Fundamenty w Lwówku Śląskim

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 400 666 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 733 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Lwówku Śląskim

Fundamenty Lwówek Śląski

Staranne Ławy Fundamentowe Lwówek Śląski

137 opinii

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Parati Sp. z o.o. - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Lwówek Śląski

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów

20 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie ław fundamentowych i zatrudnij Parati Sp. z o.o.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Altius Sp. z o.o. - Pierwszorzędny Fundament Lwówek Śląski

Pierwszorzędny Fundament Lwówek Śląski

10 opinii

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Altius Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Świetna Płyta Fundamentowa w Lwówku Śląskim

Świetna Płyta Fundamentowa w Lwówku Śląskim

5 opinii

Wykonanie płyty fundamentowej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

BAGR Aleksander Stelmach - Świetny Fundament Lwówek Śląski

BAGR Aleksander Stelmach

4 opinie

BAGR Aleksander Stelmach świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Lwówka Śląskiego oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Marcin Jakubowski - Porządne Wzmacnianie Fundamentów Lwówek Śląski

Marcin Jakubowski

1 opinia

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Marcin Jakubowski. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Usługi Budowlane Tomasz Berestecki - Doskonałe Fundamenty Pod Dom Lwówek Śląski

Doskonałe Fundamenty Pod Dom

1 opinia

Poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia Usługi Budowlane Tomasz Berestecki. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Dachy AMM - Porządne Ławy Fundamentowe Lwówek Śląski

Porządne Ławy Fundamentowe

7 opinii

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Dachy AMM z Lwówka Śląskiego jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

KONSTRUKCJE BETONOWE - Doskonałej Jakości Fundament Lwówek Śląski

Doskonałej Jakości Fundament

2 opinie

Gdy poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z KONSTRUKCJE BETONOWE perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

AR Construction - Porządne Fundamenty Pod Dom Lwówek Śląski

AR Construction

3 opinie

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry AR Construction. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Lwówku Śląskim

Fundamenty Lwówek Śląski

Ten Klient uważa, że pierwszorzędne fundamenty to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 135m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Gryfów Śląski

2022-12-16 do 2022-12-24

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Mirsk

Ten Klient jest zdania, że solidne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Mirsk

2022-11-07 do 2022-11-15

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Lwówek Śląski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 60m² Informacje dodatkowe: Wymiar podstawy 7,5x8.5 wewnątrz kanał 6 m Termin rozpoczęcia prac:...

 • Lwówek Śląski

2022-08-13 do 2022-08-21

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Lwówek Śląski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Gryfów Śląski

2022-07-30 do 2022-08-07

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m², Jelenia Góra

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Jelenia góra

2022-11-20 do 2022-11-28

Idealne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Witam szukam ekipy do zrobienia ławy fundamentowe . Termin rozpoczęcia prac: mo...

 • Stara Kamienica

2022-10-02 do 2022-10-10

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 130m², Barcinek

Klient wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 130m²". Przyjmij usługę fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z okolic Dolnośląskiego i przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Barcinek

2022-07-15 do 2022-07-23

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Dziwiszów

2022-11-06 do 2022-11-14

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Potrzebuje fachowca do zrobienia fundamentów Termin rozpoczęcia prac: możliwy od z...

 • Stara Kamienica

2022-09-28 do 2022-10-06

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 35m², Szczytnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szczytnica

2022-09-17 do 2022-09-25

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 90m², Jeżów Sudecki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 90m² Informacje dodatkowe: Ława fundamentową pod dom szkieletowy o wymiarach 10,50x8,5 m w Jezowie Sudeckim...

 • Jeżów Sudecki

2023-01-10 do 2023-01-18

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m², Wojcieszyce

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Szukam ekipy budowlanej do SSO (lacznie z robotami ziemnymi ale bez dachu) ...

 • Wojcieszyce

2023-01-16 do 2023-01-24

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Wojcieszyce

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wojcieszyce

2022-10-11 do 2022-10-19

Tanie Konstrukcje Betonowe

Daj znać Zlecającemu, że lepszej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Lubań i okolicy, więc jeżeli szuka tanich konstrukcji betonowych to bez wahania powinien poznać Twoją Firmę. Przedstaw dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

 • Lubań

2022-12-20 do 2022-12-28

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Lubań

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Wylewka pod garaż dwustanowiskowym i wyłożenie kostki na dojeździe d...

 • Lubań

2022-10-17 do 2022-10-25

Usługi Wykonania Fundamentów Lwówek Śląski

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 39m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Jelenia Góra

2022-07-14 do 2022-07-22

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Jelenia Góra

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m². Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Jelenia Góra

2022-11-28 do 2022-12-06

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 30m², Jelenia Góra

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Jelenia Góra

2022-12-29 do 2023-01-06

Fundamenty

Ten Zlecający potrzebuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 130m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Jelenia Góra

2022-09-10 do 2022-09-12

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Jelenia Góra

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Jelenia Góra

2022-10-20 do 2022-10-28

Świetne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Jelenia Góra

2022-11-16 do 2022-11-24

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Jelenia Góra

2022-12-28 do 2023-01-05

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 146m², Jelenia Góra

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Jelenia Góra

2022-09-04 do 2022-09-04

Staranne Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 130m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Jelenia Góra

2022-09-02 do 2022-09-10

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który poszukuje taniej usługi wykonania fundamentów powinien zgłosić się do Ciebie i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Jelenia Góra

2023-01-10 do 2023-01-18

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Lwówek Śląski

Bądź pewny, że Konsumenci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Jelenia Góra

2023-01-20 do 2023-01-28

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Jelenia Góra

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m² to wspaniały pomysł. Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Jelenia Góra

2022-08-07 do 2022-08-15

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 41m² Informacje dodatkowe: Projekt domu Skrzat N (letniskowy) budynek 41mkw plus 5szt małych fundamentów pod s...

 • Jelenia Góra

2022-11-15 do 2022-11-23

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Jelenia Góra

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Jelenia Góra

2022-11-15 do 2022-11-23

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Jelenia Góra

Jeżeli wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy budowa fundamentów w rejonie Jeleniej Góry i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Jelenia Góra

2022-08-22 do 2022-08-30

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów