Fundamenty w Mońkach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 425 070 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 954 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Mońkach

Fundamenty Mońki

MD DOM MARCIN MUSIOŁ, MAREK POPŁAWSKI SPÓŁKA CYWILNA

1 opinia

Chesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu perfekcyjnego wylewania fundamentów z Moniek, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma MD DOM MARCIN MUSIOŁ MAREK POPŁAWSKI SPÓŁKA CYWILNA jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Adbud - Perfekcyjny Fundament Mońki

Perfekcyjny Fundament Mońki

7 opinii

Firma Adbud oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Moniek i okolic. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Mateusz Zdanowski - Rewelacyjne Płyty Betonowe Mońki

Rewelacyjne Płyty Betonowe Mońki

5 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij Mateusz Zdanowski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Global karol wojtach - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Mońki

Global karol wojtach

1 opinia

Pragniesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu wyjątkowego kopania fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Global karol wojtach jest gotowa Ci pomóc. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Firma Remontowo-Budowlana Tynki Tradycyjne Bogdan Hryniewicki - Znakomity Fundament Mońki

Znakomity Fundament

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Firma Remontowo-Budowlana Tynki Tradycyjne Bogdan Hryniewicki. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Pro Technika usługi ogólnobudowlane Mateusz Kuczyński - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Mońki

Pro Technika usługi ogólnobudowlane Mateusz Kuczyński

Wciąż szukasz dobrej firmy od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie Pro Technika usługi ogólnobudowlane Mateusz Kuczyński. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Usługi brukarskie - Staranne Fundamenty w Mońkach

Staranne Fundamenty w Mońkach

Zrealizowanie fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Usługi brukarskie ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Specjalista budowlany - Świetne Fundamenty Mońki

Specjalista budowlany

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Specjalista budowlany. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Grombud - Solidne Fundamenty Pod Dom Mońki

Solidne Fundamenty Pod Dom

Według Ciebie solidne fundamenty pod dom to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Grombud posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

BBWodnicki - Świetny Fundament Mońki

Świetny Fundament

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij BBWodnicki. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Mońkach

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Mońki

Jako wybitny specjalista z branży fantastycznych usług wykonania fundamentów, obsługujący Klientów z Podlaskiego i sąsiednich miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Knyszyn

2022-11-04 do 2022-11-12

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Tykocin

Chcesz znaleźć Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Tykocin

2022-08-18 do 2022-08-26

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Jako utalentowani profesjonaliści możecie spełnić wymagania w temacie usług wykonania fundamentów. Zapytanie ma treść "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 88m²". Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Jeżewo stare

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 3 dni temu

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Mońki

Jako ekspert z branży wyjątkowych usług wykonania fundamentów i budowy fundamentów, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Podlaskie i okolicznych powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 40m²". Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Tykocin

2022-12-04 do 2022-12-12

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Mońki

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający wykonanie fundamentów są sprawdzeni. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od wykonania fundamentów. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Strękowizna

2022-12-22 do 2022-12-30

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Nowe Aleksandrowo

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne wykonanie fundamentów w rejonie Podlaskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Nowe aleksandrowo

2022-07-18 do 2022-07-26

Doskonała Budowa Fundamentów

Zrealizuj zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 136m²", jako ekspert z miejscowości Podlaskie. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Podlaskiego jesteś jednym z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Dobrzyniewo Kościelne

2023-01-09 do 2023-01-17

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Wykonanie fundamentów to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w branży. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Suchowola

2022-10-13 do 2022-10-21

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Choroszcz

To zapytanie o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Podlaskiego i okolic. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Choroszcz

2022-11-02 do 2022-11-10

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Choroszcz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Choroszcz

2022-11-01 do 2022-11-01

Fundamenty Mońki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Czarna Białostocka

2022-08-27 do 2022-09-04

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów

Przez zapewnianie dobrej usługi wykonania fundamentów Twoja firma prześciga konkurentów. Sława, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zadowolić zleceniodawców. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Wasilków

2022-09-14 do 2022-09-22

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Grajewo

Jako profesjonalista zaproponuj najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Grajewo

2023-01-06 do 2023-01-16

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Grajewo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Grajewo

2022-12-30 do 2023-01-07

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Białystok

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: dom modulowy,szkieletowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Białystok

2022-09-25 do 2022-09-27

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Białystok

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Białystok

2022-11-07 do 2022-11-07

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 70m², Białystok

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Białystok

2022-08-24 do 2022-09-01

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Białystok

Klient, który szuka usługi wykonania fundamentów powinien niezwłocznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Białystok

2022-10-05 do 2022-10-13

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 105m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Białystok

2022-08-29 do 2022-09-06

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Szukasz zlecenia jako ekspert od rewelacyjnego wykonania fundamentów w rejonie Białegostoku lub w pobliskich powiatach? Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Białystok

2022-08-31 do 2022-09-08

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Białystok

Jeśli usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Zleceniodawca napisał "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m²". Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Białystok

2022-09-25 do 2022-10-03

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Białystok

Ten Klient myśli, że świetne fundamenty to niełatwe zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Białystok

2022-11-19 do 2022-11-27

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Białystok

2022-11-21 do 2022-11-29

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Białystok

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze Białegostoku, ale także okolicznych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Białystok

2023-01-02 do 2023-01-10

Tanie Konstrukcje Betonowe Mońki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 14.5 m na 11 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Białystok

2022-10-28 do 2022-11-05

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Białystok

2023-01-08 do 2023-01-08

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów