Fundamenty w Łobzie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 415 388 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Łobzie

Fundamenty Łobez

Porządne Płyty Betonowe

27 opinii

Jeżeli poszukujesz jakości wykonywanych usług to eksperci z BEST - płyty fundamentowe perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

BOTWINA Usługi Budowlane - Perfekcyjne Płyty Betonowe Łobez

Perfekcyjne Płyty Betonowe Łobez

3 opinie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej współpracy to specjaliści z BOTWINA Usługi Budowlane perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Grzegorz Rachubiński - Solidne Fundamenty Łobez

Grzegorz Rachubiński

16 opinii

Na wypadek jeśli wciąż poszukujesz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Grzegorz Rachubiński. Łobez i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

AMZ Budownictwo Marcin Zakrzewski - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Łobez

AMZ Budownictwo Marcin Zakrzewski

2 opinie

Bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest wykonanie fundamentów. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Usługi remontowo-budowlane NORBERT MAJEWSKI - Porządny Fundament Łobez

Usługi remontowo-budowlane NORBERT MAJEWSKI

2 opinie

Wykonanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Usługi remontowo-budowlane NORBERT MAJEWSKI ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Szado-dach - Solidne Wzmacnianie Fundamentów Łobez

Szado-dach

1 opinia

Uważasz, że perfekcyjne płyty betonowe to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Szado-dach doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Usługi Remontowo-Budowlane Michał Różniatowski - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Łobez

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Łobez

1 opinia

W dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od płyty fundamentowej? Zaufaj doświadczeniu Usługi Remontowo-Budowlane Michał Różniatowski. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

JMC-BUD - Staranny Fundament Łobez

Staranny Fundament

Uwierz specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij JMC-BUD. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Kamil Przyborowski - Rewelacyjne Fundamenty Łobez

Kamil Przyborowski

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to eksperci z Kamil Przyborowski są dla Ciebie idealni. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Usługi Budowlane Marek Tomczewski - Perfekcyjna Izolacja Fundamentów w Łobzie

Perfekcyjna Izolacja Fundamentów w Łobzie

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu perfekcyjnej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Usługi Budowlane Marek Tomczewski jest gotowa Ci pomóc. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Łobzie

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Łobez

Jako wybitni specjaliści możecie spełnić wymagania w temacie usług wykonania fundamentów. Zlecenie brzmi "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²". Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Łobez

2022-11-08 do 2022-11-15

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Karwowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Karwowo

2022-08-10 do 2022-08-18

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Pogorzelica

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 100 metrów Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-01...

 • Pogorzelica

2022-07-16 do 2022-07-24

Fundamenty Łobez

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako dobra firma od fundamentów. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego.

 • Trzebawie

2022-09-16 do 2022-09-24

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 108m², Płoty

Klient, który poszukuje pierwszorzędnej usługi wykonania fundamentów powinien zgłosić się do Ciebie i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Płoty

2022-10-05 do 2022-10-13

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Świdwin

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje dobrej firmy od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², chcąc trafić w dobre miejsce. Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Świdwin

2022-10-24 do 2022-11-01

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 36m², Świdwin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 36m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję wykonać płytę fundamentową 5x7m. 20cm XPS izolacji poziomej 5cm XPS i...

 • Świdwin

2022-07-25 do 2022-08-02

Budowa Fundamentów Łobez

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako fachowca od budowy fundamentów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 130m². Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Świdwin

2023-01-22 do 2023-01-23

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 150m², Nowogard

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 150m² Informacje dodatkowe: projekt E-158L wymiary 12x12 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Nowogard

2022-10-05 do 2022-10-13

Wykonanie Fundamentów Łobez

Najlepsze wykonanie fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Nowogard

2023-01-14 do 2023-01-22

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 125m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Chociwel

2022-09-27 do 2022-10-05

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 125m², Chociwel

Szukasz klienta jako fachowiec od wyjątkowego wykonania fundamentów w rejonie Zachodniopomorskiego lub w pobliskich miastach? Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Chociwel

2022-09-23 do 2022-10-01

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 46m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Drawsko Pomorskie

2022-08-30 do 2022-09-07

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Pozwolenia juz sa. Mozna zaczynac od zaraz Termin rozpoczęcia...

 • Drawsko Pomorskie

2023-01-15 do 2023-01-23

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Ińsko

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ińsko

2022-08-23 do 2022-08-31

Tanie Konstrukcje Betonowe Łobez

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Ińsko

2022-08-20 do 2022-08-28

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Ińsko

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-11-30...

 • Ińsko

2022-09-11 do 2022-09-19

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Sławoborze

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję wykonać płytę. Budynek jest wytyczony, posiadam projekt fundamentu. ...

 • Sławoborze

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Sławoborze

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek holenderski Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Sławoborze

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 6 dni temu

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję wykonać płytę fundamentową 5x7m. 20cm XPS izolacji poziomej 5cm XPS...

 • Zagrody

2022-07-20 do 2022-07-28

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Dołgie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Dołgie

2022-11-08 do 2022-11-16

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 82m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dołgie

2023-01-08 do 2023-01-16

Porządne Fundamenty

Wciąż masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Dobrzany

2022-08-01 do 2022-08-09

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Brojce

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Brojce

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 8 dni temu

Opłacalne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gryfice

2022-07-27 do 2022-08-04

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Gryfice

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie w miejscowości Gryfice i okolicy, więc jeśli szuka znakomitych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Gryfice

2023-01-02 do 2023-01-10

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Łobez

Jeśli tanie usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten Klient zgłosił "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Gryfice

2022-10-19 do 2022-10-27

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec pomóż i znajdź dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Wykonanie fundamentów, ok. 10 000m2. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Gryfice

2022-11-16 do 2022-11-24

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 11000m², Gryfice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 11000m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Gryfice

2023-01-04 do 2023-01-12

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów