Fundamenty w Trzebnicy

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 472 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Trzebnicy

Fundamenty Trzebnica

Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Trzebnica

137 opinii

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. z Trzebnicy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Parati Sp. z o.o. - Staranny Fundament Trzebnica

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Wykonanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Parati Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Altius Sp. z o.o. - Profesjonalne Ławy Fundamentowe Trzebnica

Altius Sp. z o.o.

10 opinii

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Skorzystaj z doświadczenia Altius Sp. z o.o.. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

BAGR Aleksander Stelmach - Profesjonalne Wykonanie Fundamentów w Trzebnicy

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów w Trzebnicy

4 opinie

Myślisz, że staranny fundament to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Digger - Świetny Fundament Trzebnica

Świetny Fundament

3 opinie

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji Digger. Trzebnica i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zachęcamy do zadawania pytań.

www.mrowkaleszno.pl firma remontowo - budowlana - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Trzebnica

www.mrowkaleszno.pl firma remontowo - budowlana

3 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów specjalistom firmy www.mrowkaleszno.pl firma remontowo - budowlana z miejscowości Trzebnica. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Trzebnicy są jednymi z najlepszych. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Paweł Szczurawski Usługi ogolnobudowlane - Porządny Fundament Trzebnica

Paweł Szczurawski Usługi ogolnobudowlane

2 opinie

Wykonanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Paweł Szczurawski Usługi ogolnobudowlane ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Budowa - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Trzebnica

Budowa

1 opinia

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu doskonałego wykonania fundamentów z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Budowa jest Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Reg.Przed.Bud.Wiejskiego i Ochrony Środowiska ERBUD - Doskonałej Jakości Fundament Trzebnica

Doskonałej Jakości Fundament Trzebnica

1 opinia

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów specjalistom firmy Reg.Przed.Bud.Wiejskiego i Ochrony Środowiska ERBUD z miejscowości Trzebnica. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Trzebnicy są jednymi z najlepszych. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

GP BUDOWNICTWO - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Trzebnica

GP BUDOWNICTWO

2 opinie

Profesjonalna izolacja fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Trzebnicy

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 326m², Trzebnica

Jeśli usługi wykonania fundamentów to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 326m²". Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Trzebnica

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 3 dni temu

Usługi Wykonania Fundamentów Trzebnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Emilia 2g dobre domy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Trzebnica

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 3 dni temu

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Trzebnica

Ten Klient pragnąc dotrzeć do konstrukcji betonowych powinien znaleźć Twoją Firmę, która nie ma sobie równych. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 146m². Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Piotrkowiczki

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 6 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Prusice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 150 M2 , to będzie hala warsztatowa Termin rozpoczęcia prac: najbliższy w...

 • Prusice

2023-01-30 do 2023-01-31

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Powiedz Zlecającemu, że lepszej oferty konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Dolnośląskie i okolicy, więc jeśli poszukuje korzystnych konstrukcji betonowych to od razu powinien wybrać Twoją Firmę. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Boleścin

2023-01-23 do 2023-01-31

Najwyższej Klasy Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Płyta wielkości 7x5m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Trzebnica

2023-01-18 do 2023-01-26

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Pierwoszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pierwoszów

2023-01-17 do 2023-01-25

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Oborniki Śląskie

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Dolnośląskiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Oborniki Śląskie

2023-01-12 do 2023-01-20

Perfekcyjne Fundamenty Trzebnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 204m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Zlecimy wykonanie podbicia fundamentów (do głębokości określonej prze...

 • Oborniki Śląskie

2023-01-04 do 2023-01-12

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Oborniki Śląskie

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie w miejscowości Dolnośląskie i okolicy, więc jeżeli szuka korzystnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

 • Oborniki Śląskie

2023-01-01 do 2023-01-09

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 60m², Siemianice

Szukasz zlecenia jako sprawdzony fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Siemianice

2022-12-23 do 2022-12-30

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 15m², Lubnów

Dla Klienta, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 15m², znalezienie doskonałych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Lubnów

2022-11-27 do 2022-12-05

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 127.0m², Kuźniczysko

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 127.0m² Informacje dodatkowe: Wymarzony 3 dach dwuspadowy Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmow...

 • Kuźniczysko

2022-11-10 do 2022-11-18

Znakomite Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Domek letniskowy caloroczny 5,9x5,9 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Trzebnica

2022-10-27 do 2022-11-04

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Trzebnica

2022-10-27 do 2022-11-04

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 225m², Trzebnica

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów z Trzebnicy? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Trzebnica

2022-10-13 do 2022-10-21

Porządne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Trzebnica

2022-10-02 do 2022-10-10

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Trzebnica

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Trzebnica

2022-09-16 do 2022-09-24

Profesjonalna Budowa Fundamentów Trzebnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 107m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Oborniki Śląskie

2022-09-13 do 2022-09-21

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Projekt domu z poddaszem 114m2 haharbud Ława fundamentowa beton + podmurówka ...

 • Osolin

2022-09-09 do 2022-09-17

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Trzebnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-08-01...

 • Trzebnica

2022-09-07 do 2022-09-15

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Oborniki Śląskie

Będąc w branży usług wykonania fundamentów od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Dolnośląskie, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Oborniki Śląskie

2022-09-02 do 2022-09-10

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Trzebnica

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Trzebnicy bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Trzebnica

2022-08-31 do 2022-09-08

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Cielętniki

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m²". Przyjmij zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Dolnośląskiego i pobliskich powiatów. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Cielętniki

2022-08-12 do 2022-08-20

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 190m², Pęgów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 190m² Informacje dodatkowe: Przekrój/projekt prześlę w e-mail Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pęgów

2022-08-03 do 2022-08-11

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 166m², Kryniczno, Trzebnicki

Jako profesjonalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 166m², Kryniczno" jest idealne dla Ciebie. Umów się na konkretny termin od razu!

 • Kryniczno, trzebnicki

2022-07-29 do 2022-08-06

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów