Fundamenty w Kole

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 334 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 409 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kole

Fundamenty Koło

Usługi budowlane COMPANY Paweł Szymański

4 opinie

Po prostu zleć prace dotyczące kopania fundamentów specjalistom firmy Usługi budowlane COMPANY Paweł Szymański z miejscowości Koło. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Koła są jednymi z najlepszych. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

DREW-DOM Andrzej Antecki - Znakomity Fundament Koło

Znakomity Fundament

1 opinia

Na wypadek jeśli szukasz ekspertów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z DREW-DOM Andrzej Antecki. Koło i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

PAWBUD KUPININ - Rewelacyjne Kopanie Fundamentów Koło

Rewelacyjne Kopanie Fundamentów Koło

1 opinia

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć swoje zadanie specjalistom od kopania fundamentów z Koła. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - sprawdź!

Zakład ogólnobudowlany - Porządne Płyty Betonowe Koło

Zakład ogólnobudowlany

1 opinia

Potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Zaufaj doświadczeniu Zakład ogólnobudowlany. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Mariabud - Staranne Ławy Fundamentowe Koło

Staranne Ławy Fundamentowe Koło

1 opinia

Planujesz wybrać wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Mariabud jest na to skuteczną metodą. Już nie czekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

KERRIA Piórkowski sp.j. - Doskonałe Kopanie Fundamentów w Kole

Doskonałe Kopanie Fundamentów w Kole

1 opinia

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kopanie fundamentów. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Firma budowlana Karol Bąk - Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Koło

Firma budowlana Karol Bąk

5 opinii

Chesz znaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu rewelacyjnego wykonania fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Firma budowlana Karol Bąk jest Twoim rozwiązaniem. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

P.H.U. "MARKOP" Marcin Łaszkiewicz - Doskonałe Wylewanie Fundamentów Koło

P.H.U. "MARKOP" Marcin Łaszkiewicz

1 opinia

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia P.H.U. MARKOP Marcin Łaszkiewicz. Już teraz określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

BRAT-BUD - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Koło

BRAT-BUD

1 opinia

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu wyjątkowego kopania fundamentów z Koła do realizacji zaplanowanych działań? Firma BRAT-BUD jest Twoim rozwiązaniem. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Firma budowlana matik mateusz kacprzak - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Koło

Firma budowlana matik mateusz kacprzak

1 opinia

Wciąż szukasz dobrej firmy od płyty fundamentowej? Wykorzystaj doświadczenie Firma budowlana matik mateusz kacprzak. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 31 zleceń na fundamenty w Kole

Pierwszorzędne Fundamenty Koło

Zrealizowanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 40m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Koło

2023-01-25 do 2023-02-02

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów Koło

Klient wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 45m²". Zrealizuj usługę najwyższej klasy budowy fundamentów jako fachowiec w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z okolic Koła i przyległych powiatów. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Koło

2022-11-26 do 2022-12-04

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów Koło

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Wielkopolskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Babiak

2022-09-29 do 2022-10-07

Świetne Konstrukcje Betonowe Koło

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Izbica Kujawska

2022-12-18 do 2022-12-26

Fundamenty

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Krzymów

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 5 dni temu

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Budynek około 20x10 m. Głębokość 1 m. Zlecę wzmocnienie fundamentów Termin rozpocz...

 • Świnice Warckie

2022-10-13 do 2022-10-21

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Koło

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek szkieletowy 35 m2 Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-12...

 • Topólka

2022-11-15 do 2022-11-23

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 35m², Topólka

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od fundamentów. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Topólka

2022-09-11 do 2022-09-19

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 135m², Sławsk Kolo Konina

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 135m² Informacje dodatkowe: projekt nazwa...dom przy przyjemnej 28 bis... Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia ...

 • Sławsk kolo konina

2023-01-07 do 2023-01-15

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Brzeziny

Powiedz Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Brzezin, więc jeśli poszukuje bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Brzeziny

2022-08-26 do 2022-09-03

Najlepsze Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 189m² Informacje dodatkowe: https:/www.extradom.pl/projekt-domu-kordian-alfa-1679-KRD2821 proszę o wycenę p...

 • Uniejów

2023-01-20 do 2023-01-28

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Konin

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na wyjątkowa budowa fundamentów w rejonie Konina i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Konin

2022-08-09 do 2022-08-17

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Konin

2023-01-25 do 2023-02-02

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Szukane są perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 35m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Konin

2022-08-25 do 2022-09-02

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 62m² Informacje dodatkowe: Budynek ok 62 M2 , projekt Mikrus , jednakże łazienke na parterze z tego projektu chcemy...

 • Konin

2022-10-31 do 2022-11-08

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 119m², Konin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 119m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-01...

 • Konin

2022-12-12 do 2022-12-20

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m², Konin

Zleceniodawca, który potrzebuje rzetelnej usługi wykonania fundamentów powinien już teraz zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Konin

2023-01-03 do 2023-01-11

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Konin

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje profesjonalistów od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Konin

2023-01-25 do 2023-02-02

Staranne Fundamenty

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od fundamentów. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

 • Konin

2022-11-23 do 2022-12-01

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 41m², Turek

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 41m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Turek

2022-07-28 do 2022-08-05

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Turek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-01...

 • Turek

2022-08-25 do 2022-09-02

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Łubno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Archon dom w porzeczkach 2 Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-04...

 • Łubno

2022-09-14 do 2022-09-22

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wyjątkowej budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Kujawsko-pomorskie lub okolicy. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Lubraniec

2022-09-11 do 2022-09-19

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Planujesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 240m² to dobry wybór. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Tuliszków

2022-10-17 do 2022-10-25

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 702m², Lubień Kujawski

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 702m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

 • Lubień Kujawski

2022-08-28 do 2022-09-05

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wartkowice

2023-01-24 do 2023-02-01

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 40m², Wartkowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Ogrzewanie podłogowe Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wartkowice

2022-12-14 do 2022-12-22

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 207m² Informacje dodatkowe: Lipiec sierpień Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Wartkowice

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 7 dni temu

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Piotrków Kujawski

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Piotrków Kujawski

2022-12-15 do 2022-12-23

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Kazimierz Biskupi

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Wielkopolskiego bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

 • Kazimierz Biskupi

2022-09-12 do 2022-09-20

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 110m², Łęczyca

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-01...

 • Łęczyca

2022-08-24 do 2022-09-01

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów