Fundamenty w Sławnie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 969 098 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 343 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Sławnie

Fundamenty Sławno

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Firma Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Sławna oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Sławno

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

18 opinii

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne atuty firmy Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie, której specjalnością jest wylewanie fundamentów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

BART-BUD - Świetne Ławy Fundamentowe Sławno

Świetne Ławy Fundamentowe Sławno

17 opinii

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od ław fundamentowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia BART-BUD. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

RBUD Przemysław Różycki - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Sławnie

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Sławnie

11 opinii

Jeżeli szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z RBUD Przemysław Różycki perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Domy 350 tyś. Piotr Chodoń - Doskonała Płyta Fundamentowa Sławno

Doskonała Płyta Fundamentowa Sławno

8 opinii

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Domy 350 tyś. Piotr Chodoń jest na to skuteczną metodą. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

ZUMAR Marcin Pawlak - Staranny Fundament Sławno

ZUMAR Marcin Pawlak

2 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij ZUMAR Marcin Pawlak. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

PPHU DOMINATOR Sylwester Gibas - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Sławno

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów

2 opinie

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry PPHU DOMINATOR Sylwester Gibas. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi Budowlane Bogdan Koman - Doskonałe Kopanie Fundamentów Sławno

Usługi Budowlane Bogdan Koman

6 opinii

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Sławno. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Sławna są w ścisłej czołówce. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

Luk Chom - Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Sławno

Luk Chom

1 opinia

Zleć zadanie wykonania fundamentów ekspertom firmy Luk Chom z miejscowości Sławno. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Sławna są jednymi z najlepszych. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

Firma Handlowo-Usługowa Binetrans Sławomir Bińczyk - Doskonały Fundament Sławno

Firma Handlowo-Usługowa Binetrans Sławomir Bińczyk

1 opinia

Według Ciebie doskonały fundament to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Firma Handlowo-Usługowa Binetrans Sławomir Bińczyk dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Najnowsze z 31 zleceń na fundamenty w Sławnie

Korzystne Konstrukcje Betonowe Sławno

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m². Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Gleźnowo

2024-07-06 do 2024-07-14

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Sławno

Poszukiwane są wyjątkowe usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do realizacji zleceń z zakresu wykonania fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Sławno

2024-06-28 do 2024-07-06

Budowa Fundamentów Sławno

Zrealizuj zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Sławna. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Sławno

2024-05-15 do 2024-05-23

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Sławno

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec z zakresu najwyższej klasy budowy fundamentów z Sławna? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Sławno

2024-05-15 do 2024-05-23

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Sławno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kopań

2024-03-24 do 2024-04-01

Budowa Fundamentów

Potrzebujesz pracy jako fachowiec od wyjątkowej budowy fundamentów w rejonie Zachodniopomorskiego lub w pobliskich miastach? Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Kopań

2024-03-24 do 2024-04-01

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Jarosławiec

2024-03-21 do 2024-03-29

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Darłowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Darłowo

2024-03-09 do 2024-03-17

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Sławno

2024-03-03 do 2024-03-11

Świetne Fundamenty Sławno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Dąbki

2024-03-01 do 2024-03-09

Najlepsze Fundamenty

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Zachodniopomorskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Pękanino

2024-02-21 do 2024-02-29

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Sławno

2024-02-18 do 2024-02-26

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m², Darłowo

Nie marnuj energii i wybierz zapytanie o profesjonalna budowa fundamentów w Zachodniopomorskim. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Darłowo

2024-02-13 do 2024-02-21

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Sławno

Szukasz zlecenia jako sprawdzony fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Sławno

2024-01-20 do 2024-01-28

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Ten Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m²". Wykonaj zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako fachowiec w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia działalności z Zachodniopomorskiego i pobliskich powiatów. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Darłowo

2024-01-17 do 2024-01-25

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Planujesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m² to wspaniały pomysł. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Słowino

2024-01-15 do 2024-01-23

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m², Sucha Koszalińska

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Sucha Koszalińska

2024-01-11 do 2024-01-19

Solidna Budowa Fundamentów

Zdecyduj się na prace dotyczące solidnej budowy fundamentów od sprawdzonych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Zachodniopomorskiego lub okolicy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Manowo

2024-01-06 do 2024-01-14

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: wykonanie płyty z wymianą gruntu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Manowo

2024-02-05 do 2024-02-13

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Manowo

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², znalezienie bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Manowo

2024-07-09 do 2024-07-17

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Wyszewo

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu budowy fundamentów odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m² i zostało napisane przez sprawdzonego Klienta. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Wyszewo

2024-06-18 do 2024-06-26

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Koszalin

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi fachowiec od tanich usług wykonania fundamentów z Koszalina? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Koszalin

2024-02-25 do 2024-03-04

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Budowa fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Koszalin

2024-02-13 do 2024-02-21

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m². Zaprezentuj ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Koszalin

2024-01-30 do 2024-02-07

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Koszalina. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Koszalin

2024-06-01 do 2024-06-09

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Koszalin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Koszalin

2024-07-11 do 2024-07-19

Solidna Budowa Fundamentów

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zlecenie na solidna budowa fundamentów z miejscowościKoszalin. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie.

 • Koszalin

2024-02-21 do 2024-02-29

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel rad i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

 • Koszalin

2024-03-09 do 2024-03-17

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Koszalin

2024-02-02 do 2024-02-10

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Koszalin

2024-04-24 do 2024-05-02

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Koszalin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Koszalin

2024-04-25 do 2024-05-03

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów