Fundamenty w Kołobrzegu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 954 070 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
652 987 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kołobrzegu

Fundamenty Kołobrzeg

Doskonałej Jakości Fundament Kołobrzeg

141 opinii

Gdy poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Parati Sp. z o.o. - Świetny Fundament w Kołobrzegu

Świetny Fundament w Kołobrzegu

24 opinie

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Parati Sp. z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę.

RBUD Przemysław Różycki - Najlepsze Wylewanie Fundamentów Kołobrzeg

RBUD Przemysław Różycki

11 opinii

Chesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu najlepszego wylewania fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma RBUD Przemysław Różycki jest gotowa Ci pomóc. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

MEDIA TECHNIK Sp. z o.o. Sp. komandytowa - Pierwszorzędny Fundament Kołobrzeg

MEDIA TECHNIK Sp. z o.o. Sp. komandytowa

1 opinia

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - MEDIA TECHNIK Sp. z o.o. Sp. komandytowa jest do Twoich usług. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Usługi ogólnobudowlane.TAMA-DOM - Perfekcyjny Fundament Kołobrzeg

Usługi ogólnobudowlane.TAMA-DOM

1 opinia

Planujesz wybrać solidnego partnera do realizacji swoich planów? Usługi ogólnobudowlane.TAMA-DOM z Kołobrzegu jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

GP BUDOWNICTWO - Staranne Ławy Fundamentowe Kołobrzeg

Staranne Ławy Fundamentowe Kołobrzeg

2 opinie

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? GP BUDOWNICTWO jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

FTH SZYMETA - Znakomity Fundament Kołobrzeg

FTH SZYMETA

3 opinie

FTH SZYMETA świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Kołobrzeg i z sąsiednich miast. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Usługi Ogólnobudowlane - Porządna Płyta Fundamentowa Kołobrzeg

Usługi Ogólnobudowlane

1 opinia

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z Usługi Ogólnobudowlane są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Przedsiębiorstwo Budowlano Transportowe Stefan Zakrzewski - Doskonałe Płyty Betonowe Kołobrzeg

Przedsiębiorstwo Budowlano Transportowe Stefan Zakrzewski

4 opinie

Firma Przedsiębiorstwo Budowlano Transportowe Stefan Zakrzewski świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Kołobrzegu i z sąsiednich miast. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Bukowski Tomasz - Rewelacyjny Fundament Kołobrzeg

Bukowski Tomasz

8 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Bukowski Tomasz są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Kołobrzegu

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Kołobrzeg

Jako profesjonalista zaproponuj najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Kołobrzeg

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano wczoraj o 18:33

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Kołobrzeg

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: dom 108 m2 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rymań

2024-07-04 do 2024-07-12

Najlepsza Budowa Fundamentów Kołobrzeg

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Rymań

2024-07-04 do 2024-07-12

Doskonała Budowa Fundamentów

Zrealizuj zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m²", jako ekspert z miejscowości Zachodniopomorskie. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Zachodniopomorskiego jesteś jednym z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Grzybowo

2024-06-28 do 2024-07-06

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Kołobrzeg

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Kołobrzeg

2024-06-17 do 2024-06-25

Świetne Konstrukcje Betonowe Kołobrzeg

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista poradź i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 201-300m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Kołobrzeg

2024-06-12 do 2024-06-20

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 36-70m², Nieżyn

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Szukam firmy do wykonania fundamentów, 36-70m². Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Nieżyn

2024-06-12 do 2024-06-20

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-09-16...

 • Dźwirzyno

2024-05-30 do 2024-06-07

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Interesuje mnie cenna samej roboty materiały posiadam dom który chce budować w załączniku pozd...

 • Charzyno

2024-05-16 do 2024-05-24

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Kołobrzeg

Chcesz wykonać zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m² to doskonały pomysł. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Czernin

2024-05-14 do 2024-05-22

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 151-200m², Kołobrzeg

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: Parterowy dom jednorodzinny 20x11 dach dwuspadowy konstrukcja więźby wiązarowa bez ciężkich s...

 • Kołobrzeg

2024-05-10 do 2024-05-18

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Kołobrzeg

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kołobrzeg

2024-04-25 do 2024-05-03

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: Wylewka pod garaż Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Interesuje mnie oferta na wykonanie wylewki pod garaż Grubość 10 cm / powierzchnia...

 • Grzybowo

2024-04-18 do 2024-04-26

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kołobrzeg

2024-04-17 do 2024-04-25

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Kołobrzeg

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kołobrzeg

2024-04-14 do 2024-04-22

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Kołobrzeg

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kołobrzeg

2024-04-04 do 2024-04-12

Budowa Fundamentów

Potrzebujesz pracy jako fachowiec od wyjątkowej budowy fundamentów w rejonie Kołobrzegu lub w pobliskich miastach? Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Kołobrzeg

2024-03-22 do 2024-03-30

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 2000m², Ustronie Morskie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 2000 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Ustronie Morskie

2024-03-21 do 2024-03-29

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kołobrzeg

2024-03-20 do 2024-03-28

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Kołobrzeg

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m² to świetny wybór. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Kołobrzeg

2024-03-14 do 2024-03-22

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-25...

 • Czartkowo

2024-03-10 do 2024-03-18

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Kołobrzeg

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kołobrzeg

2024-03-10 do 2024-03-18

Opłacalne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-02...

 • Czartkowo

2024-03-03 do 2024-03-11

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Szukasz pracy jako ekspert od perfekcyjnego wykonania fundamentów w rejonie Zachodniopomorskiego lub w pobliskich powiatach? Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Stary borek

2024-02-16 do 2024-02-24

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Kołobrzeg

2024-02-01 do 2024-02-09

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kołobrzeg

2024-01-27 do 2024-02-04

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów

Upewnij się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są rzetelni. Wyślij ofertę jako specjalista od wykonania fundamentów. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Charzyno

2024-01-26 do 2024-02-03

Rewelacyjne Fundamenty Kołobrzeg

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kołobrzeg

2024-01-21 do 2024-01-29

Pierwszorzędne Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Kołobrzeg

2024-01-05 do 2024-01-13

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów