Fundamenty w Gryficach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 348 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Gryficach

Fundamenty Gryfice

Najlepszy Fundament w Gryficach

137 opinii

Gdy szukasz dobrej współpracy to eksperci z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie idealni. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

BEST - płyty fundamentowe - Świetny Fundament Gryfice

BEST - płyty fundamentowe

27 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij BEST - płyty fundamentowe. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Parati Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów Gryfice

Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów

20 opinii

Od lat pracownicy firmy Parati Sp. z o.o. świadczą usługi z zakresu najwyższej klasy izolacji fundamentów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

RKO Budownictwo - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Gryfice

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Gryfice

2 opinie

Pragniesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu perfekcyjnego kopania fundamentów z Gryfic, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma RKO Budownictwo jest gotowa Ci pomóc. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Luk-Bud Sp.z.o.o. - Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Gryfice

Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Gryfice

1 opinia

Zleć zadanie wylewania fundamentów specjalistom z miejscowości Gryfice. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Gryfic nie mają sobie równych. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

MM-Group Mateusz Małachowski - Staranne Ławy Fundamentowe Gryfice

Staranne Ławy Fundamentowe

1 opinia

Planujesz wybrać wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? MM-Group Mateusz Małachowski jest na to skuteczną metodą. Już nie czekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Wer.Mar - Doskonałej Jakości Fundamenty Gryfice

Wer.Mar

5 opinii

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Wer.Mar. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Zakład Ogólnobudowlany - Znakomity Fundament Gryfice

Zakład Ogólnobudowlany

2 opinie

Wykonanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Zakład Ogólnobudowlany ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Solid house - Rewelacyjne Ławy Fundamentowe Gryfice

Solid house

1 opinia

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Solid house ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Zienterskibullding - Rewelacyjne Fundamenty Gryfice

Zienterskibullding

1 opinia

Firma Zienterskibullding świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z miejscowości Gryfice oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Gryficach

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 70m², Trzebiatów

Jako znakomici pracownicy możecie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Zapytanie brzmi "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 70m²". Skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Trzebiatów

2023-02-09 do 2023-02-17
dodano 6 godzin temu

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Brojce

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Brojce

2023-01-24 do 2023-02-01

Fundamenty Gryfice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 11000m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gryfice

2023-01-04 do 2023-01-12

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Gryfice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gryfice

2023-01-02 do 2023-01-10

Zlecę wykonanie fundamentów, 107m², Rzęskowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 107m² Informacje dodatkowe: projekt BW-36 wariant 15 bez garażu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rzęskowo

2022-11-17 do 2022-11-25

Budowa Fundamentów Gryfice

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako fachowca od budowy fundamentów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Wykonanie fundamentów, ok. 10 000m2. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Gryfice

2022-11-16 do 2022-11-24

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 550m², Trzebiatów

Jeśli świadczysz świetne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Zachodniopomorskiego oraz przyległych miast to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Złóż ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Trzebiatów

2022-10-27 do 2022-11-04

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów Gryfice

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania odbiorców. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

 • Gryfice

2022-10-19 do 2022-10-27

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 108m² Informacje dodatkowe: Projekt murowany , Z106 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Płoty

2022-10-05 do 2022-10-13

Znakomite Fundamenty

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od fundamentów szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Zachodniopomorskiego na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Pobierowo

2022-09-29 do 2022-10-07

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Skalno

2022-09-28 do 2022-10-06

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Pobierowo

Klient wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 35m²". Przyjmij usługę fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z okolic Zachodniopomorskiego i przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Pobierowo

2022-09-18 do 2022-09-21

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający budowa fundamentów są pewni. Wyślij ofertę jako specjalista od budowy fundamentów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Gryfice

2022-07-27 do 2022-08-04

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Redliny

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: budynek w ksztalcie litery T. Beton B15, stal A 0. Termin rozpoczęcia prac:...

 • Redliny

2022-10-13 do 2022-10-21

Budowa Fundamentów

Chcesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 123m² to dobry pomysł. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Golczewo

2022-10-02 do 2022-10-10

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Golczewo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Budynek rekreacja Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: 6x11,6 bez piwnicy,garazu Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Golczewo

2022-10-15 do 2022-10-23

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Golczewo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Golczewo

2022-08-24 do 2022-09-01

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Łukęcin

2022-11-03 do 2022-11-11

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Jeszcze dziś zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Dziwnówek

2022-08-07 do 2022-08-15

Dam zlecenie na dwie płyty fundamentowe, każda po 35m2, Ustronie Morskie

Zakres zlecenia: wykonanie dwóch płyt fundamentowych Powierzchnia: każda po35m2 Oferty: samej robocizny Termin skorzystania z oferty: możliwy od 2 listopada Informacje dodatkowe: z instalacjami...

 • Ustronie Morskie

2022-09-19 do 2022-09-27

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Nowogardek

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Nowogardek

2023-01-16 do 2023-01-24

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 60m², Grzybowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 60m² Informacje dodatkowe: Projekt indywidualny Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Grzybowo

2022-12-08 do 2022-12-16

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Gościno

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę świetnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Klienta, który napisał - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Gościno

2022-08-15 do 2022-08-23

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na pierwszorzędna budowa fundamentów w rejonie Zachodniopomorskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Stawno

2022-07-31 do 2022-08-08

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Gryfice

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Stawno

2022-09-16 do 2022-09-24

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Kamień Pomorski

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

 • Kamień Pomorski

2022-11-15 do 2022-11-23

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako profesjonalista w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia prac z Zachodniopomorskiego i okolicznych powiatów. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Sławoborze

2022-08-19 do 2022-08-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów