Fundamenty w Wałbrzychu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 441 761 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 728 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Wałbrzychu

Fundamenty Wałbrzych

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Parati Sp. z o.o. - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów Wałbrzych

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Jeszcze szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Zaufaj doświadczeniu Parati Sp. z o.o.. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Altius Sp. z o.o. - Solidna Płyta Fundamentowa w Wałbrzychu

Solidna Płyta Fundamentowa w Wałbrzychu

10 opinii

Wciąż szukasz specjalisty od płyty fundamentowej? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Altius Sp. z o.o.. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Znakomity Fundament Wałbrzych

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN

5 opinii

Firma LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Wałbrzycha i okolic. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

BAGR Aleksander Stelmach - Świetny Fundament Wałbrzych

BAGR Aleksander Stelmach

4 opinie

Poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia BAGR Aleksander Stelmach. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

EURO-DDD Maciej Durko - Doskonała Płyta Fundamentowa Wałbrzych

Doskonała Płyta Fundamentowa Wałbrzych

4 opinie

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? EURO-DDD Maciej Durko jest na to skuteczną metodą. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

Usługi Budowlane Tomasz Berestecki - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Wałbrzych

Usługi Budowlane Tomasz Berestecki

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy Usługi Budowlane Tomasz Berestecki wykonują usługi z zakresu profesjonalnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

HOME-BUD-RAF - Najlepsze Wylewanie Fundamentów Wałbrzych

HOME-BUD-RAF

2 opinie

Chesz znaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu najlepszego wylewania fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma HOME-BUD-RAF jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

zbudujemydomy.com - Pierwszorzędny Fundament Wałbrzych

Pierwszorzędny Fundament Wałbrzych

1 opinia

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? zbudujemydomy.com jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

M.K.T. Tomasz Ćwioro Roboty ziemne oraz uslugi wielobranżowe - Doskonałe Fundamenty Wałbrzych

M.K.T. Tomasz Ćwioro Roboty ziemne oraz uslugi wielobranżowe

2 opinie

Jeśli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z M.K.T. Tomasz Ćwioro Roboty ziemne oraz uslugi wielobranżowe perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Wałbrzychu

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Wałbrzych

Szukane są dobre usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z zakresu budowy fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Wałbrzych

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 2 dni temu

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Wałbrzych

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, chociaż szuka od niezliczonych dni, wysłał nam zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Wałbrzych

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Wałbrzych

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Wałbrzych

2023-02-02 do 2023-02-02

Najlepsze Usługi Wykonania Fundamentów Wałbrzych

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Wałbrzych

2023-01-14 do 2023-01-22

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 90m², Wałbrzych

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 90m². Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Wałbrzych

2022-11-08 do 2022-11-16

Staranne Fundamenty Wałbrzych

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Struga

2022-12-29 do 2023-01-06

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 750m², Szczawno-Zdrój

To zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 750m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Dolnośląskiego i okolic. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Szczawno-Zdrój

2023-01-16 do 2023-01-24

Perfekcyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: domek na pozwolenie Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Domek letniskowy całoroczny osadzony na stopach fundamentowych Termin rozpoczęcia pra...

 • Lubomin

2023-01-12 do 2023-01-20

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Jedlina-Zdrój

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Jedlina-Zdrój

2023-01-18 do 2023-01-26

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Boguszów-Gorce

Zlecający, który poszukuje doskonałej usługi wykonania fundamentów powinien koniecznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Boguszów-Gorce

2022-10-04 do 2022-10-12

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Boguszów-Gorce

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na perfekcyjne wykonanie fundamentów w rejonie Dolnośląskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Boguszów-Gorce

2022-11-26 do 2022-12-04

Fantastyczna Budowa Fundamentów Wałbrzych

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Przeanalizuj szczegóły zapytania o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 170m²". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Świebodzice

2022-11-27 do 2022-11-28

Zlecę wykonanie fundamentów, 120m², Świebodzice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Świebodzice

2022-12-24 do 2023-01-01

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Świebodzice

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano wczoraj o 10:11

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 120m². Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Świebodzice

2022-12-24 do 2023-01-01

Doskonała Budowa Fundamentów

Zrealizuj zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m²", jako ekspert z miejscowości Dolnośląskie. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Dolnośląskiego jesteś jednym z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Głuszyca

2023-01-05 do 2023-01-13

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 144m², Świdnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 144m² Informacje dodatkowe: Można zacząć od zaraz, pozwolenie na budowe juz jest. Termin rozpoczęcia prac:...

 • Świdnica

2022-10-19 do 2022-10-27

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Świdnica

2023-01-02 do 2023-01-10

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Świdnica

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje profesjonalistów od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zadzwoń i prześlij ofertę.

 • Świdnica

2022-11-13 do 2022-11-21

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 2500m², Świdnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 2500m² Informacje dodatkowe: 50/50 plus biuro Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Świdnica

2023-01-24 do 2023-02-01

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Świdnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 10x7 na zgłoszenie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Świdnica

2022-10-11 do 2022-10-19

Idealne Konstrukcje Betonowe Wałbrzych

Pokaż Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Świdnica i okolicy, więc jeśli szuka idealnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę.

 • Świdnica

2022-08-14 do 2022-08-22

Najlepsze Fundamenty

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 70m², chcąc doświadczonych specjalistów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Świdnica

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 3 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Walim

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty zaufania fachowiec z zakresu rewelacyjnej budowy fundamentów z Twojego rejonu? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Walim

2022-11-03 do 2022-11-11

Rewelacyjne Fundamenty

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - warto.

 • Walim

2022-08-09 do 2022-08-17

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Szukasz Klienta jako warty uwagi specjalista od fachowych usług wykonania fundamentów z Dolnośląskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Mieroszów

2022-10-18 do 2022-10-26

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Jaworzyna Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jaworzyna Śląska

2022-10-26 do 2022-11-03

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Kamienna Góra

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kamienna Góra

2022-08-31 do 2022-09-08

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Wałbrzych

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: bez podpiwniczenia Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: wylanie posadzki w garażu Termin rozpoczęc...

 • Kamienna Góra

2022-10-04 do 2022-10-12

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów