Fundamenty w Suwałkach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 425 070 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 954 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Suwałkach

Fundamenty Suwałki

Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów

137 opinii

Zrealizowanie wzmacniania fundamentów będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

BETONACJA - płyty fundamentowe - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów w Suwałkach

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów w Suwałkach

17 opinii

Powierz zadanie izolacji fundamentów fachowcom firmy BETONACJA - płyty fundamentowe z miejscowości Suwałki. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Suwałk są w ścisłej czołówce. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Usługi Ogólnobudowlane - Rewelacyjne Płyty Betonowe Suwałki

Rewelacyjne Płyty Betonowe Suwałki

1 opinia

Nadal poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z kwalifikacji Usługi Ogólnobudowlane. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Wymarzony Dom - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Suwałki

Wymarzony Dom

2 opinie

Chesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu pierwszorzędnej izolacji fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Wymarzony Dom jest do Twojej dyspozycji. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

KamAn - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Suwałki

KamAn

6 opinii

Uważasz, że rewelacyjne wzmacnianie fundamentów to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Paweł Kalinowski - Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Suwałki

Paweł Kalinowski

1 opinia

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne atuty firmy Paweł Kalinowski, której specjalnością jest wylewanie fundamentów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Roboty ogólnobudowlane i wykończeniowe Czesław Wasilewski - Perfekcyjne Płyty Betonowe Suwałki

Perfekcyjne Płyty Betonowe

2 opinie

Zrealizowanie płyt betonowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Roboty ogólnobudowlane i wykończeniowe Czesław Wasilewski ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

R-ROM BUD - Rewelacyjny Fundament Suwałki

Rewelacyjny Fundament

2 opinie

Jeżeli poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z R-ROM BUD są dla Ciebie idealni. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Wojar - Świetne Fundamenty Suwałki

Wojar

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Wojar. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Roboty Ziemne Dariusz Sienkiewicz - Fantastyczne Kopanie Fundamentów Suwałki

Fantastyczne Kopanie Fundamentów Suwałki

Zrealizuj swoje założenia dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi kopania fundamentów na bardzo wysokim poziomie. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Suwałkach

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Suwałki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Suwałki

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 138m², Suwałki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 138m² Informacje dodatkowe: Dom przy Bukowej 27 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Suwałki

2023-01-08 do 2023-01-09

Znakomite Fundamenty Suwałki

Poszukiwane są znakomite usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Suwałki

2022-10-11 do 2022-10-19

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Suwałki

Jeśli jako profesjonalista od fundamentów potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Suwałki

2022-08-09 do 2022-08-17

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 301-500m², Raczki

Klient wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 301-500m²". Przyjmij zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Podlaskiego i pobliskich powiatów. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Raczki

2022-08-05 do 2022-09-04

Porządne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: bez podpiwniczenia Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Raczki

2022-11-14 do 2022-11-22

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 301-500m², Raczki

Ten Klient potrzebuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 301-500m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Ustal pasujący termin od razu!

 • Raczki

2022-10-12 do 2022-10-20

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Suwałki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: bez podpiwniczenia Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Raczki

2022-12-16 do 2022-12-24

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 70m², Filipów Drugi

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: Budynek ketniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Mam wykonany fundament pod inny projekt .i potrzebuję zaadoptowac go do innego p...

 • Filipów drugi

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 3 dni temu

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Magdalenowo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Witam. Poszukuję soldnej. firmy budowlanej, która umożliwi mi wykonanie: wyk...

 • Magdalenowo

2022-09-11 do 2022-09-19

Profesjonalna Budowa Fundamentów Suwałki

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Zarys prac dotyczy: wylania chudziaka pod ławy) wylanie ław fundamentowych (budy...

 • Magdalenowo

2022-10-24 do 2022-11-01

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Suwałki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Buda ruska

2022-12-18 do 2022-12-26

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 80m², Krasnopol

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 80m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ustal pasujący termin!

 • Krasnopol

2022-07-28 do 2022-08-05

Tanie Konstrukcje Betonowe Suwałki

Oferujesz korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego potrzeb. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Krasnopol

2022-12-14 do 2022-12-22

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Augustów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Augustów

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 5 godzin temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Augustów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 5x13 do 70 metruw kw Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Augustów

2023-01-22 do 2023-01-30

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Kiliany

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z dziedziny konstrukcji betonowych znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 35m². Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Kiliany

2022-11-10 do 2022-11-18

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Płaska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Projekt Przepiórka Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Płaska

2022-09-23 do 2022-10-01

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Gołdap

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gołdap

2022-08-11 do 2022-08-19

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 80m², Gołdap

To zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 80m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Gołdapi i z sąsiednich miast. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Gołdap

2023-01-24 do 2023-02-01

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Gołdap

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gołdap

2023-01-04 do 2023-01-12

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Rajgród

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 50m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Rajgród

2022-07-24 do 2022-08-01

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 50m², Rajgród

Profesjonalna budowa fundamentów to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w branży. Przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Rajgród

2023-01-18 do 2023-01-26

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Ełk

Dla Zlecającego, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 50m², znalezienie najwyższej klasy konstrukcji betonowych może być niełatwe, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego produktu. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Ełk

2022-10-14 do 2022-10-22

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ełk

2022-07-29 do 2022-08-06

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 60m². Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Ełk

2022-09-05 do 2022-09-13

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów