Malowanie elewacji w Szczecinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Malowania Elewacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 171 070 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
553 093 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Elewacja jest zewnętrzną powierzchnią ścian budynku, pełniącą funkcję reprezentatywną. Oddziałują na nią czynniki zewnętrzne, które przez upływ czasu sprawiają, że fasada może wymagać ponownego malowania. Malowanie elewacji polega na położeniu nowej powłoki farby na poprzednią warstwę, zniszczoną przez czynniki atmosferyczne. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się ten proces, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie malowania elewacji. Jeśli poszukujesz specjalisty – sprawdź nasz ranking uwzględniający najlepszych fachowców w tej dziedzinie.

Przed rozpoczęciem ewentualnego malowania elewacji, należy sprawdzić dokładnie jej stan. Należy szczegółowo obejrzeć uprzednio wykonaną elewację i ocieplenia – dzięki temu można oszacować potencjalne prace przy fasadzie. Jeżeli elewacja jest w dobrym stanie, musimy ją wyczyścić (przez lata elewacja na pewno uległa zabrudzeniu). Najlepiej użyć do tego celu papieru ściernego lub szpachelki. Musimy jednak uważać, aby nie zniszczyć tynku, ponieważ w przeciwnym razie niezbędne może okazać się również ponowne tynkowanie elewacji. Jeżeli odkryjemy pewne uszkodzenia – należy usunąć starą elewację, wyczyścić ściany i naprawić je. Może też okazać się, że niezbędne będzie wykonanie nowego ocieplenia elewacji.

Po wykryciu wszelkich niedoskonałości oraz ich naprawieniu, należy przystąpić do umycia elewacji poprzez użycie odpowiedniego płynu. W celu wykonania czynności, jaką jest mycie elewacji, można wykorzystać myjkę ciśnieniową. Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniej farby do wykończenia elewacji oraz dobranie jej koloru. Należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Przed podjęciem decyzji o malowaniu, trzeba wziąć pod uwagę gruntowanie elewacji zewnętrznej. Może okazać się to konieczne w sytuacji, gdy do naprawy elewacji użyto masy szpachlowej. Gdy gruntowanie będziemy mieć za sobą, następne co musimy zrobić, to podjąć decyzję o wyborze metody malowania elewacji. Tę czynność można wykonać na kilka sposobów. Mamy trzy techniki do wyboru: natryskowo, za pomocą pistoletu do malowania elewacji, wałkiem albo pędzlem. Jeżeli zdecydowaliśmy się na konkretną metodę – pozostaje nam tylko zabezpieczyć otoczenie i przystąpić do malowania powierzchni.

Na koszt malowania elewacji składa się bardzo wiele czynników. Zależny jest on w dużej mierze od tego, czy będziemy dokonywać malowania samodzielnie, czy skorzystamy z usług firmy malarskiej. Ekipy specjalizujące się w malowaniu elewacji ogłaszają się na wielu stronach branżowych bądź portalach ogłoszeniowych.

Ranking najlepszych malarzy elewacji w Szczecinie

Malowanie elewacji Szczecin

Wyjątkowe Malowanie Domów

24 opinie

Oddaj sprawę we właściwe ręce i powierz swoje zadanie specjalistom od malowania domów. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

AZER-BUD - Doskonała Farba Do Elewacji Szczecin

Doskonała Farba Do Elewacji

13 opinii

Zakup doskonałej farby do elewacji to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z AZER-BUD udzielą rad i dobiorą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Umów się na konkretny termin od razu!

Baueffect Sp. z o.o. - Znakomita Renowacja Elewacji Szczecin

Znakomita Renowacja Elewacji Szczecin

9 opinii

Baueffect Sp. z o.o. świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Szczecin oraz przyległych powiatów. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Marcin Owczarek - roboty ogólnobudowlane - Najwyższej Klasy Farba Do Elewacji Szczecin

Najwyższej Klasy Farba Do Elewacji

6 opinii

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty farby do elewacji w rejonie Szczecina, zatrudnij fachowców w branży. Marcin Owczarek - roboty ogólnobudowlane wykorzysta kompetencje swoich pracowników i przedstawi Ci dobrą propozycję. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Firma remontowo-wykończeniowa FIX-IT Wojciech Kowalski - Wyjątkowy Malarz Elewacji Szczecin

Firma remontowo-wykończeniowa FIX-IT Wojciech Kowalski

4 opinie

Nie znajdziesz innych tak wyjątkowych malarzy elewacji z tak dużym doświadczeniem zawodowym, pracujących na terenie miejscowości Szczecin i w całym powiecie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Blick-Projekt Sp. z o.o. - Odpowiednia Farba Do Elewacji w Szczecinie

Odpowiednia Farba Do Elewacji w Szczecinie

3 opinie

Każdy, kto planuje kupno odpowiedniej farby do elewacji powinien zgłosić się do do dostawcy Blick-Projekt Sp. z o.o. i poznać ich niskie ceny oraz korzystne warunki dostawy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Artur Kałamajko - Rewelacyjna Renowacja Elewacji Szczecin

Rewelacyjna Renowacja Elewacji Szczecin

1 opinia

Jeżeli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od renowacji elewacji to wykorzystaj doświadczenie Artur Kałamajko. Szczecin to teren, na którym koncentrują swoje działania. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

MTM Prace na wysokości. Montaż paneli fotowoltaicznych - Fenomenalny Malarz Elewacji Szczecin

MTM Prace na wysokości. Montaż paneli fotowoltaicznych

4 opinie

Wyjątkowe malowanie elewacji to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w fachu malarza elewacji. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

PION Krzysztof Kuc - Świetna Fasada Domu Szczecin

PION Krzysztof Kuc

3 opinie

Jeżeli poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z PION Krzysztof Kuc perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

LenMar Construction Engineering - Wysokiej Klasy Malowanie Elewacji Szczecin

LenMar Construction Engineering

2 opinie

Każdy, kto planuje kupno odpowiedniej farby do elewacji powinien zgłosić się do do dostawcy LenMar Construction Engineering i poznać ich niskie ceny oraz korzystne warunki dostawy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Najnowsze z 890 zleceń na malowanie elewacji w Szczecinie

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 201-250m², Szczecin

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 201-250m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

 • Szczecin

2022-10-12 do 2022-10-20

Rewelacyjne Malowanie Domów Szczecin

Rodzaj budynku: budynek biurowy Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 400m² Liczba kondygnacji: 4 i więcej Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Informacje dod...

 • Szczecin

2022-10-12 do 2022-10-20

Pierwszorzędny Malarz Elewacji Szczecin

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 201-250m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informac...

 • Szczecin

2022-10-03 do 2022-10-11

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 251-300m², Szczecin

Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 251-300m² Liczba kondygnacji: 3 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje ...

 • Szczecin

2022-09-08 do 2022-09-16

Zapytanie o malowanie elewacji budynku, 1037m², Szczecin

Jako pierwszorzędny malarz elewacji z wieloletnim doświadczeniem i specjalista przygotowany do pracy odpowiedz na zapytanie. Ten Zlecający nadesłał zlecenie o treści "Zapytanie o malowanie elewacji budynku, 1037m²". Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Szczecin

2022-09-05 do 2022-09-13

Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, 101-150m², Szczecin

Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin...

 • Szczecin

2022-08-10 do 2022-08-18

Malowanie Domów

Bądź pewny, że Klienci zlecający malowanie domów są wiarygodni. Skontaktuj się z nim jako ekspert od malowania domów. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Szczecin

2022-08-05 do 2022-08-13

Wykwalifikowany Malarz Elewacji

Rodzaj budynku: domu typu bliźniak Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 401-500m² Liczba kondygnacji: 3 Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Informacje ...

 • Szczecin

2022-07-30 do 2022-08-07

Malowanie Domów

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

 • Szczecin

2022-07-14 do 2022-07-22

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 200m², Szczecin

Klient szuka znakomitego malarza elewacji dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zapytanie o malowanie elewacji domu, 200m². Jeśli świadczysz szeroki zakres usług malowania elewacji w dobrych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Umów się na rozmowę od razu.

 • Szczecin

2022-07-10 do 2022-07-18

Solidna Renowacja Elewacji Szczecin

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 151-200m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: firma Informacje dodatk...

 • Szczecin

2022-07-07 do 2022-07-15

Najlepsze Malowanie Domów

Wykonaj zadanie najlepszego malowania domów o treści "Malowanie elewacji domu, 251-300m²", jako ekspert z miejscowości Szczecin. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Szczecina jesteś w ścisłej czołówce. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

 • Szczecin

2022-07-04 do 2022-07-12

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 251-300m², Szczecin

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 251-300m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin ...

 • Szczecin

2022-06-23 do 2022-07-01

Malarz Elewacji

Klient szuka kompetentnego malarza elewacji i wysłał zapytanie o treści - Zlecę malowanie elewacji wraz z wymianą barier, 958m2. Jeśli oferujesz szeroki zakres usług malowania elewacji w konkurencyjnych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Szczecin

2022-06-13 do 2022-06-21

Malowanie elewacji domu, 101-150m², Szczecin

Jeżeli nadal jako ekspert od fasady domu szukasz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Malowanie elewacji domu, 101-150m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Szczecina na pewno uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Szczecin

2022-06-02 do 2022-06-10

Rzetelne Usługi Malowania Elewacji Szczecin

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: nowo wybudowany budynek Powierzchnia prac: 251-300m² Liczba kondygnacji: 2 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin rozpo...

 • Szczecin

2022-05-30 do 2022-06-07

Malowanie Domów

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu malowania domów zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które ma treść - Zapytanie o malowanie elewacji domu, 201-250m² i zostało złożone przez rzetelnego Zleceniodawcę. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Szczecin

2022-05-26 do 2022-06-03

Wyjątkowe Usługi Malowania Elewacji

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi malowania elewacji Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić odbiorców. Już teraz skontaktuj się z nim.

 • Szczecin

2022-05-25 do 2022-06-01

Zapotrzebowanie na malowanie elewacji domu, 101-150m², Czarna Łąka

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin r...

 • Czarna łąka

2022-07-31 do 2022-08-07

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 5m², Dobra

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania specjalista z zakresu najwyższej klasy malowania elewacji z Zachodniopomorskiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Dobra

2022-08-04 do 2022-08-12

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 101-150m², Kobylanka

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zapytanie o malowanie elewacji domu, 101-150m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Kobylanka

2022-08-31 do 2022-09-08

Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 201-250m², Kobylanka

Ten Klient napisał "Potrzebna firma do malowania elewacji domu, 201-250m²". Nawiąż współpracę w odpowiedzi na chęć zatrudnienia malarza elewacji do realizacji usług z zakresu malowania domów. Przekonaj Klienta, że dobrze trafił i Twoja firma jest słuszną decyzją. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś.

 • Kobylanka

2022-08-01 do 2022-08-09

Malowanie Elewacji Szczecin

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: do 100m² Liczba kondygnacji: 1 Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatna Termin r...

 • Goleniów

2022-10-06 do 2022-10-14

Zapytanie o malowanie elewacji domu, 101-150m², Pniewo

Będąc w gronie malarzy elewacji z tak dużym dorobkiem zawodowym pracujesz w miejscowości Zachodniopomorskie i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym ekspertem do tego zlecenia. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Pniewo

2022-06-14 do 2022-06-22

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Malowania Elewacji

Najczęstsze pytania o malowaniu elewacji

Co ile lat należy odmalowywać elewację?

Z racji, że elewacja narażona jest na wiele negatywnych czynników atmosferycznych – niezbędne jest jej regularne odświeżanie. Co ile lat należy odmalować elewację? Jest to zależne, między innymi, od położenia danego budynku. Może zdarzyć się, że dom położony jest przy ruchliwej ulicy – nieruchomość wówczas jest bardziej narażona na degradację właściwości powłoki. Środki ochrony zastosowane w materiałach z czasem się wypłukują. Z reguły przyjmuje się, że należy odnawiać naszą elewację, mniej więcej co 10 lat.

Ile kosztuje odświeżenie elewacji?

Jest to w przeważającej mierze uzależnione od metrażu naszego domu. Zasadniczo możemy przyjąć, że kosztmalowania elewacji to około 35 złotych za metr kwadratowy. Przy założeniu, że nieruchomość liczy około 200 metrów kwadratowych – należy spodziewać się wydatku rzędu 7 tysięcy złotych za wykonanie usługi. Na cenęmalowania elewacji wpływa też sposób wykonania usługi – kwota może się różnić w zależności od wykonywanej techniki pracy (natrysk, wałek lub pędzel). Kluczowym czynnikiem jest także wysokość danego budynku. Na cenę także wpływa miejsce wykonania danej usługi – taniej za usługę zapłacimy w mniejszych miejscowościach.

Jakiego specjalistę należy zatrudnić do pomalowania elewacji?

Malowaniem elewacji zajmują się wyspecjalizowane firmy malarskie. Warto skupić się na poszukiwaniu specjalistów poprzez portale ogłoszeniowe i rankingowe. W tym celu koniecznie sprawdź nasz ranking Najlepszych Specjalistów. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zatrudnienie fachowców do pomalowania elewacji, należy podjąć kilka działań w celu zminimalizowania wyboru nietrafionego fachowca.

Na wybór idealnego specjalisty składają się: cena, jakość, terminowość, a także doświadczenie osoby, której zlecimy wykonanie usługi. Warto koniecznie zwracać uwagę na opinie, komentarze i liczbę gwiazdek, jaką posiada dany fachowiec. Jest to najlepsza wskazówka, co do tego, czy warto zatrudnić daną firmę do wykonania danej usługi.

Jakie farby najbardziej nadają się do malowania elewacji?

Należy zwrócić także na odporność danej farby na działanie czynników atmosferycznych. Należy wybierać te, które są odporne na długotrwałe działanie promieni ultrafioletowych, a także charakteryzujące się odpornością na wilgoć i nie wchłaniają zabrudzeń. Obecnie najbardziej popularne są farby na bazie żywic silikonowych oraz akrylowych. Cechują się dobrą jakością koloru oraz stosunkowo sporą paletą dostępnych barw. Farba silikonowa ma właściwości samozmywalne ze względu na zastosowaną powłokę. Farba akrylowa jest nieco mniej odporna na zabrudzenia, lecz pozwala „oddychać” ścianom.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Malowania Elewacji