Fundamenty w Obornikach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 614 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 527 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Obornikach

Fundamenty Oborniki

Altius Sp. z o.o.

10 opinii

Jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji Altius Sp. z o.o.. Oborniki i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Kaschebe - Rewelacyjne Kopanie Fundamentów Oborniki

Rewelacyjne Kopanie Fundamentów

4 opinie

Powierz usługę kopania fundamentów fachowcom firmy Kaschebe z miejscowości Oborniki. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Obornik są w ścisłej czołówce. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

ROBOTY ZIEMNE SŁAWOMIR NOWACZYŃSKI - Doskonałe Kopanie Fundamentów Oborniki

ROBOTY ZIEMNE SŁAWOMIR NOWACZYŃSKI

3 opinie

Już od kilku lat pracownicy ROBOTY ZIEMNE SŁAWOMIR NOWACZYŃSKI realizują usługi z zakresu kopania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę.

EDDBUD Usługi Ogólnobudowlane - Rewelacyjne Ławy Fundamentowe Oborniki

EDDBUD Usługi Ogólnobudowlane

1 opinia

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to specjaliści z EDDBUD Usługi Ogólnobudowlane są dla Ciebie stworzeni. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Drogowy Zakład Inżynierski Krzysztof Skrzypek - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Oborniki

Drogowy Zakład Inżynierski Krzysztof Skrzypek

4 opinie

Drogowy Zakład Inżynierski Krzysztof Skrzypek świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Obornik i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI - Staranne Płyty Betonowe Oborniki

Staranne Płyty Betonowe Oborniki

22 opinie

Jeszcze szukasz profesjonalistów od płyt betonowych? Wykorzystaj kompetencje USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE JERZY LIPIŃSKI. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Firma ogólnobudowlana Muzyka Bartosz - Profesjonalne Kopanie Fundamentów Oborniki

Profesjonalne Kopanie Fundamentów Oborniki

1 opinia

Zleć zadanie kopania fundamentów fachowcom firmy Firma ogólnobudowlana Muzyka Bartosz z miejscowości Oborniki. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Obornik są w ścisłej czołówce. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

OL-DACH Leszek Odwrot - Perfekcyjne Płyty Betonowe w Obornikach

Perfekcyjne Płyty Betonowe w Obornikach

1 opinia

Uważasz, że perfekcyjne płyty betonowe to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z OL-DACH Leszek Odwrot doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

JaniPDA Janina Grabek - Świetne Fundamenty Pod Dom Oborniki

Świetne Fundamenty Pod Dom

4 opinie

Jesteś zdania, że świetne fundamenty pod dom to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z JaniPDA Janina Grabek pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Mk-Tech Mateusz Skowroński - Profesjonalny Fundament Oborniki

Mk-Tech Mateusz Skowroński

2 opinie

Mk-Tech Mateusz Skowroński świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Oborniki i okolic. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Obornikach

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Oborniki

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na pierwszorzędna budowa fundamentów w rejonie Wielkopolskiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 7m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Oborniki wielkopolskie ul.Lukowska

2023-01-17 do 2023-01-25

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Garbatka

Potrzebujesz klienta jako specjalista od najlepszego wykonania fundamentów w miejscowości Wielkopolskie lub na terenie Wielkopolskiego? Skontaktuj się z nimi od razu.

 • Garbatka

2022-11-14 do 2022-11-22

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Białężyn

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Białężyn

2022-10-18 do 2022-10-26

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 90m², Łopuchowo

Ten Klient jest zdania, że solidne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 90m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Łopuchowo

2022-10-23 do 2022-10-31

Rewelacyjne Fundamenty Oborniki

Zrealizowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 20m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Pokaż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Skoki

2022-09-26 do 2022-10-04

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Oborniki

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 170m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Wągrowiec

2022-12-03 do 2022-12-11

Konstrukcje Betonowe

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że próbuje znaleźć od wielu dni, zgłosił nam zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Klienta. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Runowo

2023-01-12 do 2023-01-20

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów Oborniki

Szukasz Klienta jako warty uwagi specjalista od fachowych usług wykonania fundamentów z Wielkopolskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Obrzycko

2022-08-10 do 2022-08-18

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 155m², Szamotuły

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 155m². Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Szamotuły

2022-10-28 do 2022-11-05

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 145m² Informacje dodatkowe: Projekt jest indywidualny, ale oparty na projekcie z Archona "Dom w pierwiosnkach 2 (G2...

 • Szamotuły

2022-07-22 do 2022-07-30

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 201-300m², Szamotuły

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szamotuły

2022-12-27 do 2023-01-04

Wykonanie Fundamentów Oborniki

Zleceniodawca szuka świetnej współpracy, pisząc - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Szamotuły

2022-08-11 do 2022-08-19

Solidne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Trzaskowo

2023-01-08 do 2023-01-16

Zlecę wykonanie fundamentów, 160m², Rokietnica

Szukane są dobre usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecę wykonanie fundamentów, 160m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z zakresu budowy fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Rokietnica

2022-07-15 do 2022-07-23

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Rokietnica

Daj znać Zleceniodawcy, że lepszej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Wielkopolskiego, więc jeżeli poszukuje tanich konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Rokietnica

2022-08-04 do 2022-08-12

Perfekcyjne Fundamenty

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 165m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Rokietnica

2022-09-20 do 2022-09-28

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 110m². Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Złotkowo

2022-08-18 do 2022-08-26

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Czarnków

Oszczędź czas i wybierz zapytanie o pierwszorzędne wykonanie fundamentów z Czarnkowa. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Czarnków

2022-12-30 do 2023-01-07

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Chodzież

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: mala powierzchnia ok 50m2 pod 9m wysoki budynek. Termin rozpoczęcia prac: m...

 • Chodzież

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 114m², Chodzież

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 114m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Chodzież

2023-01-10 do 2023-01-18

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Chodzież

2022-08-23 do 2022-08-31

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Kaźmierz

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które ma treść "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Kaźmierz

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 55m², Kaźmierz

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę rewelacyjnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, niewątpliwie zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który napisał - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 55m². Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Kaźmierz

2023-01-17 do 2023-01-25

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 110m², Sepno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Informacje dodatkowe: Wysyłam wytyczne które otrzymaliśmy od firmy, która wykona nam dom szkieletowy....

 • Sepno

2022-08-05 do 2022-08-13

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 553m², Tarnowo Podgórne

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 553m² Informacje dodatkowe: Fundamenty budynku warsztatowo- magazynowego z częścią administracyjno- s...

 • Tarnowo Podgórne

2022-08-19 do 2022-08-27

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów