Fundamenty w Oleśnicy

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 968 594 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 323 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Oleśnicy

Fundamenty Oleśnica

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Oleśnica. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Oleśnicy są w ścisłej czołówce. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zadzwoń!

Prestige House Sp. z o.o. - Znakomite Ławy Fundamentowe Oleśnica

Prestige House Sp. z o.o.

26 opinii

Poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Prestige House Sp. z o.o.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

BERA Płyta Fundamentowa - Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Oleśnica

BERA Płyta Fundamentowa

24 opinie

Według Ciebie doskonałej jakości fundamenty pod dom to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Altius Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Fundamenty Oleśnica

Altius Sp. z o.o.

13 opinii

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z Altius Sp. z o.o.. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

RBUD Przemysław Różycki - Doskonały Fundament w Oleśnicy

Doskonały Fundament w Oleśnicy

11 opinii

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z RBUD Przemysław Różycki perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Zakład Ogólno Budowlany Marek Podgórski - Doskonałe Ławy Fundamentowe Oleśnica

Zakład Ogólno Budowlany Marek Podgórski

1 opinia

Jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od ław fundamentowych to skorzystaj z doświadczenia Zakład Ogólno Budowlany Marek Podgórski. Oleśnica - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Usługi Ogólnobudowlane Michał Prus - Porządna Płyta Fundamentowa Oleśnica

Usługi Ogólnobudowlane Michał Prus

2 opinie

Jeżeli wciąż potrzebujesz dobrej firmy od płyty fundamentowej to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Usługi Ogólnobudowlane Michał Prus. Oleśnica i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Chatunia - Najlepsza Płyta Fundamentowa Oleśnica

Najlepsza Płyta Fundamentowa Oleśnica

2 opinie

Jesteś zdania, że najlepsza płyta fundamentowa to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Aby otrzymać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

WIDAR Usługi Remontowo - Wykończeniowe - Rewelacyjne Ławy Fundamentowe Oleśnica

WIDAR Usługi Remontowo - Wykończeniowe

1 opinia

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. WIDAR Usługi Remontowo - Wykończeniowe ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

TOP-GEO BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Oleśnica

TOP-GEO BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

1 opinia

Powierz zadanie wykonania fundamentów profesjonalistom firmy TOP-GEO BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA z miejscowości Oleśnica. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Oleśnicy nie mają sobie równych. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 41 zleceń na fundamenty w Oleśnicy

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Oleśnica

Zleceniodawca napisał "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²". Wykonaj zlecenie rewelacyjnej budowy fundamentów jako profesjonalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z Oleśnicy i przyległych miast. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Oleśnica

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 8 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Oleśnica

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Oleśnica

2024-07-08 do 2024-07-16

Konstrukcje Betonowe Oleśnica

Jako profesjonalista przedstaw najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Z pewnością zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²" jest stworzone dla Ciebie. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Smolna

2024-06-26 do 2024-07-04

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Oleśnica

Zlecający szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Oleśnica

2024-06-22 do 2024-06-30

Wykonanie Fundamentów Oleśnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Orientacyjna data: 01.07.2024...

 • Oleśnica

2024-06-19 do 2024-07-02

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Oleśnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Lipiec 2024 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Oleśnica

2024-06-16 do 2024-06-24

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Oleśnica

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Syców

2024-06-14 do 2024-06-22

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Piszkawa

2024-06-09 do 2024-06-17

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Oleśnica

2024-06-04 do 2024-06-12

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Oleśnica

Potrzebujesz zleceniodawcy jako fachowiec od fantastycznej budowy fundamentów w miejscowości Oleśnica lub w przyległych powiatach? Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Oleśnica

2024-06-04 do 2024-06-12

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Lokalizacja Drogoszowice k. Tardogóry. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3...

 • Drogoszowice

2024-05-29 do 2024-06-06

Profesjonalna Budowa Fundamentów Oleśnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykopanie, wymurowanie fundamentów i wykonanie płyty fundamentowej wymiary 11mx...

 • Ligota wielka

2024-05-20 do 2024-05-28

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Smolna

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na profesjonalna budowa fundamentów w rejonie Dolnośląskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Smolna

2024-05-19 do 2024-05-27

Fundamenty Oleśnica

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Krzeczyn

2024-05-16 do 2024-05-24

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Oleśnica

Zakres prac: Projekt fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję jedynie projekt fundamentów Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Oleśnica

2024-05-13 do 2024-05-21

Solidne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję wyłącznie projekt fundamentów Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Oleśnica

2024-05-13 do 2024-05-21

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Oleśnica

Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m²". Przyjmij zadanie rewelacyjnego wykonania fundamentów jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania działalności z okolic Oleśnicy i sąsiednich miast. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Oleśnica

2024-05-13 do 2024-05-21

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Oleśnica

Jako profesjonalista zaproponuj najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Oleśnica

2024-05-03 do 2024-05-11

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Bierutów

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Dolnośląskie i okolicy, więc jeżeli szuka korzystnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

 • Bierutów

2024-05-01 do 2024-05-09

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 2000m², Oleśnica

Jeżeli wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy budowa fundamentów w rejonie Oleśnicy i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 2000m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Oleśnica

2024-04-19 do 2024-04-27

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 2000m², Syców

Chcesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Syców

2024-04-19 do 2024-04-27

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Ławy fundamentów już wylane , do zrobienia: - Murowanie ścian Fundamentowych ( materiał po mo...

 • Ligota mała

2024-04-16 do 2024-04-19

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Projekt codzienny 117h, lekko powiększona bruła od strony garaza. I ściana kolankowa o ...

 • Ostrowina

2024-04-12 do 2024-04-20

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Ligota Mała

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ligota mała

2024-04-12 do 2024-04-20

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Stradomia Dolna

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie w miejscowości Dolnośląskie i okolicy, więc jeśli szuka znakomitych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Stradomia dolna

2024-04-04 do 2024-04-12

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Oleśnica

Ten Klient myśli, że staranne fundamenty to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Pokaż dobrą ofertę temu Klientowi - zadzwoń jak najszybciej.

 • Oleśnica

2024-03-25 do 2024-04-02

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Oleśnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Oleśnica

2024-03-25 do 2024-04-02

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Dobroszyce

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Dobroszyce

2024-03-23 do 2024-03-31

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Oleśnica

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpienia zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²" jest stworzone dla Ciebie. Zaproponuj termin od razu!

 • Oleśnica

2024-03-19 do 2024-03-27

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Dobroszyce

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i znajdź dostosowane rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Zaproponuj termin!

 • Dobroszyce

2024-03-18 do 2024-03-26

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 750m², Twardogóra

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 750m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Twardogóra

2024-03-07 do 2024-03-15

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów