Fundamenty w Augustowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 437 443 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 576 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Augustowie

Fundamenty Augustów

BETONACJA - płyty fundamentowe

17 opinii

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z BETONACJA - płyty fundamentowe. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

AGROTRANSBUD - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Augustów

Świetne Wzmacnianie Fundamentów

4 opinie

Według Ciebie świetne wzmacnianie fundamentów to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z AGROTRANSBUD posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Budownictwo Ogólne-Remonty Karpiński Krzysztof - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Augustów

Budownictwo Ogólne-Remonty Karpiński Krzysztof

4 opinie

Budownictwo Ogólne-Remonty Karpiński Krzysztof oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z Augustowa i okolic. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

PIOTR-BUD - Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów Augustów

Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów

1 opinia

Bez oporów zleć zadanie najwyższej klasy kopania fundamentów fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Augustowa i sąsiednich powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi Minikoparką Artur Wiesław Suchodolski - Profesjonalny Fundament w Augustowie

Profesjonalny Fundament w Augustowie

Nadal potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z Usługi Minikoparką Artur Wiesław Suchodolski. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY ANTONI SZNEL - Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Augustów

Perfekcyjna Izolacja Fundamentów

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu perfekcyjnej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY ANTONI SZNEL jest gotowa Ci pomóc. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Łukasz - Solidny Fundament Augustów

Łukasz

Jeśli nadal poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Łukasz. Augustów i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

Jach Usługi budowlano-remontowe - Porządne Ławy Fundamentowe Augustów

Porządne Ławy Fundamentowe Augustów

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Jach Usługi budowlano-remontowe z Augustowa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

K.S Renovierung - Doskonałej Jakości Fundament Augustów

K.S Renovierung

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? K.S Renovierung jest na to najlepszym rozwiązaniem. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Przyłącza wodno-kanalizacyjne ,drenacje, oczyszczalnie przydomowe, roboty ziemne. , - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Augustów

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Augustów

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu doskonałego wykonania fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma Przyłącza wodno-kanalizacyjne drenacje oczyszczalnie przydomowe roboty ziemne. jest Twoim rozwiązaniem. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Augustowie

Profesjonalna Budowa Fundamentów Augustów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Augustów

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 3 dni temu

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Augustów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 5x13 do 70 metruw kw Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Augustów

2023-01-22 do 2023-01-30

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Strękowizna

2022-12-22 do 2022-12-30

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Płaska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Projekt Przepiórka Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Płaska

2022-09-23 do 2022-10-01

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Rajgród

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: Domek letniskowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rajgród

2022-07-24 do 2022-08-01

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Wykonaj prace dotyczące fantastycznego wykonania fundamentów od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Podlaskiego lub okolicy. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Rajgród

2023-01-18 do 2023-01-26

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Suchowola

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Suchowola

2022-10-13 do 2022-10-21

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 301-500m², Raczki

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 301-500m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Raczki

2022-08-05 do 2022-09-04

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 301-500m², Raczki

Upewnij się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako specjalista od wykonania fundamentów. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę.

 • Raczki

2022-11-14 do 2022-11-22

Staranne Fundamenty Augustów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: bez podpiwniczenia Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Raczki

2022-10-12 do 2022-10-20

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 301-500m², Raczki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: bez podpiwniczenia Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Raczki

2022-12-16 do 2022-12-24

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 138m², Suwałki

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Suwałki

2023-01-08 do 2023-01-09

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Suwałki

Przyjmij usługę rewelacyjnej budowy fundamentów o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", jako ekspert z miejscowości Suwałki. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Suwałk jesteś jednym z najlepszych. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Suwałki

2023-01-09 do 2023-01-17

Usługi Wykonania Fundamentów Augustów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Suwałki

2022-10-11 do 2022-10-19

Tanie Konstrukcje Betonowe Augustów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Suwałki

2022-08-09 do 2022-08-17

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Buda Ruska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Buda ruska

2022-12-18 do 2022-12-26

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 80m², Krasnopol

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Krasnopol

2022-07-28 do 2022-08-05

Usługi Wykonania Fundamentów

Jako znakomici specjaliści dacie radę spełnić oczekiwania odnośnie usług wykonania fundamentów. Zapytanie brzmi "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Krasnopol

2022-12-14 do 2022-12-22

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Grajewo

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Grajewo

2023-01-06 do 2023-01-16

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Grajewo

Zrealizowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Grajewo

2022-12-30 do 2023-01-07

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Sojczyn borowy

2022-08-29 do 2022-09-06

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Przez zapewnianie pierwszorzędnej usługi wykonania fundamentów Twoja firma wybija się w branży. Reputacja, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Ełk

2022-10-14 do 2022-10-22

Dobre Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: domek lerniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 60m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Ełk

2022-09-05 do 2022-09-13

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ełk

2022-07-29 do 2022-08-06

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Ełk

2022-07-27 do 2022-08-04

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Witam. Poszukuję soldnej. firmy budowlanej, która umożliwi mi wykonanie: wyk...

 • Magdalenowo

2022-09-11 do 2022-09-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów