Wyburzenia w Zgorzelcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 821 321 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
649 056 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Zgorzelcu

Wyburzenia Zgorzelec

Krzak Patryk Dąbrowski

1 opinia

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij Krzak Patryk Dąbrowski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

J.W. USŁUGI BUDOWLANE I REMONTOWE JACEK WILGA - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Zgorzelec

J.W. USŁUGI BUDOWLANE I REMONTOWE JACEK WILGA

3 opinie

Eksperci z J.W. USŁUGI BUDOWLANE I REMONTOWE JACEK WILGA to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aire Fresco Marcin Sulewski - Rewelacyjne Wyburzanie Ścian Zgorzelec

Rewelacyjne Wyburzanie Ścian

5 opinii

Wybierz tych specjalistów jeśli szukasz doświadczonych ludzi do rewelacyjnego wyburzania ścian na terenie Zgorzelca lub okolicy. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

PEPO - Perfekcyjne Kucie Betonu w Zgorzelcu

Perfekcyjne Kucie Betonu w Zgorzelcu

2 opinie

Bez oporów zleć usługę perfekcyjnego kucia betonu profesjonalistom z firmy PEPO. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Zgorzelca i przyległych miast. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

usługi sprzętowo- transportowe - Doskonałej Jakości Wyburzenia Zgorzelec

Doskonałej Jakości Wyburzenia Zgorzelec

Gdy szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z usługi sprzętowo- transportowe są dla Ciebie stworzeni. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

SPJ Group - Solidna Rozbiórka Budynków Zgorzelec

SPJ Group

Osoby z SPJ Group to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od rozbiórki budynków. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowe Milenkiewicz - Perfekcyjne Wyburzenia Zgorzelec

Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowe Milenkiewicz

Planujesz wybrać sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowe Milenkiewicz z Zgorzelca jest na to skuteczną metodą. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

RENTO Przemysław Bartczak - Doskonałe Wyburzanie Ścian Zgorzelec

RENTO Przemysław Bartczak

Sprawdź specjalistów z RENTO Przemysław Bartczak jeśli szukasz kompetentnych ludzi do doskonałego wyburzania ścian w miejscowości Zgorzelec lub okolicy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

Max bud - Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Zgorzelec

Max bud

Po prostu zleć prace dotyczące usuwania azbestu specjalistom firmy Max bud z miejscowości Zgorzelec. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Zgorzelca są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

LUXBUD - Najlepsze Kruszenie Betonu Zgorzelec

Najlepsze Kruszenie Betonu Zgorzelec

Od wielu lat pracownicy firmy LUXBUD realizują usługi z zakresu najlepszego kruszenia betonu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 27 zleceń na wyburzenia w Zgorzelcu

Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, Zgorzelec

Zakres zlecenia: Rozbiurka pieca kaflowego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zgorzelec

2024-06-18 do 2024-06-26
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 20m², Pieńsk

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: do 20m² Wywóz odpadów budowlanych: tak Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Pieńsk

2024-05-28 do 2024-06-05

Zlecę wyburzenie budynku mieszkalnego, 51-100m², Zgorzelec

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: ...

 • Zgorzelec

2024-05-09 do 2024-05-17

Prace rozbiórkowe, 301-400m², Zgorzelec

Obiekt do wyburzenia: magazyn, hala Powierzchnia prac: 301-400m² Rodzaj konstrukcji: drewniana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak...

 • Zgorzelec

2024-05-09 do 2024-05-17

Doskonałej Jakości Wyburzania Budynków Zgorzelec

Zleceniodawca napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na wyburzenie garażu, 51-100m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wyburzań budynków daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Osiek łużycki

2024-04-18 do 2024-04-26

Prace rozbiórkowe, do 50m², Pieńsk

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Prace rozbiórkowe, do 50m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Pieńsk

2024-04-03 do 2024-04-11

Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki Zgorzelec

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Dolnośląskie. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Dam zlecenie na wyburzenie garażu, 151-200m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie zakończona błyskawicznie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Węgliniec

2024-02-25 do 2024-03-04

Pierwszorzędne Wyburzenia Zgorzelec

Zakres zlecenia: Wyburzenie kopuły wieży ciśnień. Wysokosc wieży do kopuły 20m, całkowita wysokość 33m. Srednica wieży u podstawy 5,83m zwęża się ku górze, średnica kopuły 8m. Murowany trzon wieży zakończony jest zbiornikiem z nit...

 • Zgorzelec

2024-02-22 do 2024-03-01

Rozbiórka Budynków Zgorzelec

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

 • Zgorzelec

2024-01-13 do 2024-01-21

Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Zgorzelec

Dla Klienta znalezienie fenomenalnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Lubania, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Lubań

2024-04-19 do 2024-04-27

Doskonałe Wyburzenia

Obiekt do wyburzenia: budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę:...

 • Ubocze

2024-04-11 do 2024-04-19

Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 151-200m², Orłowice

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, 151-200m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Dolnośląskiego oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Orłowice

2024-02-01 do 2024-02-09

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 201-300m², Świeradów-Zdrój

Obiekt do wyburzenia: Ruiny byłej plebani Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę...

 • Świeradów-Zdrój

2024-03-17 do 2024-03-25

Wyburzenia

Rodzaj prac: Wyburzenie tarasu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Osiecznica

2023-12-09 do 2023-12-17

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: tak, ...

 • Zbylutów

2024-01-12 do 2024-01-20

Zapotrzebowanie na rozbiórkę garażu, 51-100m², Włodzice Małe

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na rozbiórkę garażu, 51-100m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Dolnośląskie oraz przyległych powiatów. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Włodzice małe

2024-04-14 do 2024-04-22

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rozbiórka budynków to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w branży. Przedłóż propozycję dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Lwówek Śląski

2024-04-27 do 2024-05-05

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 451m², Bolesławiec

Jeśli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 451m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Bolesławiec bez wątpienia pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Bolesławiec

2024-02-06 do 2024-02-14

Dam zlecenie na rozbiórkę garażu, do 50m², Konin Żagański

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolen...

 • Konin żagański

2024-02-12 do 2024-02-20

Zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m², Konin Żagański

Jeśli rozbiórka budynków to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Zlecenie na wyburzenie garażu, do 50m²". Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Konin żagański

2024-02-12 do 2024-02-20

Zapotrzebowanie na wyburzenie garażu, do 50m², Konin Żagański

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie garażu, do 50m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z Lubuskiego i z sąsiednich miast. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

 • Konin żagański

2024-02-12 do 2024-02-20

Zapotrzebowanie na rozbiórkę garażu, 151-200m², Wymiarki

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na rozbiórkę garażu, 151-200m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Lubuskie i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Wymiarki

2024-02-12 do 2024-02-20

Zlecę prace rozbiórkowe, Wymiarki

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w temacie rozbiórki budynków możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w pobliżu Lubuskiego, który napisał "Zlecę prace rozbiórkowe". Przedstaw propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie.

 • Wymiarki

2024-02-07 do 2024-02-15

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 502m², Świętoszów

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Świętoszów

2023-12-06 do 2023-12-14

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Płoszczyna

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od wyburzeń, rozbiórek. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Płoszczyna

2024-06-08 do 2024-06-16

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Jelenia Góra

Zakres zlecenia: Wywiezienie drewnianego dachu wiaty, który leży na trawniku. Powierzchnia 4x4 m2. Deski trzeba rozmontować. Dodatkowo, jeśli można, zabrać 4 framugi drzwi. Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

 • Jelenia Góra

2023-12-27 do 2024-01-04

Znakomite Rozbiórki

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zlecę prace rozbiórkowe, 51-100m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie rozbiórek daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Jelenia Góra

2024-05-08 do 2024-05-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek