Fundamenty w Gryfinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 450 607 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 182 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Gryfinie

Fundamenty Gryfino

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Jeśli nadal poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Gryfino i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

BEST - płyty fundamentowe - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Gryfino

BEST - płyty fundamentowe

27 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij BEST - płyty fundamentowe. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Parati Sp. z o.o. - Rewelacyjne Fundamenty Gryfino

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Parati Sp. z o.o.. Gryfino i okolice to główny obszar ich działania. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Kaschebe - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Gryfino

Kaschebe

4 opinie

Starasz się odnaleźć solidnego specjalistę z zakresu wysokiej klasy kopania fundamentów z Gryfina, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Kaschebe jest do Twojej dyspozycji. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Fundabet Sp. z o.o. - Rewelacyjny Fundament Gryfino

Rewelacyjny Fundament Gryfino

10 opinii

Jeżeli poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Fundabet Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi Budowlane Krzysztof Pawlus - Perfekcyjne Płyty Betonowe w Gryfinie

Perfekcyjne Płyty Betonowe w Gryfinie

7 opinii

Zrealizowanie płyt betonowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Usługi Budowlane Krzysztof Pawlus ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Chmielnicki Bud - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Gryfino

Chmielnicki Bud

5 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Chmielnicki Bud perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

MBUD Uslugi elektryczno-budowlane - Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Gryfino

MBUD Uslugi elektryczno-budowlane

4 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące izolacji fundamentów profesjonalistom firmy MBUD Uslugi elektryczno-budowlane z miejscowości Gryfino. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Gryfina są w ścisłej czołówce. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Daniel Osika - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Gryfino

Daniel Osika

4 opinie

Od lat pracownicy firmy Daniel Osika oferują usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

PRB Budownictwo Przemysłowe Mirosław Kabziński - Najlepsze Kopanie Fundamentów Gryfino

Najlepsze Kopanie Fundamentów Gryfino

1 opinia

Powierz zadanie najlepszego kopania fundamentów fachowcom z firmy PRB Budownictwo Przemysłowe Mirosław Kabziński. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Gryfino i pobliskich powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Gryfinie

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Wełtyń

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Przyjmij usługę doskonałego wykonania fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Zachodniopomorskiego i przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Wełtyń

2022-12-09 do 2022-12-09

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Gryfino

Przyjmij zlecenie perfekcyjnego wykonania fundamentów o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 72m²", jako fachowiec z miejscowości Zachodniopomorskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Zachodniopomorskiego nie masz sobie równych. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Chojna

2022-10-12 do 2022-10-20

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Trzcińsko-Zdrój

2022-09-18 do 2022-09-26

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 102m², Gryfino

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 102m² Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy fundamentu w miejscowości koło Gryfina, dom o powierzchni 102m2...

 • Gryfino

2022-08-22 do 2022-08-30

Konstrukcje Betonowe Gryfino

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Gryfino

2022-07-24 do 2022-08-01

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów Gryfino

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Zachodniopomorskie, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

 • Bielice

2022-10-04 do 2022-10-12

Solidna Budowa Fundamentów Gryfino

Zdecyduj się na prace dotyczące solidnej budowy fundamentów od sprawdzonych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Zachodniopomorskiego lub okolicy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Bielice

2022-10-04 do 2022-10-12

Najwyższej Klasy Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 163m² Informacje dodatkowe: Obrys budynku ok. 14 × 14 m. Wymiary fundamentów 14 × 11 m, na planie prostokąta...

 • Ławy

2023-01-23 do 2023-01-31

Konstrukcje Betonowe

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę dobrych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, z pewnością przyciągniesz uwagę tego Zleceniodawcy, który napisał - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 158m². Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Pyrzyce

2022-08-08 do 2022-08-16

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Pyrzyce

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-24...

 • Pyrzyce

2023-01-06 do 2023-01-14

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 120m², Lipiany

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: 1496x966cm Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Lipiany

2022-07-25 do 2022-07-25

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Chłopy

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom w Cieszyniankach3 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Chłopy

2022-08-13 do 2022-08-21

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 10m², Kobylanka

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 10m². Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Kobylanka

2023-01-23 do 2023-01-31

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Szczecin

2022-08-21 do 2022-08-29

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 70m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-15...

 • Szczecin

2022-10-29 do 2022-11-06

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów

Przez zapewnianie dobrej usługi wykonania fundamentów Twoja firma prześciga konkurentów. Sława, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zadowolić zleceniodawców. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Szczecin

2022-12-05 do 2022-12-13

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które brzmi - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m². Przedstaw dopasowaną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Szczecin

2022-09-16 do 2022-09-24

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Szczecin

2022-09-18 do 2022-09-26

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie płyty fundamentowej o powierzchni 194m2 wraz z wymiana grun...

 • Szczecin

2022-11-02 do 2022-11-10

Solidne Fundamenty Gryfino

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 92m² Informacje dodatkowe: Z241D 108 m2 ławy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szczecin

2022-12-28 do 2023-01-05

Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Szczecin

2023-01-09 do 2023-01-17

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Szczecin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Altanka ROD Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Płyta fundamentowa ocieplona pod altankę 35m na ogródkach ROD Termin rozpoczęcia prac...

 • Szczecin

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 6 dni temu

Najlepsze Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecin

2023-01-18 do 2023-01-26

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 175m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Szczecin

2023-01-26 do 2023-02-03

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 905m² Informacje dodatkowe: 29,53x30,65 prace ziemne i fundamentowe oraz wylanie chudziaka ławy + stopy 1 ł...

 • Szczecin

2022-07-25 do 2022-08-02

Fundamenty

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby poznać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Szczecin

2022-07-26 do 2022-08-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów