Fundamenty w Sławnie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 635 149 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Sławnie

Fundamenty Sławno

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

140 opinii

Firma Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Sławna oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

BART-BUD - Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Sławno

BART-BUD

17 opinii

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne atuty firmy BART-BUD, której specjalnością jest wylewanie fundamentów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Świetne Ławy Fundamentowe Sławno

Świetne Ławy Fundamentowe Sławno

12 opinii

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od ław fundamentowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia MEGATHERM NTB Sp. z o.o.. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Kaschebe - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Sławnie

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Sławnie

4 opinie

Jeżeli szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Kaschebe perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Firma ogólnobudowlana Mateusz Drawc - Doskonała Płyta Fundamentowa Sławno

Doskonała Płyta Fundamentowa Sławno

3 opinie

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Firma ogólnobudowlana Mateusz Drawc jest na to skuteczną metodą. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Usługi Budowlane Bogdan Koman - Staranny Fundament Sławno

Usługi Budowlane Bogdan Koman

6 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Usługi Budowlane Bogdan Koman. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Luk Chom - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Sławno

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów

1 opinia

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Luk Chom. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

PPHU DOMINATOR Sylwester Gibas - Doskonałe Kopanie Fundamentów Sławno

PPHU DOMINATOR Sylwester Gibas

2 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Sławno. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Sławna są w ścisłej czołówce. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

Firma Handlowo-Usługowa Binetrans Sławomir Bińczyk - Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Sławno

Firma Handlowo-Usługowa Binetrans Sławomir Bińczyk

1 opinia

Zleć zadanie wykonania fundamentów ekspertom firmy Firma Handlowo-Usługowa Binetrans Sławomir Bińczyk z miejscowości Sławno. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Sławna są jednymi z najlepszych. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

Kompleksowe usługi dekarskie "Kam-Dach" - Doskonały Fundament Sławno

Kompleksowe usługi dekarskie "Kam-Dach"

1 opinia

Według Ciebie doskonały fundament to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Kompleksowe usługi dekarskie Kam-Dach dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Sławnie

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Darłowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Darłowo

2023-08-23 do 2023-08-31

Znakomite Fundamenty Sławno

Poszukiwane są znakomite usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Darłowo

2023-08-09 do 2023-08-17

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Sławno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Sławno

2023-08-07 do 2023-08-15

Idealne Konstrukcje Betonowe Sławno

Pokaż Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Zachodniopomorskie i okolicy, więc jeśli szuka idealnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę.

 • Jarosławiec

2023-08-07 do 2023-08-15

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Darłowo

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Darłowo

2023-07-15 do 2023-07-23

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Informacje dodatkowe: Witam potrzebuję wylać tzw. chudziaka położenie styropianu i wylanie posadzk...

 • Sławno

2023-06-30 do 2023-07-08

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Rusinowo

Zakres prac: Fundament punktowy Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: Fundament punktowy 6×6 m Realizacja druga połowa czerwca 2024 r Termin rozpoczęcia pr...

 • Rusinowo

2023-06-28 do 2023-07-06

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: Bryła budynku 5,5m x 8,5m. Projekt techniczny podeślę na maila. Budowa klasyczna we...

 • Postomino

2023-06-09 do 2023-06-17

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 35m², Postomino

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec z zakresu najwyższej klasy budowy fundamentów z Zachodniopomorskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Postomino

2023-05-25 do 2023-06-02

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Darłowo

2023-05-16 do 2023-05-24

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Darłowo

2023-05-16 do 2023-05-24

Konstrukcje Betonowe

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Sławno

2023-05-04 do 2023-05-12

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Sławno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Sławno

2023-05-03 do 2023-05-11

Zlecę wykonanie fundamentów, 40m², Kopań

Poszukujesz zleceniodawcy jako ekspert od solidnego wykonania fundamentów w rejonie Zachodniopomorskiego lub w przyległych powiatach? Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Kopań

2023-04-23 do 2023-05-01

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 30m², Dąbki

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze zalety jako fachowca od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 30m². Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Dąbki

2023-03-23 do 2023-03-31

Porządne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Malechowo

2023-03-21 do 2023-03-29

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów Sławno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Pękanino

2023-03-19 do 2023-03-27

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Sianów

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Sianów

2023-06-28 do 2023-07-06

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Roboty ziemne zostały już prawie w całości zakończone Zakres prac obejmuje których ocz...

 • Sianów

2023-09-15 do 2023-09-23

Staranne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: 0/10 i 0/11 beż ściany działowej Termin rozpoczęcia prac: 2024-06-10...

 • Sianów

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano wczoraj o 15:26

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Osieki

Przyjmij zlecenie fantastycznego wykonania fundamentów o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m²", jako fachowiec z miejscowości Zachodniopomorskie. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Zachodniopomorskiego jesteś jednym z najlepszych. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Osieki

2023-07-22 do 2023-07-23

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: https:/www.zbudujsamdom.pl/produkt/domek-z-antresola-35m2-murowany/ Termin rozp...

 • Osieki

2023-05-19 do 2023-05-27

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Osieki

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Osieki

2023-08-15 do 2023-08-15

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wyszewo

2023-08-11 do 2023-08-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów