Fundamenty w Choszcznie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 843 092 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Choszcznie

Fundamenty Choszczno

Znakomity Fundament Choszczno

1 opinia

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij SZYK-BUD USŁUGI OGóLNOBUDOWLANE. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Usługi koparką Marlena Majka - Staranne Fundamenty Choszczno

Usługi koparką Marlena Majka

1 opinia

Gdy szukasz świetnej współpracy to specjaliści z Usługi koparką Marlena Majka są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Kominex Tomasz Reutowicz - Znakomite Ławy Fundamentowe Choszczno

Kominex Tomasz Reutowicz

1 opinia

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od ław fundamentowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Kominex Tomasz Reutowicz. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Art-Bud - Staranne Ławy Fundamentowe Choszczno

Staranne Ławy Fundamentowe

2 opinie

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Art-Bud jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

E-Drewno - Porządny Fundament Choszczno

E-Drewno

3 opinie

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie E-Drewno. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Jan Kubala - Fantastyczna Izolacja Fundamentów Choszczno

Fantastyczna Izolacja Fundamentów

2 opinie

Powierz prace dotyczące izolacji fundamentów profesjonalistom z miejscowości Choszczno. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Choszczna są w ścisłej czołówce. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

MADPOL - Perfekcyjne Fundamenty Pod Dom Choszczno

Perfekcyjne Fundamenty Pod Dom

1 opinia

Nadal szukasz specjalisty od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry MADPOL. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

FIRMA BUDOWLANA ELDO-BUD MŁOT KAROL - Świetne Wzmacnianie Fundamentów w Choszcznie

Świetne Wzmacnianie Fundamentów w Choszcznie

Firma FIRMA BUDOWLANA ELDO-BUD MŁOT KAROL oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Choszczna i okolic. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

WO-BUD Wojciech Łykus - Perfekcyjny Fundament Choszczno

Perfekcyjny Fundament Choszczno

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia WO-BUD Wojciech Łykus. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Mac-Bud Wiesław Maciejewski - Rewelacyjne Fundamenty Pod Dom Choszczno

Mac-Bud Wiesław Maciejewski

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij Mac-Bud Wiesław Maciejewski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Choszcznie

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Choszczno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Teren podmokły Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Choszczno

2024-05-10 do 2024-05-18

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 151-200m², Choszczno

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Choszczno

2024-03-17 do 2024-03-25

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Choszczno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Do wykonania fundamenty do stanu "0" 770 x 1380 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w ro...

 • Choszczno

2024-02-29 do 2024-03-08

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Choszczno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Informacje dodatkowe: płyta fundamentowa o powierzchni 319m2, dom parterowy. Termin rozpoczęcia prac: w ci...

 • Choszczno

2024-01-17 do 2024-01-25

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Drawno

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Drawno

2023-12-29 do 2024-01-06

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Zieleniewo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Powierzchnia zabudowy 96 m2 - prostokąt 12x8 m. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 mi...

 • Zieleniewo

2024-01-30 do 2024-02-07

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Dobiegniew

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Dobiegniew

2024-02-28 do 2024-03-07

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Choszczno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Dolice

2024-06-05 do 2024-06-13

Wykonanie Fundamentów

Wykonaj zlecenie dotyczące solidnego wykonania fundamentów od pewnych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Zachodniopomorskie lub okolicy. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Dobrzany

2024-01-30 do 2024-02-07

Najlepsza Budowa Fundamentów Choszczno

To zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 71-100m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Zachodniopomorskiego i z sąsiednich miast. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Kalisz Pomorski

2024-01-02 do 2024-01-10

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Zagaje

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Zagaje

2024-05-14 do 2024-05-22

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Przeborowo

Klient, który planuje zakup doskonałej usługi wykonania fundamentów musi już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Złóż propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Przeborowo

2024-01-30 do 2024-02-07

Porządne Fundamenty Choszczno

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Strzelce Krajeńskie

2024-04-21 do 2024-04-29

Świetne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Strzelce Krajeńskie

2024-05-15 do 2024-05-23

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Strzelce krajeńskie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Strzelce Krajeńskie

2024-06-06 do 2024-06-14

Idealne Konstrukcje Betonowe Choszczno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Barlinek

2024-03-15 do 2024-03-23

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Barlinek

2024-03-30 do 2024-04-07

Idealne Konstrukcje Betonowe

Pokaż Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Zachodniopomorskie i okolicy, więc jeśli szuka idealnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę.

 • Barlinek

2024-03-03 do 2024-03-11

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Osina

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Wykop jest już zrobiony, zbrojenie również. Powierzchnia budynku - 75m2. Potrzebuje pom...

 • Osina

2024-06-04 do 2024-06-12

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Ińsko

Klient poszukuje dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Ińsko

2024-03-13 do 2024-03-21

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na pierwszorzędna budowa fundamentów w rejonie Zachodniopomorskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Ińsko

2024-02-26 do 2024-03-05

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Trąbki Małe

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: zlecę budowę stanu 0 lub s...

 • Trąbki małe

2024-06-13 do 2024-06-21

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Stare dębno

2023-12-23 do 2023-12-31

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na fundamenty, 36-70m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Gościm

2024-02-11 do 2024-02-19

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Drezdenko

2024-06-04 do 2024-06-12

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Drezdenko

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Drezdenko

2024-02-07 do 2024-02-15

Profesjonalne Fundamenty

Jeżeli nadal jako dobra firma od fundamentów poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca na pewno dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Tuczno

2024-05-08 do 2024-05-16

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Tuczno

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 36-70m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Tuczno

2024-04-09 do 2024-04-17

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 36-70m², Tuczno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Tuczno

2024-04-12 do 2024-04-20

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów