Fundamenty w Legnicy

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 398 276 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 616 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Legnicy

Fundamenty Legnica

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Uwierz fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

BORA-BUD Czereba Rafal - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Legnica

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Legnica

7 opinii

Sprawdź tę firmę jeśli potrzebujesz doświadczonych ludzi do profesjonalnego wylewania fundamentów w miejscowości Legnica lub sąsiednim mieście. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

WEDOBUD SP ZO.0 - Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Legnica

Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów

6 opinii

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu wyjątkowego wylewania fundamentów z Legnicy, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma WEDOBUD SP ZO.0 jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Polly House - Pierwszorzędne Fundamenty Legnica

Polly House

3 opinie

Wciąż szukasz specjalisty od fundamentów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Polly House. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zachęcamy do kontaktu.

MIDURO - Świetne Płyty Betonowe Legnica

MIDURO

3 opinie

Jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od płyt betonowych to zaufaj doświadczeniu MIDURO. Legnica i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi Ogólnobudowlane Ad-Bud Adam Trzebniak - Świetny Fundament Legnica

Świetny Fundament Legnica

1 opinia

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Usługi Ogólnobudowlane Ad-Bud Adam Trzebniak ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

EK-bud - Doskonałe Wylewanie Fundamentów w Legnicy

Doskonałe Wylewanie Fundamentów w Legnicy

2 opinie

Wiele długich lat pracownicy EK-bud realizują usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

PAW-BUD usługi ogólnobudowlane - Rewelacyjne Fundamenty Legnica

PAW-BUD usługi ogólnobudowlane

1 opinia

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentów to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PAW-BUD usługi ogólnobudowlane. Legnica i okolice to główny obszar ich działania. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

WojKop - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Legnica

WojKop

2 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij WojKop. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

MAT-BRUK Dystrybutor Materiałów Betonowych kostka brukowa, brukarstwo - Perfekcyjne Fundamenty Pod Dom Legnica

Perfekcyjne Fundamenty Pod Dom

1 opinia

Nadal szukasz specjalisty od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry MAT-BRUK Dystrybutor Materiałów Betonowych kostka brukowa brukarstwo. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Legnicy

Dobre Konstrukcje Betonowe Legnica

Udowodnij Zlecającemu, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Legnica i okolicy, więc jeśli szuka dobrych konstrukcji betonowych to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Legnica

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 6 dni temu

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Legnica

Perfekcyjna budowa fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Legnica

2022-11-30 do 2022-12-08

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Legnica

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje profesjonalistów od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zadzwoń i prześlij ofertę.

 • Legnica

2022-10-29 do 2022-11-06

Idealne Konstrukcje Betonowe

Pokaż Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Legnica i okolicy, więc jeśli szuka idealnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę.

 • Legnica

2022-10-16 do 2022-10-24

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Legnica

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Legnica

2022-08-22 do 2022-08-30

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Legnica

Przyjmij usługę rewelacyjnej budowy fundamentów o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²", jako ekspert z miejscowości Legnica. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Legnicy jesteś jednym z najlepszych. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Legnica

2022-08-22 do 2022-08-30

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Legnica

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom w fortuneach pprzerzony o metr. Powierzchnia zabudowy: 131 m Termin roz...

 • Legnica

2022-08-21 do 2022-08-29

Znakomite Fundamenty Legnica

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od fundamentów szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 148m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Dolnośląskiego na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Pieszków

2022-10-07 do 2022-10-15

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Jawor

Jako wybitni specjaliści możecie spełnić wymagania w temacie usług wykonania fundamentów. Zlecenie brzmi "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Jawor

2022-08-25 do 2022-09-02

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 191m², Rzymówka

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

 • Rzymówka

2022-12-29 do 2023-01-06

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Krzeczyn Wielki

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Krzeczyn wielki

2022-10-03 do 2022-10-11

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 130m², Złotoryja

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy na wykonanie płyty fundamentowej o wymiarach 15,6m x 8,3m Ter...

 • Złotoryja

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 3 dni temu

Doskonała Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 150m² Informacje dodatkowe: 150 m2 zabudowy, częściowo piwnica/garaż. Formalności są zakończone, możliwość wejścia ...

 • Złotoryja

2022-10-07 do 2022-10-15

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Chojnów

2022-07-26 do 2022-08-03

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Legnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Zagrodno

2023-01-07 do 2023-01-15

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Zagrodno

2022-08-09 do 2022-08-17

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Paszowice

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Paszowice

2022-08-11 do 2022-08-19

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Szergowka - 4 sztuki dom w klementynkach na archon Termin ro...

 • Paszowice

2022-12-12 do 2022-12-20

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Lubin

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Już teraz skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Lubin

2022-09-07 do 2022-09-15

Wykonanie Fundamentów

Szukane są najlepsze usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny wykonania fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Lubin

2023-01-23 do 2023-01-24

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dom w galantusach g2 odbicie lustrzane Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Lubin

2022-08-02 do 2022-08-10

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Projekt Z369 Dlugosc domu 14.46 Szerokosc 9.06 Termin rozpoczęcia prac: w ...

 • Lubin

2022-09-16 do 2022-09-24

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 71m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Lubin

2022-10-26 do 2022-10-26

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Lubin

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

 • Lubin

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 5 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 132m², Lubin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 132m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Lubin

2022-08-07 do 2022-08-15

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów