Fundamenty w Koszalinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 318 572 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
631 985 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Koszalinie

Fundamenty Koszalin

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Parati Sp. z o.o. - Staranne Fundamenty Koszalin

Parati Sp. z o.o.

24 opinie

Gdy szukasz świetnej współpracy to specjaliści z Parati Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Globallet - Płyty Fundamentowe - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Koszalin

Globallet - Płyty Fundamentowe

23 opinie

Uwierz fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij Globallet - Płyty Fundamentowe. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

BART-BUD - Znakomity Fundament Koszalin

BART-BUD

17 opinii

Wykonanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. BART-BUD ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów Koszalin

Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów

12 opinii

Bez oporów zleć zadanie najwyższej klasy kopania fundamentów fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Koszalina i sąsiednich powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

F.H.U Grzegorz Stępień - Fantastyczne Wylewanie Fundamentów Koszalin

Fantastyczne Wylewanie Fundamentów

6 opinii

Powierz prace dotyczące wylewania fundamentów profesjonalistom firmy F.H.U Grzegorz Stępień z miejscowości Koszalin. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Koszalina nie mają sobie równych. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Kaschebe - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Koszalin

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Koszalin

4 opinie

Izolacja fundamentów to specjalność ekipy z firmy Kaschebe - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Wojciech Kupliński - Perfekcyjny Fundament w Koszalinie

Perfekcyjny Fundament w Koszalinie

3 opinie

Uważasz, że perfekcyjny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Wojciech Kupliński pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

"Wykop" - Najlepszy Fundament Koszalin

Najlepszy Fundament Koszalin

2 opinie

Myślisz, że najlepszy fundament to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Murtechnik Paweł Żurek - Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Koszalin

Murtechnik Paweł Żurek

1 opinia

Jeżeli interesuje Cię wyjątkowe wykonanie fundamentów w rejonie Koszalina i poszukujesz najlepszych rozwiązań to wykorzystaj kompetencje Murtechnik Paweł Żurek. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Koszalinie

Doskonała Budowa Fundamentów Koszalin

Zrealizuj zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²", jako ekspert z miejscowości Koszalin. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Koszalina jesteś jednym z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Koszalin

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano 4 dni temu

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Koszalin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Koszalin

2024-02-28 do 2024-03-07
dodano 5 dni temu

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Koszalin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Koszalin

2024-02-25 do 2024-03-04
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Koszalin

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, chociaż szuka od niezliczonych dni, wysłał nam zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Koszalin

2024-02-21 do 2024-02-29

Solidna Budowa Fundamentów

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Koszalin

2024-02-20 do 2024-02-28

Korzystne Konstrukcje Betonowe Koszalin

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Koszalin

2024-02-20 do 2024-02-28

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Koszalin

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące najlepszego wykonania fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Koszalin lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Koszalin

2024-02-17 do 2024-02-25

Tanie Konstrukcje Betonowe

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że próbuje znaleźć od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Szukam firmy do wykonania fundamentów, 71-100m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Koszalin

2024-02-13 do 2024-02-21

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koszalin

2024-02-02 do 2024-02-10

Profesjonalne Fundamenty Koszalin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Koszalin

2024-01-30 do 2024-02-07

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Koszalin

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Koszalin

2024-01-24 do 2024-02-01

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Koszalin

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, pomimo że próbuje znaleźć od kilku tygodni, zgłosił nam zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Skontaktuj się, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

 • Koszalin

2024-01-23 do 2024-01-31

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Koszalin

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Koszalin

2023-12-27 do 2024-01-04

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Koszalin

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Koszalin

2023-12-26 do 2024-01-03

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Koszalin

2023-12-17 do 2023-12-17

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 100 Informacje dodatkowe: Dom-awokado bsa2232 Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-30...

 • Koszalin

2023-12-05 do 2023-12-13

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Koszalin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie szeregowej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-10-01...

 • Koszalin

2023-11-21 do 2023-11-29

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Koszalin

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Koszalin

2023-11-19 do 2023-11-27

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Koszalin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koszalin

2023-11-14 do 2023-11-22

Budowa Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koszalin

2023-11-14 do 2023-11-22

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Wykonanie fundamentów to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w branży. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Koszalin

2023-11-10 do 2023-11-18

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Jeśli oferujesz perfekcyjne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Koszalin oraz okolicznych miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na właśnie Ciebie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Koszalin

2023-10-02 do 2023-10-10

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Koszalin

2023-10-02 do 2023-10-10

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Koszalin

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • Koszalin

2023-09-27 do 2023-10-05

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Koszalin

2023-09-24 do 2023-10-02

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 71-100m², Koszalin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Koszalin

2023-09-12 do 2023-09-18

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Koszalin

2023-09-10 do 2023-09-18

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Koszalin

2023-09-07 do 2023-09-15

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Koszalin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Koszalin

2023-08-28 do 2023-09-05

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Koszalin

Zlecający szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Koszalin

2023-08-20 do 2023-08-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów