Wyburzenia w Legnicy

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 517 983 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Legnicy

Wyburzenia Legnica

WojKop

2 opinie

Jeśli nadal poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia WojKop. Legnica i okolice to główny obszar ich działania. Ażeby uzyskać ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

LEWKORP - Rzetelna Firma Wyburzeniowa Legnica

LEWKORP

6 opinii

Pochłonie Cię sprawne działanie LEWKORP na terenie Legnicy. Ta firma wyburzeniowa posiada sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają szybko i z dokładnością. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

LUXBUD - Wysokiej Klasy Kruszenie Betonu Legnica

LUXBUD

1 opinia

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy LUXBUD, której specjalnością jest kruszenie betonu. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

CWS Sp. z o.o. - Perfekcyjne Usuwanie Azbestu Legnica

Perfekcyjne Usuwanie Azbestu

1 opinia

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne walory firmy CWS Sp. z o.o., której specjalnością jest usuwanie azbestu. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

PODNOŚNIKI KOSZOWE LEGNICA - Doskonałe Kruszenie Betonu Legnica

Doskonałe Kruszenie Betonu Legnica

1 opinia

Zleć usługę kruszenia betonu profesjonalistom z miejscowości Legnica. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. W okolicy Legnicy nie mają sobie równych. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

MIDURO - Perfekcyjne Wyburzanie Ścian Legnica

Perfekcyjne Wyburzanie Ścian

3 opinie

Powierz zadanie wyburzania ścian fachowcom firmy MIDURO z miejscowości Legnica. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Legnicy są w ścisłej czołówce. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Acumen IT Solutions Krzysztof Szczypiorski - Solidne Kucie Betonu Legnica

Solidne Kucie Betonu Legnica

1 opinia

Po prostu zleć prace dotyczące kucia betonu ekspertom firmy Acumen IT Solutions Krzysztof Szczypiorski z miejscowości Legnica. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Legnicy są jednymi z najlepszych. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Ol-garden - Doskonała Rozbiórka Budynków w Legnicy

Doskonała Rozbiórka Budynków w Legnicy

2 opinie

Planujesz wybrać wartego uwagi partnera do realizacji swoich planów? Ol-garden będzie najszybszą drogą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

budimag - Doskonałej Jakości Wyburzenia Legnica

Doskonałej Jakości Wyburzenia

1 opinia

Właśnie wybierasz solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? budimag jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

GRUZLI Kontenery Legnica - Doskonałe Wyburzenia Legnica

Doskonałe Wyburzenia

1 opinia

Uważasz, że doskonałej jakości wyburzenia to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z GRUZLI Kontenery Legnica udzielą rad i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Najnowsze z 26 zleceń na wyburzenia w Legnicy

Zlecę wyburzenie bud. usługowego, 600m², Legnica

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 600m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiór...

 • Legnica

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano wczoraj o 10:14

Dobra Firma Wyburzeniowa Legnica

Dla Klienta wybranie dobrej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Legnicy, którzy znają się na swojej pracy. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Legnica

2024-04-04 do 2024-04-12

Wyburzenia Legnica

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: pruski mur Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: nie, Klient ni...

 • Legnica

2024-03-27 do 2024-04-04

Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, 201-300m², Legnica

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, 201-300m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Legnica

2024-03-11 do 2024-03-19

Zlecę wyburzenie garażu, 101-150m², Legnica

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wyburzenie garażu, 101-150m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Legnica

2024-03-03 do 2024-03-11

Dam zlecenie na wyburzenie garażu, 51-100m², Legnica

Jako fachowiec działający na obszarze miejscowości Legnica i świadczący różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej rozbiórki budynków zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie garażu, 51-100m²". Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Legnica

2024-03-01 do 2024-03-09

Prace rozbiórkowe, 301-400m², Legnica

Jeśli rozbiórka budynków to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. zainteresowany zgłosił "Prace rozbiórkowe, 301-400m²". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Legnica

2024-02-20 do 2024-02-28

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Legnica

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od lat, szczególnie na obszarze Legnicy, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Legnica

2023-12-29 do 2024-01-06

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 201-300m², Legnica

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Legnica

2023-11-14 do 2023-11-22

Najlepsze Wyburzenia

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zadaniem jest skucie istniejących starych posadzek na m...

 • Legnica

2023-09-28 do 2023-10-06

Profesjonalne Wyburzania Budynków Legnica

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 30m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Rokitki

2023-09-28 do 2023-10-06

Rozbiórki Legnica

Ten Klient myśli, że świetne rozbiórki to nieprosty temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecę rozbiórkę stropodachu, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

 • Jawor

2023-10-09 do 2023-10-17

Zlecę rozbiórkę garażu, 51-100m², Jawor

Zrealizowanie wyburzeń dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecę rozbiórkę garażu, 51-100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Jawor

2024-03-04 do 2024-03-12

Zapotrzebowanie na wyburzenie garażu, 51-100m², Lubiatów

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub ...

 • Lubiatów

2024-02-28 do 2024-03-07

Prace rozbiórkowe, 101-150m², Złotoryja

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Złotoryja

2024-01-23 do 2024-01-31

Perfekcyjne Wyburzania Budynków

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, 51-100m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wyburzań budynków daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Wojcieszyn

2024-03-07 do 2024-03-15

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa

Skontaktuj się z Klientem jako godna zaufania firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Lubin i w pobliskich miastach. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Lubin

2024-03-19 do 2024-03-27

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 1000m², Lubin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Łukowa konstrukcja nośna z elementów prefabrykowanych, stano...

 • Lubin

2023-10-19 do 2023-10-27

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Lubin

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

 • Lubin

2024-02-12 do 2024-02-20

Dam zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m², Lubin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

 • Lubin

2024-03-27 do 2024-04-04

Solidne Wyburzenia, Rozbiórki

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na prace wyburzeniowe w budynku o pow. 301-500m2". Jako zaufany specjalista w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Lubin

2023-10-03 do 2023-10-11

Perfekcyjne Rozbiórki

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako solidny fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Lubina. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Lubin

2023-09-27 do 2023-09-27

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Lubin

Zakres zlecenia: Skruszy gruz Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

 • Lubin

2024-01-13 do 2024-01-21

Zlecenie na rozbiórkę garażu, 201-300m², Lubin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwol...

 • Lubin

2024-02-08 do 2024-02-08

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zlecenia o treści "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe". Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Lubin

2024-04-11 do 2024-04-19
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na wyburzenie garażu, 201-300m², Lubin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: nie Pozwolenie na wyburzenie lub...

 • Lubin

2024-02-26 do 2024-03-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek