Fundamenty w Kamieniu Pomorskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 517 924 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kamieniu Pomorskim

Fundamenty Kamień Pomorski

Osnowa-Bud

41 opinii

Nadal poszukujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Osnowa-Bud. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

BEST - płyty fundamentowe - Rewelacyjne Płyty Betonowe Kamień Pomorski

Rewelacyjne Płyty Betonowe Kamień Pomorski

27 opinii

Jeśli jeszcze poszukujesz dobrej firmy od płyt betonowych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry BEST - płyty fundamentowe. Kamień Pomorski i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Globallet - Płyty Fundamentowe - Doskonałe Płyty Betonowe Kamień Pomorski

Globallet - Płyty Fundamentowe

23 opinie

Firma Globallet - Płyty Fundamentowe świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Kamienia Pomorskiego i z sąsiednich miast. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Kamień Pomorski

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Kamień Pomorski

16 opinii

W dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od płyty fundamentowej? Zaufaj doświadczeniu Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

GTS InstalBud - Najlepszy Fundament w Kamieniu Pomorskim

Najlepszy Fundament w Kamieniu Pomorskim

14 opinii

Według Ciebie najlepszy fundament to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy udzielą rad i znajdą dopasowne rozwiązanie. Ustal pasujący termin!

EasyFootings - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Kamień Pomorski

EasyFootings

1 opinia

Od lat pracownicy firmy EasyFootings oferują usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Certus Emilia Kwiatkowska - Najlepsza Izolacja Fundamentów Kamień Pomorski

Certus Emilia Kwiatkowska

9 opinii

Z czystym sumieniem powierz usługę najlepszej izolacji fundamentów profesjonalistom z firmy Certus Emilia Kwiatkowska. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Kamienia Pomorskiego i okolicznych powiatów. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Zakład Usług Ogólnobudowlanych Mirosław Majtyka - Najlepsze Fundamenty Kamień Pomorski

Zakład Usług Ogólnobudowlanych Mirosław Majtyka

1 opinia

Zrealizowanie fundamentów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Zakład Usług Ogólnobudowlanych Mirosław Majtyka ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

GOLD-BRUK - Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Kamień Pomorski

GOLD-BRUK

18 opinii

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów specjalistom z miejscowości Kamień Pomorski. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Kamienia Pomorskiego są w ścisłej czołówce. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Usługi Ogólnobudowalne - Doskonały Fundament Kamień Pomorski

Doskonały Fundament

6 opinii

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów specjalistom z miejscowości Kamień Pomorski. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Kamienia Pomorskiego są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Najnowsze z 40 zleceń na fundamenty w Kamieniu Pomorskim

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 16m², Radawka

Jeśli usługi wykonania fundamentów to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 16m²". Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Radawka

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 3 dni temu

Profesjonalna Budowa Fundamentów Kamień Pomorski

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kołczewo

2024-04-03 do 2024-04-11

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Dziwnów

2024-04-02 do 2024-04-10

Solidne Fundamenty Kamień Pomorski

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-10-01...

 • Wolin

2024-03-31 do 2024-04-08

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Kołczewo

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kołczewo

2024-03-23 do 2024-03-31

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Kamień Pomorski

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kamień Pomorski

2024-03-11 do 2024-03-19

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Kamień Pomorski

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Kamień Pomorski

2024-02-29 do 2024-03-08

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Ogrzewanie podłogowe wodne w plycie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wolin

2024-02-28 do 2024-03-07

Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m², Kamień Pomorski

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kamień Pomorski

2024-02-23 do 2024-03-02

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów Kamień Pomorski

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Jeszcze dziś zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Wolin

2024-02-20 do 2024-02-28

Staranne Fundamenty

Klient napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Kamień Pomorski

2024-02-08 do 2024-02-16

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kamień Pomorski

2024-02-08 do 2024-02-16

Doskonałej Jakości Fundamenty

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Zachodniopomorskie z pewnością dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Rekowo

2024-01-28 do 2024-02-05

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 36-70m², Kamień Pomorski

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kamień Pomorski

2024-01-24 do 2024-02-01

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Kamień Pomorski

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo wysokim poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest rzetelny. Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Kamień Pomorski

2024-01-16 do 2024-01-24

Świetne Konstrukcje Betonowe Kamień Pomorski

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista poradź i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Kamień Pomorski

2024-01-16 do 2024-01-24

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Międzyzdroje

Usługi wykonania fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Międzyzdroje

2024-01-14 do 2024-01-22

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m², Ugory

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Ugory

2024-01-14 do 2024-01-22

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Międzyzdroje

Klient poszukuje dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Międzyzdroje

2024-01-13 do 2024-01-21

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-15...

 • Dziwnów

2024-01-10 do 2024-01-18

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Zastań

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest wiarygodny. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Zastań

2024-01-09 do 2024-01-17

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Dziwnów

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Dziwnów

2024-01-02 do 2024-01-10

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 36-70m², Gostyniec

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Zachodniopomorskiego, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Gostyniec

2024-01-01 do 2024-01-09

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Wolin

Chcesz znaleźć Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Wolin

2023-12-25 do 2024-01-02

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Wolin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wolin

2023-12-25 do 2024-01-02

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Wolin

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Wolin

2023-12-11 do 2023-12-19

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Szanowni Państwo, Jestem zainteresowany znalezieniem firmy budowlanej, która byłaby w stanie w...

 • Kamień Pomorski

2023-12-01 do 2023-12-09

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Międzyzdroje

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Międzyzdroje

2023-11-23 do 2023-12-01

Wykonanie Fundamentów Kamień Pomorski

Jeśli bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako fachowca od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Dziwnów

2023-11-20 do 2023-11-28

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Kamień Pomorski

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kamień Pomorski

2023-11-06 do 2023-11-14

Budowa Fundamentów

Upewnij się, że Klienci zlecający budowa fundamentów są rzetelni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od budowy fundamentów. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Gostyniec

2023-11-02 do 2023-11-09

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów