Fundamenty w Kępnie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 670 634 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kępnie

Fundamenty Kępno

PAT-BUD

1 opinia

Firma PAT-BUD świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Kępna i z sąsiednich miast. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Andi-bau - Staranny Fundament Kępno

Andi-bau

2 opinie

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Andi-bau. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

KMIECIU DRUK ABBRUCH BAU REMONTY - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Kępno

Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów

1 opinia

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje KMIECIU DRUK ABBRUCH BAU REMONTY. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

"MACHIN" PIOTR SZCZYPKOWSKI - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Kępno

"MACHIN" PIOTR SZCZYPKOWSKI

1 opinia

Pragniesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu wyjątkowego kopania fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma MACHIN PIOTR SZCZYPKOWSKI jest gotowa Ci pomóc. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

DAN-BUD Daniel Stojek - Świetne Płyty Betonowe Kępno

Świetne Płyty Betonowe

14 opinii

Zaufaj specjalistom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij DAN-BUD Daniel Stojek. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

KULEX - Profesjonalne Płyty Betonowe Kępno

KULEX

10 opinii

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od płyt betonowych to wykorzystaj doświadczenie KULEX. Kępno i okolice to główny obszar ich działania. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE PAWEŁ CIERNIAK - Staranne Wzmacnianie Fundamentów w Kępnie

Staranne Wzmacnianie Fundamentów w Kępnie

1 opinia

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE PAWEŁ CIERNIAK. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Firma Budowlana Mariola Subalska - Doskonały Fundament Kępno

Firma Budowlana Mariola Subalska

9 opinii

Uwierz ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Firma Budowlana Mariola Subalska. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

TOMASZ WITEK WT BUDOWNICTWO - Doskonała Płyta Fundamentowa Kępno

Doskonała Płyta Fundamentowa Kępno

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? TOMASZ WITEK WT BUDOWNICTWO jest na to skuteczną metodą. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

REMBUD SP Z O O SK - Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Kępno

Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu wyjątkowego wylewania fundamentów z Kępna, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma REMBUD SP Z O O SK jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 27 zleceń na fundamenty w Kępnie

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Trzcinica

Na wypadek jeśli nadal jako profesjonalista od fundamentów potrzebujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Wielkopolskiego z pewnością dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Trzcinica

2023-01-06 do 2023-01-14

Profesjonalne Fundamenty Kępno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Kępno

2022-12-20 do 2022-12-28

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Kępno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Rychtal

2022-11-13 do 2022-11-13

Porządne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Wieruszów

2023-02-11 do 2023-02-19

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: rekreacyjny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Michalice

2022-11-06 do 2022-11-14

Usługi Wykonania Fundamentów Kępno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Informacje dodatkowe: , Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Syców

2023-02-02 do 2023-02-10

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Dolnośląskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Syców

2023-03-21 do 2023-03-29
dodano 3 godziny temu

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 2900m², Syców

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 2900m² Informacje dodatkowe: Wykoanie fundamentów, słupów, belek i innych drobnych elementów żelbetow...

 • Syców

2022-10-31 do 2022-11-03

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Byczyna

2023-01-24 do 2023-02-01

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Byczyna

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Byczyna

2022-09-27 do 2022-10-05

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 85m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ostrzeszów

2022-12-25 do 2023-01-02

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Ostrzeszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ostrzeszów

2023-03-18 do 2023-03-26
dodano 3 dni temu

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Ostrzeszów

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 35m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Ostrzeszów

2022-10-21 do 2022-10-29

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 110m², Wołczyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Informacje dodatkowe: Wykonanie płyty fundamentowej pod dom wraz z garażem. Powierzchnia płyty fundam...

 • Wołczyn

2023-01-11 do 2023-01-19

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 80m², Wołczyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Informacje dodatkowe: 10/8 mb z uzbrojeniem Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wołczyn

2022-09-13 do 2022-09-21

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Przywory

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Przywory

2022-12-28 do 2023-01-05

Tanie Konstrukcje Betonowe Kępno

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że próbuje znaleźć od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 31m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Czastary

2022-10-28 do 2022-11-05

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m². Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Namysłów

2023-01-07 do 2023-01-15

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 70m², Namysłów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Namysłów

2023-03-21 do 2023-03-29
dodano 6 godzin temu

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 115m²". Zrealizuj zlecenie wysokiej klasy wykonania fundamentów jako ekspert w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania działalności z okolic Namysłowa i pobliskich powiatów. Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

 • Namysłów

2023-01-27 do 2023-02-04

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 130m², Namysłów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Dom w Lipiennikach G Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Namysłów

2023-03-06 do 2023-03-14

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: rekreacyjny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 60m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Namysłów

2022-10-11 do 2022-10-19

Świetne Konstrukcje Betonowe

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista poradź i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 200m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Skomlin

2023-02-24 do 2023-03-04

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 120m², Mikstat

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: projekt "Blanka 1618" Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Mikstat

2023-02-20 do 2023-02-28

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Jako specjalista przedstaw najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Niewątpliwie zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²" jest idealne dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Smolna

2023-02-06 do 2023-02-14

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Kraszewice

2023-03-18 do 2023-03-26
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Sosnówka

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Sosnówka

2022-09-30 do 2022-10-08

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów