Fundamenty w Koszalinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 284 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 506 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Koszalinie

Fundamenty Koszalin

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Parati Sp. z o.o. - Staranne Fundamenty Koszalin

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Gdy szukasz świetnej współpracy to specjaliści z Parati Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

BART-BUD - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Koszalin

BART-BUD

17 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij BART-BUD. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Znakomity Fundament Koszalin

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN

5 opinii

Wykonanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Kaschebe - Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów Koszalin

Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów

4 opinie

Bez oporów zleć zadanie najwyższej klasy kopania fundamentów fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Koszalina i sąsiednich powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Tomek - Fantastyczne Wylewanie Fundamentów Koszalin

Fantastyczne Wylewanie Fundamentów

2 opinie

Powierz prace dotyczące wylewania fundamentów profesjonalistom firmy Tomek z miejscowości Koszalin. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Koszalina nie mają sobie równych. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tombet - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Koszalin

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Koszalin

2 opinie

Izolacja fundamentów to specjalność ekipy z firmy Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tombet - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

MEDIA TECHNIK Sp. z o.o. Sp. komandytowa - Perfekcyjny Fundament w Koszalinie

Perfekcyjny Fundament w Koszalinie

1 opinia

Uważasz, że perfekcyjny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z MEDIA TECHNIK Sp. z o.o. Sp. komandytowa pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Firma Ogólnobudowlana ITEMA - Najlepszy Fundament Koszalin

Najlepszy Fundament Koszalin

1 opinia

Myślisz, że najlepszy fundament to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Pawella.pl - Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Koszalin

Pawella.pl

1 opinia

Jeżeli interesuje Cię wyjątkowe wykonanie fundamentów w rejonie Koszalina i poszukujesz najlepszych rozwiązań to wykorzystaj kompetencje Pawella.pl. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Koszalinie

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów Koszalin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Koszalin

2023-01-16 do 2023-01-16

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 55m², Koszalin

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 55m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Koszalin

2023-01-05 do 2023-01-13

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Koszalin

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Koszalin

2022-12-02 do 2022-12-10

Wykonanie Fundamentów Koszalin

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Koszalin

2022-12-02 do 2022-12-10

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów

Oferując usługi wykonania fundamentów od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Koszalin, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Przedłóż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Koszalin

2022-11-07 do 2022-11-15

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 114m², Koszalin

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 114m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Koszalin

2022-09-08 do 2022-09-16

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Koszalin

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu wykonania fundamentów wykonaj zlecenie, które ma treść - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m² i zostało złożone przez pewnego Zleceniodawcę. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Koszalin

2022-08-27 do 2022-09-04

Dobre Konstrukcje Betonowe Koszalin

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Obiekty mostowe Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Obiekt mostowy Termin rozp...

 • Koszalin

2022-08-24 do 2022-09-01

Profesjonalna Budowa Fundamentów Koszalin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 124m² Informacje dodatkowe: Dom z poddaszem użytkowym łącznie 124m2 wymiary budynku 10,7x9,65m. Proszę o kos...

 • Koszalin

2022-08-19 do 2022-08-27

Perfekcyjne Fundamenty Koszalin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 170m² Informacje dodatkowe: 13m /20 m. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koszalin

2022-08-17 do 2022-08-25

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Koszalin

Zlecający, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów powinien już dziś zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Koszalin

2022-07-31 do 2022-08-08

Tanie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 7metrów na 5 metrów Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Koszalin

2022-07-29 do 2022-08-06

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Sianów

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 6 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 96m², Sianów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 96m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentów wraz z wymiana gruntu. Powierzchnia do wymiany ok 120m2. Roz...

 • Sianów

2022-12-01 do 2022-12-09

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 110m², Podamirowo

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od wykonania fundamentów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Podamirowo

2022-10-23 do 2022-10-31

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 37m², Kępa Świeszyńska

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 37m² Informacje dodatkowe: dom szkieletowy całoroczny, fundament pod dom 35m2 plus taki sam fundament pod taras 17m...

 • Kępa świeszyńska

2022-08-24 do 2022-09-01

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Świeszyno

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Świeszyno

2022-09-03 do 2022-09-11

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Manowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: https:/www.homekoncept.com.pl/produkt/projekt-domu-homekoncept-66-a/ płyta z...

 • Manowo

2022-10-19 do 2022-10-27

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Mielno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: 3 x Płyta fundamentowa 7mx5m plus dwa wsparcia punktowe 3 metry od płyty na pergole.W n...

 • Mielno

2022-09-15 do 2022-09-23

Dobre Konstrukcje Betonowe

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Mielenko

2022-07-22 do 2022-07-30

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 158m² Informacje dodatkowe: Dom w Aurorach 14 odbicie lustrzane Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Mielenko

2022-12-01 do 2022-12-01

Porządne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 99m² Informacje dodatkowe: projekt Z273D, Z500.pl Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Będzino

2022-11-09 do 2022-11-17

Najlepsza Budowa Fundamentów

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m². Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Będzino

2023-01-12 do 2023-01-20

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Będzinko

Jako wybitni specjaliści możecie spełnić wymagania w temacie usług wykonania fundamentów. Zlecenie brzmi "Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Będzinko

2022-10-18 do 2022-10-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów