Wyburzenia w Polkowicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 969 062 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 340 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzeniarozbiórki są bardzo skomplikowanymi procesami, który czasami jest nawet trudniejszy, aniżeli sama budowa danego budynku. Jak dokonuje się rozbiórek budynków, jakie materiały wykorzystuje się do tego procesu? Jaki jest przeciętny koszt wyburzenia domu? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczących rozbiórek budynków. Chcesz wybrać najlepszą firmę do wykonania danej usługi? Sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia.

Wyburzenia budynków są procesami skomplikowanymi, stosowanymi, gdy: nieruchomość jest złej kondycji, koszt remontu jest współmierny do postawienia nowego budynku, a także, gdy dalsze korzystanie z niego powoduje zagrożenie zdrowia i życia. Należy zasadniczo wyróżnić trzy metody wyburzenia budynków:

 • metoda ręczna – sposób ten stosowany jest w przypadku niemożliwości użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Jest to preferowana metoda w przypadkach występowania danych zagrożeń, jak: bardzo zły stan techniczny budynku, czy sąsiedztwo zabytkowej infrastruktury,
 • metoda mechaniczna – w tym przypadku wykorzystuje się ciężki sprzęt budowlany. Sposób ten bazuje na grawitacji, bowiem rozbiórka odbywa się na wysokościach – od szczytu budynku do gruntu.
 • metoda z wykorzystaniem materiałów wybuchowych – nazywana także minerską. Wykorzystywany jest w rozbiórce wysokich budynków. Jest to sposób, w którym umieszcza się materiały wybuchowe na główne podpory budynku.

W przypadku, gdy planujemy wyburzenie domu, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Upewniamy się, żeby rozbiórka nie uszkodziła instalacji oraz systemów, takich jak studnia głębinowa. Przed rozpoczęciem prac należy odłączyć wszystkie urządzenia instalacyjne, a także oznakować teren. Samą rozbiórkę zaczyna się od dachu, następnie stopniowo schodzi się coraz niżej, aż do gruntu. Po rozebraniu pokrycia należy wymontować okna i drzwi, a następnie ściany działowe i nośne. Nie możemy podkopywać ścian ani ich podcinać. Podczas demontażu podłogi, parkiety i panele trzeba zerwać. Pod koniec piwnica jest rozbierana, po czym wykonujemy roboty ziemne – wyrównujemy oraz utwardzamy cały teren.

Czasami zdarza się, że wcale nie mamy tak destrukcyjnych planów i chcemy po prostu przeprowadzić remont, lecz przeszkadza nam ściana nośna. Czy wyburzenie ściany nośnej jest możliwe? Tak, lecz musimy poprosić najpierw o zgodę ze strony architekta.

W przypadku prac związanych z wyburzaniem i rozbiórkami, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Specjaliści wykonają zadanie kompleksowo przy użyciu takich narzędzi jak: koparka do wyburzeń, dźwig, spychacz, czy kula wyburzeniowa. Firma taka przeprowadzi również niezbędne kosztorysy i ekspertyzy związane z realizacją danego zlecenia.

Ranking najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Polkowicach

Wyburzenia Polkowice

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Polkowice

11 opinii

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? RBUD Przemysław Różycki jest na to skuteczną metodą. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

BIEL-BUD inż. Przemysław Bielawski - Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Polkowice

BIEL-BUD inż. Przemysław Bielawski

15 opinii

Pochłonie Cię fachowe działanie BIEL-BUD inż. Przemysław Bielawski w rejonie Polkowic. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek zakończą szybko. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

BUKU KRZYSZTOF KOCZYŁO - Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Polkowice

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki

4 opinie

Firma BUKU KRZYSZTOF KOCZYŁO oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Polkowic i okolic. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

CB4 SP. Z O.O. - Rewelacyjne Rozbiórki w Polkowicach

Rewelacyjne Rozbiórki w Polkowicach

1 opinia

Oszołomi Cię sprawne działanie CB4 SP. Z O.O. na terenie Polkowic. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają szybko i z dokładnością. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

"TECTOR" Sylwia Kowalska - Solidna Rozbiórka Budynków Polkowice

"TECTOR" Sylwia Kowalska

13 opinii

Zawiązana z zamiłowania do rozbiórki budynków firma oferuje solidne kruszenie betonu na obszarze Polkowic, jak również pobliskich miast i powiatów. Nie zwlekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi Ogólno-Budowlane K.R.-TEAM Karolina Miklarz - Doskonałe Wyburzanie Ścian Polkowice

Usługi Ogólno-Budowlane K.R.-TEAM Karolina Miklarz

1 opinia

Sprawdź specjalistów z Usługi Ogólno-Budowlane K.R.-TEAM Karolina Miklarz jeśli szukasz kompetentnych ludzi do doskonałego wyburzania ścian w miejscowości Polkowice lub okolicy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

Polko - Rewelacyjne Wyburzenia Polkowice

Rewelacyjne Wyburzenia Polkowice

2 opinie

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Polko. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

fhu Woźniak - Najlepsze Wyburzenia Polkowice

fhu Woźniak

1 opinia

Pochłonie Cię profesjonalne działanie fhu Woźniak w miejscowości Polkowice. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą błyskawicznie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

DEKOR-ART Paweł Kruszewski - Dobra Firma Wyburzeniowa Polkowice

DEKOR-ART Paweł Kruszewski

4 opinie

Firma DEKOR-ART Paweł Kruszewski świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Polkowice i okolic. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Ccc.eu - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Polkowice

Ccc.eu

3 opinie

Poszukujesz specjalisty od wyburzania budynków? Skorzystaj z kwalifikacji Ccc.eu. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Najnowsze z 26 zleceń na wyburzenia w Polkowicach

Rewelacyjne Wyburzenia, Rozbiórki Polkowice

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na rozbiórkę garażu, 201-300m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Dolnośląskie oraz przyległych powiatów. Złóż propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Jędrzychów

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 5 dni temu

Zapytanie o wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², Radwanice

Zachwyć Zlecającego sprawnym działaniem w miejscowości Dolnośląskie. Jako znana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Zapytanie o wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m²" i zapewnij, że realizacja wyburzań budynków zostanie zakończona szybko. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Radwanice

2024-05-11 do 2024-05-19

Profesjonalne Wyburzenia Polkowice

Zachwyć Klienta sprawnym działaniem w okolicach Dolnośląskiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na rozbiórkę garażu, 101-150m²" i zapewnij, że realizacja wyburzeń zostanie zakończona szybko. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Przemków

2024-04-28 do 2024-05-06

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Polkowice

Dla Klienta namierzenie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Polkowic, którzy znają się na swojej robocie. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Polkowice

2024-04-15 do 2024-04-23

Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, do 50m², Polkowice

Zlecający szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapotrzebowanie na prace rozbiórkowe, do 50m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Polkowice

2024-03-04 do 2024-03-05

Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, do 50m², Polkowice

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wyburzenie budynku mieszkalnego, do 50m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie wyburzeń daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Polkowice

2024-03-04 do 2024-03-05

Zapytanie o wyburzenie ścian, do 20m², Polkowice

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: do 20m² Wywóz odpadów budowlanych: tak Dodatkowe informacje: Do wyburzenia mam scianke prysznicowa szerokosci 90 cm na 200 cm . Zlece wyburzenie jej wraz z wywozem gruzu ...

 • Polkowice

2024-03-03 do 2024-03-11

Zlecenie na prace rozbiórkowe, łącznie ok. 250m3 odpadu, Rzeczyca

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako profesjonalista od rozbiórek. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedstaw ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Rzeczyca

2024-01-23 do 2024-01-31

Zapytanie o wyburzenie budynku mieszkalnego, 101-150m², Radwanice

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Dolnośląskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Radwanice

2024-05-13 do 2024-05-21

Znakomita Firma Wyburzeniowa Polkowice

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

 • Jaczów

2024-06-24 do 2024-07-02

Zlecę prace rozbiórkowe, Ruszowice

Zakres zlecenia: Zlecę Rozbiórki istn. nawierzchni z kostki brukowej wraz z podbudową ilosc ok. 950 m2 + Rozbiórki krawężników drogowych 15x30x100 ilosc ok 188 mb + Rozbiórka istniejącego fundamentu pylonu cenowego 5m3 + demontaż ...

 • Ruszowice

2024-06-27 do 2024-07-05

Dam zlecenie na rozbiórkę bud. usługowego, do 50m², Ruszowice

Obiekt do wyburzenia: budynek handlowo-usługowy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: stalowa Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na...

 • Ruszowice

2024-06-27 do 2024-07-05

Doskonałej Jakości Rozbiórki Polkowice

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 660m² Rodzaj konstrukcji: cegła, dachówka karpiowa Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na...

 • Głogów

2024-01-05 do 2024-01-13

Zapotrzebowanie na wyburzenie garażu, 51-100m², Głogów

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 51-100m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub ...

 • Głogów

2024-05-06 do 2024-05-14

Dam zlecenie na wyburzenie garażu, budynku mieszkalnego, 201-300m², Rudna

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy, budynek mieszkalny Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolen...

 • Rudna

2024-01-27 do 2024-02-04

Potrzebne prace rozbiórkowe, Lubin

Zakres zlecenia: Rozbiórki na potrzebę realizacji inwestycji: „Budowa multimodalnego centrum przesiadkowego w Lubinie wraz z przebudową dróg dojazdowych – opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej” – ETAP I ...

 • Lubin

2024-03-19 do 2024-03-27

Doskonałej Jakości Rozbiórki

Obiekt do wyburzenia: stodola z cegły Powierzchnia prac: 101-150m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub rozbiórkę: ta...

 • Lubin

2024-06-20 do 2024-06-28

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Lubin

Zakres zlecenia: Roxona do wyburzenia szamba połowę Termin rozpoczęcia prac: możliwe od zaraz...

 • Lubin

2024-04-18 do 2024-04-26

Rozbiórka Budynków

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

 • Lubin

2024-06-02 do 2024-06-10

Najwyższej Klasy Firma Wyburzeniowa

Dla Klienta wyszukanie najwyższej klasy firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, z własnej inicjatywy jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Lubina, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Lubin

2024-06-24 do 2024-07-02

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 21-50m², Lubin

Zakres zlecenia: wyburzenie ścian Powierzchnia obiektu: 21-50m² Wywóz odpadów budowlanych: tak Dodatkowe informacje: Ściana na szóstkę 11m kw Ściana na dwunastkę 5m kw.Pierwsze piętro. Termin skorzystania z oferty: najbliższy...

 • Lubin

2024-07-08 do 2024-07-16

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, Lubin

Odpowiedz na zlecenie jako firma wyburzeniowa oferująca swoje doświadczenie na terenie Lubina i w rejonie powiatu. Żeby otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Lubin

2024-02-12 do 2024-02-20

Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: wyburzenie (całkowite zniszczenie obiektu) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwolenie na wyburzenie lub r...

 • Lubin

2024-03-27 do 2024-04-04

Niezawodna Firma Wyburzeniowa

Zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe". Jako niezawodna firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie nawiązaniem współpracy, a Zlecający przekonają się o doskonałej obsłudze. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Lubin

2024-04-11 do 2024-04-19

Profesjonalne Wyburzenia

Zlecający poszukuje dobrej współpracy i pisze - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe. To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin!

 • Lubin

2024-01-13 do 2024-01-21

Zlecenie na rozbiórkę garażu, 201-300m², Lubin

Obiekt do wyburzenia: garaż lub budynek gospodarczy Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj konstrukcji: murowana Zakres prac: rozbiórka (rozebranie obiektu z odzyskiem niektórych materiałów) Wywóz odpadów budowlanych: tak Pozwol...

 • Lubin

2024-02-08 do 2024-02-08

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Zobacz specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w dużych miastach

Najczęstsze pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy trzeba posiadać pozwolenie na wyburzenie budynku?

Tak, w większości wykonywanych prac związanych z rozbiórkami, potrzebne będzie uzyskanie pozwolenia na wyburzenie budynku. Istnieją jednak przypadki, w których zezwolenie nie będzie wymagane. W pozostałych przypadkach należy zgłosić wyburzanie budynku. W jakich sytuacjach wystarczy poinformować starostwo powiatowe lub urząd miasta? Zdarza się tak w przypadku, gdy:

 • budynek nie przekracza wysokości 8 metrów,
 • nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie jest objęty ochroną konserwatora,
 • jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości.

Należy pamiętać, że pewne obiekty można wyburzyć bez zgody. Do nich można zaliczyć: wiaty śmietnikowe, ogrodzenia, czy wiaty.

Jaki jest koszt wyburzenia i rozbiórki?

Koszt wyburzenia domu jest zależny od wybranej metody. W przypadku ręcznej metody rozbiórki, koszt ten będzie znacząco mniejszy. Dużą rolę odgrywa też materiał, z którego wykonany był dany budynek. Jeżeli mamy do czynienia z ciężkimi żelbetowymi ścianami, jedyną metodą wyburzenia będzie użycie maszyn, co przekłada się na ostateczną cenę. Do końcowego rachunku musimy także doliczyć koszt wywozu gruzu.

Uśredniony koszt rozbiórki lub wyburzeniadomu oscyluje wokół kwoty 50 złotych za metr sześcienny wyburzanego bądź rozbieranego materiału. Do tych kosztów należy doliczyć także wywóz z placu budowy nagromadzonego gruzu. Usługa ta oscyluje w granicach 50 złotych za metr sześcienny.

Przyjmując założenie, że wyburzany dom liczy 100 metrów kwadratowych, średni koszt rozbiórki wyniósłby około 20 tysięcy złotych. Na wydatki te składają się przede wszystkim: opłaty za wyburzenie budynku, koszt usunięcia materiałów z placu rozbiórki, a także opłatę za ich składowanie.

Gdzie szukać specjalistów zajmujących się wyburzaniem i rozbiórką?

Poszukiwanie specjalistów najłatwiej oprzeć o Internet, w którym możemy odwiedzić portale branżowe i ogłoszeniowe. Na nich znajdziemy oferty oraz cenniki firm budowlanych, które zajmują się usługami rozbiórkowymi. Koniecznie sprawdź nasz ranking najlepszych firm realizujących wyburzenia. Przed zatrudnieniem profesjonalistów warto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez poprzednich klientów, a także z poprzednimi realizacjami. Dzięki temu będziemy pewni, że usługa zostanie wykonana należycie.

Jakie maszyny potrzebne są do przeprowadzenia rozbiórki?

Do najczęściej używanych maszyn wykorzystywanych dowyburzeń należą: koparki, dźwigi, spychacze oraz kule. Często zdarza się, że buldożery wyposażone są w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest kucie i kruszenie materiałów. Do nich można zaliczyć można szczęki i nożyce.

Podczas maszynowej rozbiórki, na jej terenie nie ma pracowników. Strefa przeprowadzanego wyburzenia musi być oddzielona. Niezbędne jest spełnienie procedur, które zapewniają bezpieczeństwo budowlańców.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek