Fundamenty w Łobzie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 843 024 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Łobzie

Fundamenty Łobez

Porządne Płyty Betonowe

27 opinii

Jeżeli poszukujesz jakości wykonywanych usług to eksperci z BEST - płyty fundamentowe perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

BOTWINA Usługi Budowlane - Perfekcyjne Płyty Betonowe Łobez

Perfekcyjne Płyty Betonowe Łobez

3 opinie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej współpracy to specjaliści z BOTWINA Usługi Budowlane perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

WORK IN WOOD Grzegorz Rachubiński - Solidne Fundamenty Łobez

WORK IN WOOD Grzegorz Rachubiński

24 opinie

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia WORK IN WOOD Grzegorz Rachubiński. Łobez i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

AMZ Budownictwo Marcin Zakrzewski - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Łobez

AMZ Budownictwo Marcin Zakrzewski

2 opinie

Bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest wykonanie fundamentów. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Usługi remontowo-budowlane NORBERT MAJEWSKI - Porządny Fundament Łobez

Usługi remontowo-budowlane NORBERT MAJEWSKI

2 opinie

Wykonanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Usługi remontowo-budowlane NORBERT MAJEWSKI ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Usługi Remontowo-Budowlane Michał Różniatowski - Solidne Wzmacnianie Fundamentów Łobez

Usługi Remontowo-Budowlane Michał Różniatowski

1 opinia

Uważasz, że perfekcyjne płyty betonowe to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Usługi Remontowo-Budowlane Michał Różniatowski doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

JMC-BUD - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Łobez

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Łobez

W dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od płyty fundamentowej? Zaufaj doświadczeniu JMC-BUD. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Kamil Przyborowski - Staranny Fundament Łobez

Staranny Fundament

Uwierz specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Kamil Przyborowski. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Usługi Budowlane Marek Tomczewski - Rewelacyjne Fundamenty Łobez

Usługi Budowlane Marek Tomczewski

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to eksperci z Usługi Budowlane Marek Tomczewski są dla Ciebie idealni. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

PIT-BUD Piotr Kudliński - Perfekcyjna Izolacja Fundamentów w Łobzie

Perfekcyjna Izolacja Fundamentów w Łobzie

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu perfekcyjnej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma PIT-BUD Piotr Kudliński jest gotowa Ci pomóc. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Łobzie

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Łobez

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Łobez

2024-06-03 do 2024-06-04

Dobre Konstrukcje Betonowe Łobez

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Węgorzyno

2024-05-19 do 2024-05-27

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Dobropole

Jako profesjonalista zaproponuj najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Dobropole

2024-03-23 do 2024-03-31

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Dobra

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Dobra

2024-03-14 do 2024-03-22

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 36-70m², Łobez

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Łobez

2024-02-07 do 2024-02-15

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Karwowo

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilku lat, przede wszystkim na obszarze Zachodniopomorskiego, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Karwowo

2024-02-03 do 2024-02-11

Usługi Wykonania Fundamentów Łobez

Zakres prac: Wykonanie szalunku i wylewanego murku pod ogrodzenie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Przedmiotem oferty jest wykonanie szalunku i wylani...

 • Pogorzelica

2024-03-19 do 2024-03-27

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m², Sielsko

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sielsko

2023-12-17 do 2023-12-25

Wyjątkowe Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Grunt na głębokości około 80cm. Glina i następnie piasek . Termin rozpocz...

 • Świdwin

2024-04-28 do 2024-05-06

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Świdwin

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę świetnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym dobrą obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Klienta, który napisał - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Świdwin

2024-03-07 do 2024-03-15

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 300m², Świdwin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 300 Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-30...

 • Świdwin

2024-03-15 do 2024-03-23

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Nowogard

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: Wylewka pod ogrodzenie około 50m Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Nowogard

2024-05-24 do 2024-06-02

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m², Nowogard

Klient, który planuje zakup doskonałej usługi wykonania fundamentów musi już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Złóż propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Nowogard

2024-05-26 do 2024-06-03

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-07-10...

 • Chociwel

2024-04-27 do 2024-05-05

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Chociwel

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Chociwel

2024-04-27 do 2024-05-05

Zapotrzebowanie na fundamenty, 16m², Gudowo

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że szuka od dłuższego czasu, wysłał nam ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na fundamenty, 16m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Gudowo

2024-02-15 do 2024-02-23

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Gudowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: szklarnia Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: fundament dla szklarni 5,5mx3m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gudowo

2023-12-27 do 2024-01-06

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpliwości zapytanie o treści "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

 • Drawsko Pomorskie

2024-01-09 do 2024-01-17

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Gudowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gudowo

2023-12-31 do 2024-01-08

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Drawsko Pomorskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: w płycie ogrzewanie podłogowe wodne Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Drawsko Pomorskie

2024-02-01 do 2024-02-09

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Ińsko

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ińsko

2024-03-13 do 2024-03-21

Wykonanie Fundamentów Łobez

Klient napisał "Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²". Wykonaj zadanie najlepszego wykonania fundamentów jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z Zachodniopomorskiego i pobliskich miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Ińsko

2024-02-26 do 2024-03-05

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Czartkowo

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z zakresu konstrukcji betonowych stwórz najlepszą ofertę pod zlecenie - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Czartkowo

2024-03-03 do 2024-03-11

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Czartkowo

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedłóż wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Czartkowo

2024-03-10 do 2024-03-18

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów