Fundamenty w Białymstoku

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 388 331 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 122 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Białymstoku

Fundamenty Białystok

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Uważasz, że perfekcyjne wzmacnianie fundamentów to trudny temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Termico Janusz Prusiński - Perfekcyjne Płyty Betonowe Białystok

Perfekcyjne Płyty Betonowe Białystok

49 opinii

Uważasz, że perfekcyjne płyty betonowe to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Termico Janusz Prusiński doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Budowa na plus - Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Białystok

Budowa na plus

21 opinii

Wykonanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w branży. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Parati Sp. z o.o. - Perfekcyjne Fundamenty w Białymstoku

Perfekcyjne Fundamenty w Białymstoku

20 opinii

Parati Sp. z o.o. świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Białegostoku i okolic. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

BETONACJA - płyty fundamentowe - Porządny Fundament Białystok

BETONACJA - płyty fundamentowe

17 opinii

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie BETONACJA - płyty fundamentowe. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Profesjonalny Fundament Białystok

Profesjonalny Fundament

5 opinii

Zrealizowanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

PRBNI ŁK - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Białystok

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

4 opinie

Zleć zadanie najwyższej klasy wykonania fundamentów fachowcom z firmy PRBNI ŁK. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Białystok i pobliskich powiatów. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

ATM Krzysztof Miklaszewicz- usługi budowlane - Najlepsze Fundamenty Białystok

ATM Krzysztof Miklaszewicz- usługi budowlane

2 opinie

Nadal szukasz dobrej firmy od fundamentów? Trafiłeś w dobre miejsce - ATM Krzysztof Miklaszewicz- usługi budowlane jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Drog-Mat - Świetny Fundament Białystok

Świetny Fundament Białystok

2 opinie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Drog-Mat. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Sfera Budownictwa - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów Białystok

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów

3 opinie

Jeżeli szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Sfera Budownictwa perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Białymstoku

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m², Białystok

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: wym.10x7,5 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Białystok

2023-01-18 do 2023-01-26

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m², Białystok

Jeśli usługi wykonania fundamentów to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m²". Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Białystok

2023-01-08 do 2023-01-08

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów Białystok

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 76m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Białystok

2023-01-05 do 2023-01-13

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Białystok

Pokaż Zlecającemu, że takiej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Białystok i okolicy, więc jeżeli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Białystok

2023-01-03 do 2023-01-11

Idealne Konstrukcje Betonowe Białystok

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Białegostoku, więc jeżeli szuka idealnych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Białystok

2023-01-02 do 2023-01-10

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Białystok

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Białystok

2022-11-21 do 2022-11-29

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Białystok

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Białystok

2022-11-19 do 2022-11-27

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Białystok

2022-11-07 do 2022-11-07

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Białystok

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Białystok

2022-10-28 do 2022-11-05

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Białystok

Klient napisał "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m²". Przyjmij usługę solidnej budowy fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do realizacji działalności z Białegostoku i pobliskich miast. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Białystok

2022-10-05 do 2022-10-13

Rewelacyjne Fundamenty Białystok

Zrealizowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Pokaż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Białystok

2022-09-25 do 2022-09-27

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Poszukujesz zleceniodawcy jako specjalista od wyjątkowego wykonania fundamentów w miejscowości Białystok lub w rejonie powiatu? Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Białystok

2022-09-25 do 2022-10-03

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 180m², Białystok

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów z Białegostoku? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Białystok

2022-09-18 do 2022-09-26

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Białystok

2022-09-03 do 2022-09-11

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 70m², Białystok

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: dom modulowy,drewniany Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Białystok

2022-08-31 do 2022-09-08

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 105m², Białystok

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 105m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Białystok

2022-08-29 do 2022-09-06

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 70m², Białystok

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Białystok

2022-08-24 do 2022-09-01

Świetne Fundamenty

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na usługę wykonania fundamentów, 70m2, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Fasty

2022-10-28 do 2022-11-05

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 187m², Wasilków

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z branży konstrukcji betonowych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 187m². Zaproponuj termin od razu!

 • Wasilków

2022-09-14 do 2022-09-22

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Nowe Aleksandrowo

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Nowe aleksandrowo

2022-07-18 do 2022-07-26

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 136m², Dobrzyniewo Kościelne

Spowoduj, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta problemem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 136m². Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Dobrzyniewo Kościelne

2023-01-09 do 2023-01-17

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Choroszcz

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze zalety jako fachowca od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Choroszcz

2022-11-02 do 2022-11-10

Profesjonalna Budowa Fundamentów Białystok

Klient napisał "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Zrealizuj zadanie profesjonalnej budowy fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do realizacji prac z okolic Podlaskiego i sąsiednich powiatów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Choroszcz

2022-11-01 do 2022-11-01

Fundamenty

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Supraśl

2022-11-24 do 2022-12-02

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów