Fundamenty w Kaliszu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 999 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 096 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kaliszu

Fundamenty Kalisz

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów w Kaliszu

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów w Kaliszu

30 opinii

Pragniesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu pierwszorzędnej izolacji fundamentów z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz jest Twoim rozwiązaniem. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Parati Sp. z o.o. - Perfekcyjny Fundament Kalisz

Perfekcyjny Fundament

20 opinii

Uważasz, że perfekcyjny fundament to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Parati Sp. z o.o. pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Altius Sp. z o.o. - Staranny Fundament Kalisz

Staranny Fundament Kalisz

10 opinii

Jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj kompetencje Altius Sp. z o.o.. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Kaschebe - Świetne Fundamenty Kalisz

Kaschebe

4 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Kaschebe. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Adamex - Solidne Wylewanie Fundamentów Kalisz

Adamex

3 opinie

Od wielu lat pracownicy Adamex realizują usługi z zakresu solidnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

CEG-BET - Porządne Wzmacnianie Fundamentów Kalisz

CEG-BET

3 opinie

Nadal poszukujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry CEG-BET. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

SE CONSTRUCTION - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Kalisz

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa

5 opinii

Zrealizowanie płyty fundamentowej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. SE CONSTRUCTION ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

"Środecki" Usługi Remontowo-Budowlane - Doskonałej Jakości Fundamenty Kalisz

"Środecki" Usługi Remontowo-Budowlane

7 opinii

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z Środecki Usługi Remontowo-Budowlane. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

MAXBUD KĘDZIA - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Kalisz

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Kalisz

3 opinie

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 31 zleceń na fundamenty w Kaliszu

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Kalisz

Upewnij się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są rzetelni. Wyślij ofertę jako specjalista od wykonania fundamentów. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Kalisz

2023-01-21 do 2023-01-29
dodano 6 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Kalisz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Budynek gospodarczy 7x5 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kalisz

2023-01-08 do 2023-01-16

Pierwszorzędne Fundamenty Kalisz

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kalisz

2023-01-06 do 2023-01-09

Solidne Wykonanie Fundamentów

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na ponadprzeciętnym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Kalisz

2022-12-03 do 2022-12-11

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Kalisz

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: drewniany Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kalisz

2022-11-25 do 2022-12-03

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Kalisz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kalisz

2022-11-17 do 2022-11-25

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów Kalisz

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m²". Umów się na rozmowę od razu.

 • Kalisz

2022-10-24 do 2022-11-01

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 97m², Kalisz

Klient, który planuje zakup doskonałej usługi wykonania fundamentów musi już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Złóż propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Kalisz

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 50m², Kalisz

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 50m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Kalisz z pewnością dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Kalisz

2022-10-02 do 2022-10-10

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki dbałości o szczegóły usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Sława, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Kalisz

2022-10-02 do 2022-10-10

Najlepsze Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-02-01...

 • Kalisz

2022-09-29 do 2022-10-07

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kalisz

2022-09-28 do 2022-10-06

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kalisz

2022-08-29 do 2022-09-06

Zlecę wykonanie fundamentów, 10m², Kalisz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Fundamenty pod słupy pergoli Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 10m² Informacje dodatkowe: zlecę wykonanie 4 fundamentów pod słupy pergoli ogrodowej wymiary fundamentó...

 • Kalisz

2022-08-24 do 2022-09-01

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m², Jarocin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jarocin

2022-07-15 do 2022-07-23

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m², Jarocin

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m², znalezienie dobrych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Jarocin

2023-01-20 do 2023-01-28
dodano 7 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Garby

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które ma treść "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Garby

2022-11-30 do 2022-12-08

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Mikuszewo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: przepust pod drogą Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Mikuszewo

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Mikuszewo

Pokaż Zlecającemu, że lepszej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Wielkopolskiego, więc jeśli poszukuje opłacalnych konstrukcji betonowych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

 • Mikuszewo

2022-09-13 do 2022-09-21

Profesjonalna Budowa Fundamentów Kalisz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 138m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Zagórów

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Krotoszyn

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące najlepszego wykonania fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Krotoszyn lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Krotoszyn

2022-08-18 do 2022-08-26

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 180m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sadowie

2022-08-09 do 2022-08-17

Konstrukcje Betonowe

Powiedz Zleceniodawcy, że takiej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Wielkopolskiego, więc jeśli szuka bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Gniazdów

2022-10-24 do 2022-11-01

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Ostrów Wielkopolski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-03 do 2022-08-11

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Szukane są perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 70m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Ostrów Wielkopolski

2022-07-26 do 2022-08-03

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-28 do 2022-12-06

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Klient napisał "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 42m²". Zaproponuj termin!

 • Ostrów Wielkopolski

2022-07-18 do 2022-07-26

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z branży konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 65m². Pokaż propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-21 do 2022-11-29

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 100m², Ostrów Wielkopolski

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-18 do 2022-08-26

Najlepsza Budowa Fundamentów

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-29 do 2022-09-06

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Trzcianki

2023-01-19 do 2023-01-27
dodano 8 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów