Szczecinka są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Building Services Kamil Wollny - Staranne Płyty Betonowe Szczecinek

Building Services Kamil Wollny

4 opinie

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Building Services Kamil Wollny. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

RJ-Dach - Najlepszy Fundament Szczecinek

Najlepszy Fundament Szczecinek

11 opinii

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z RJ-Dach są dla Ciebie stworzeni. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

B-BUD - Solidne Fundamenty Pod Dom Szczecinek

B-BUD

1 opinia

Zrealizowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. B-BUD ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Szczecinku

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m², Szczecinek

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Szczecinek

2024-05-03 do 2024-05-11

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Szczecinek

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi fachowiec od tanich usług wykonania fundamentów z Szczecinka? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Szczecinek

2024-04-29 do 2024-05-07

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Szczecinek

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szczecinek

2024-04-23 do 2024-05-01

Korzystne Konstrukcje Betonowe Szczecinek

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Biały Bór

2024-04-14 do 2024-04-22

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Szczecinek

Jeśli oferujesz perfekcyjne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Szczecinek oraz okolicznych miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na właśnie Ciebie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Szczecinek

2024-04-09 do 2024-04-17

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Szczecinek

2024-04-09 do 2024-04-17

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Szczecinek

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Szczecinek

2024-04-03 do 2024-04-03

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Powiedz Zlecającemu, że lepszej oferty konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Szczecinek i okolicy, więc jeśli poszukuje korzystnych konstrukcji betonowych to od razu powinien wybrać Twoją Firmę. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Szczecinek

2024-03-27 do 2024-04-04

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Spore

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze Zachodniopomorskiego, ale także okolicznych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Spore

2024-03-24 do 2024-04-01

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Szczecinek

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 350 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szczecinek

2024-03-21 do 2024-03-29

Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m², Szczecinek

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty zaufania fachowiec z zakresu rewelacyjnej budowy fundamentów z Twojego rejonu? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Szczecinek

2024-03-10 do 2024-03-18

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 2000 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szczecinek

2024-02-19 do 2024-02-27

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m², Szczecinek

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m², dotarcie do świetnych konstrukcji betonowych może być trudne, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Szczecinek

2024-02-11 do 2024-02-19

Świetne Fundamenty Szczecinek

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 35m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Ciemino

2024-02-06 do 2024-02-14

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Szczecinek

Zlecenie o treści - Zlecę wykonanie fundamentów, 151-200m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Szczecinek i okolic. Zapraszamy do kontaktu.

 • Szczecinek

2024-01-07 do 2024-01-15

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Szczecinek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szczecinek

2024-01-01 do 2024-01-09

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i wykonujesz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 36-70m² i zostało napisane przez sprawdzonego Konsumenta. Pokaż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Szczecinek

2023-12-29 do 2024-01-06

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Szczecinek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Wykonanie usługi w miejscowości 78-421 Dołgie - Domaradz tel. 784••••••...

 • Szczecinek

2023-12-06 do 2023-12-14

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szczecinek

2023-12-02 do 2023-12-10

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Szczecinek

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: wylanie ławy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szczecinek

2023-11-11 do 2023-11-19

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Bobolice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Bobolice

2024-01-15 do 2024-01-23

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Nie marnuj energii i zrealizuj zapytanie o fantastyczna budowa fundamentów z miejscowościPomorskie. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Nadziejewo

2023-12-14 do 2023-12-22

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Czaplinek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Projekt domu Dom w malinówkach 11 (GA) odbicie lustrzane, z lekką modyfikacją - przed...

 • Czaplinek

2024-03-18 do 2024-03-18

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Czaplinek

Jeśli oferujesz solidne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Zachodniopomorskiego oraz sąsiednich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do właśnie Ciebie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Czaplinek

2024-02-12 do 2024-02-20

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Wykonanie ławy zbrojonej wg załączników pod zabudowę domu jednorodzinnego w zabudowie s...

 • Połczyn-Zdrój

2024-04-05 do 2024-04-13

Budowa Fundamentów

Zrealizuj zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Pomorskiego. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Miastko

2024-03-24 do 2024-04-01

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Szukasz pracy jako fachowiec od profesjonalnej budowy fundamentów w miejscowości Wielkopolskie lub w przyległych powiatach? Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Jastrowie

2024-04-04 do 2024-04-12

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Ostrowice

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ostrowice

2024-05-09 do 2024-05-17

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Dołgie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dołgie

2024-02-20 do 2024-02-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów