Fundamenty w Goleniowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 954 561 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 007 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Goleniowie

Fundamenty Goleniów

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu profesjonalnego kopania fundamentów z Goleniowa do realizacji zaplanowanych działań? Firma Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest do Twojej dyspozycji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

BEST - płyty fundamentowe - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Goleniów

Profesjonalna Izolacja Fundamentów Goleniów

27 opinii

Powierz prace dotyczące izolacji fundamentów specjalistom firmy BEST - płyty fundamentowe z miejscowości Goleniów. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Goleniowa są w ścisłej czołówce. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

LW Construction s.c. - Fantastyczna Izolacja Fundamentów Goleniów

Fantastyczna Izolacja Fundamentów

8 opinii

Powierz prace dotyczące izolacji fundamentów profesjonalistom z miejscowości Goleniów. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Goleniowa są w ścisłej czołówce. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

HBC Home Building Company Sebastian Matynia - Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa Goleniów

Pierwszorzędna Płyta Fundamentowa Goleniów

1 opinia

Uważasz, że pierwszorzędna płyta fundamentowa to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Artur Konieczny - Doskonałe Kopanie Fundamentów Goleniów

Artur Konieczny

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy firmy Artur Konieczny świadczą usługi z zakresu doskonałego kopania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Bartłomiej Ubych Usługi Ogólnobudowlane - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Goleniów

Bartłomiej Ubych Usługi Ogólnobudowlane

1 opinia

Wciąż szukasz dobrej firmy od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie Bartłomiej Ubych Usługi Ogólnobudowlane. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

DEFTO MICHAŁ FORTUŃSKI - Solidne Wzmacnianie Fundamentów Goleniów

DEFTO MICHAŁ FORTUŃSKI

8 opinii

Nadal potrzebujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj doświadczenie DEFTO MICHAŁ FORTUŃSKI. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Zakład ogólnobudowlany - Rewelacyjne Fundamenty Goleniów

Zakład ogólnobudowlany

3 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Zakład ogólnobudowlany. Goleniów i okolice to główny obszar ich działania. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

PRP MAKO - Pierwszorzędny Fundament w Goleniowie

Pierwszorzędny Fundament w Goleniowie

1 opinia

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom PRP MAKO. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Jarosław Dobaj Budownictwo - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Goleniów

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

2 opinie

Chesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu pierwszorzędnej izolacji fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Jarosław Dobaj Budownictwo jest do Twojej dyspozycji. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Goleniowie

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Goleniów

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako specjalisty od wykonania fundamentów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Goleniów

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Miodowice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Miodowice

2024-07-08 do 2024-07-16

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Kikorze

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Dom prefabrykowany modułowy drewniany Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kikorze

2024-07-02 do 2024-07-10

Fundamenty Goleniów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Goleniów

2024-07-01 do 2024-07-09

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Dębice

Ten Klient potrzebuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Ustal pasujący termin od razu!

 • Dębice

2024-06-25 do 2024-07-03

Dobre Konstrukcje Betonowe Goleniów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Czarna łąka

2024-06-17 do 2024-06-18

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Wykop jest już zrobiony, zbrojenie również. Powierzchnia budynku - 75m2. Potrzebuje pom...

 • Osina

2024-06-04 do 2024-06-12

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Lubczyna

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Lubczyna

2024-06-01 do 2024-06-09

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Kliniska Wielkie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: Taras 3×5m Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Położenie płytek na wylanym betonie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kliniska Wielkie

2024-05-31 do 2024-06-08

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Goleniów

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Nowogard

2024-05-26 do 2024-06-03

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Mosty

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m². Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Mosty

2024-05-25 do 2024-06-02

Staranne Fundamenty

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od fundamentów. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Nowogard

2024-05-24 do 2024-06-02

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Goleniów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Goleniów

2024-05-20 do 2024-05-28

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Goleniów

2024-05-13 do 2024-05-21

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Goleniów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kliniska Wielkie

2024-04-15 do 2024-04-23

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Goleniów

2024-04-08 do 2024-04-16

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 13m², Rurzyca

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 13m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Rurzyca

2024-04-01 do 2024-04-09

Tanie Konstrukcje Betonowe

Daj znać Zlecającemu, że lepszej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Zachodniopomorskie i okolicy, więc jeżeli szuka tanich konstrukcji betonowych to bez wahania powinien poznać Twoją Firmę. Przedstaw dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

 • Pucice

2024-03-31 do 2024-04-08

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Stepnica

Zlecający szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Stepnica

2024-02-24 do 2024-03-03

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 71-100m², Goleniów

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 71-100m². Przedłóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Goleniów

2024-02-18 do 2024-02-26

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: 100m2-120m2, działka 1222m2, najlepiej budynek dzielony garażem, jednak dla...

 • Czarna łąka

2024-02-11 do 2024-02-19

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Lubczyna

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Lubczyna

2024-02-08 do 2024-02-16

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Lubczyna

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Lubczyna

2024-02-06 do 2024-02-14

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Goleniów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Goleniów

2024-01-29 do 2024-02-06

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Marszewo

Klient napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Marszewo

2024-01-28 do 2024-02-05

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów Goleniów

Oferując usługi wykonania fundamentów od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Goleniów, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Przedłóż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Goleniów

2024-01-15 do 2024-01-23

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów