Fundamenty w Choszcznie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 377 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Choszcznie

Fundamenty Choszczno

Znakomity Fundament Choszczno

27 opinii

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij BEST - płyty fundamentowe. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

SZYK-BUD USŁUGI OGóLNOBUDOWLANE - Staranne Fundamenty Choszczno

SZYK-BUD USŁUGI OGóLNOBUDOWLANE

1 opinia

Gdy szukasz świetnej współpracy to specjaliści z SZYK-BUD USŁUGI OGóLNOBUDOWLANE są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

MADPOL - Znakomite Ławy Fundamentowe Choszczno

MADPOL

1 opinia

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od ław fundamentowych? Powierz tę kwestię specjalistom z MADPOL. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Usługi koparką Marlena Majka - Staranne Ławy Fundamentowe Choszczno

Staranne Ławy Fundamentowe

1 opinia

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi koparką Marlena Majka jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Kominex Tomasz Reutowicz - Porządny Fundament Choszczno

Kominex Tomasz Reutowicz

1 opinia

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Kominex Tomasz Reutowicz. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

E-Drewno - Fantastyczna Izolacja Fundamentów Choszczno

Fantastyczna Izolacja Fundamentów

3 opinie

Powierz prace dotyczące izolacji fundamentów profesjonalistom z miejscowości Choszczno. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Choszczna są w ścisłej czołówce. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Jan Kubala - Perfekcyjne Fundamenty Pod Dom Choszczno

Perfekcyjne Fundamenty Pod Dom

2 opinie

Nadal szukasz specjalisty od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Jan Kubala. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

FIRMA BUDOWLANA ELDO-BUD MŁOT KAROL - Świetne Wzmacnianie Fundamentów w Choszcznie

Świetne Wzmacnianie Fundamentów w Choszcznie

Firma FIRMA BUDOWLANA ELDO-BUD MŁOT KAROL oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Choszczna i okolic. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Mac-Bud Wiesław Maciejewski - Perfekcyjny Fundament Choszczno

Perfekcyjny Fundament Choszczno

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia Mac-Bud Wiesław Maciejewski. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Usługi Ogólnobudowlane "ARAS" Arkadiusz Głowacki - Rewelacyjne Fundamenty Pod Dom Choszczno

Usługi Ogólnobudowlane "ARAS" Arkadiusz Głowacki

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij Usługi Ogólnobudowlane ARAS Arkadiusz Głowacki. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Choszcznie

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Choszczno

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Przyjmij usługę fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z okolic Choszczna i przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Choszczno

2022-10-26 do 2022-11-03

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Choszczno

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić odbiorców. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

 • Radęcin

2023-01-30 do 2023-02-07

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 77m², Dobrzany

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 77m² Informacje dodatkowe: Fundament Prostokątny Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Dobrzany

2022-08-01 do 2022-08-09

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 98m², Zagaje

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 98m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zagaje

2023-01-13 do 2023-01-21

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 98m², Zagaje

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 98m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Zagaje

2023-01-15 do 2023-01-23

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Strzelce Krajeńskie

2023-01-19 do 2023-01-27

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów

Jako wybitni pracownicy jesteście w stanie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Ogłoszenie ma treść "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 200m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Licheń

2022-12-01 do 2022-12-09

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Ińsko

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Ińsko

2022-08-20 do 2022-08-28

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Ińsko

Ten Klient uważa, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Ińsko

2022-08-23 do 2022-08-31

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Ińsko

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Zachodniopomorskiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Ińsko

2022-09-11 do 2022-09-19

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Marianowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Marianowo

2022-12-12 do 2022-12-20

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 120m², Sadkowo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: zlecę wykonanie fundamentu do stanu 0 łącznie z ociepleniem i wypełnieniem . (ro...

 • Sadkowo

2022-07-25 do 2022-08-02

Perfekcyjne Fundamenty Choszczno

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od fundamentów szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Lubuskiego z pewnością uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Drezdenko

2022-10-16 do 2022-10-24

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Choszczno

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Drezdenko

2022-12-20 do 2022-12-28

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 125m², Chociwel

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 125m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Chociwel

2022-09-27 do 2022-10-05

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 125m², Chociwel

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 125m² Informacje dodatkowe: Jest to dom w lucernie 10 że strony Archon. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu mi...

 • Chociwel

2022-09-23 do 2022-10-01

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 65m² Informacje dodatkowe: Dla projektu Z216D Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kicko

2022-12-29 do 2023-01-06

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Parlino

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek rekreacyjny cało roczny 35m. Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Parlino

2022-09-11 do 2022-09-19

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 120m², Lipiany

Klient szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 120m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Lipiany

2022-07-25 do 2022-07-25

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Stargard

2022-08-13 do 2022-08-21

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 12m², Stargard

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 12m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Stargard

2022-09-01 do 2022-09-09

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Choszczno

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 53m²". Wykonaj zlecenie doskonałego wykonania fundamentów jako fachowiec w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania zleceń z okolic Stargardu i sąsiednich powiatów. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Stargard

2022-10-04 do 2022-10-12

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Stargard

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Stargard

2023-02-05 do 2023-02-05

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Stargard

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Stargard

2022-12-27 do 2023-01-04

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów