Fundamenty w Złotowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 595 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 578 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Złotowie

Fundamenty Złotów

Porządne Ławy Fundamentowe Złotów

2 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ław fundamentowych i zatrudnij Leszczyńscy. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski - Doskonały Fundament Złotów

Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski

4 opinie

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski. Złotów i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Drobpol - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Złotów

Drobpol

4 opinie

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Drobpol jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Zakład Usług Budowlano-Handlowych Leon Suchora - Najlepszy Fundament Złotów

Najlepszy Fundament

4 opinie

Uważasz, że najlepszy fundament to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

KNK - Znakomite Płyty Betonowe Złotów

KNK

1 opinia

Przygotowanie płyt betonowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. KNK ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Topbud - Doskonałe Kopanie Fundamentów Złotów

Doskonałe Kopanie Fundamentów

1 opinia

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kopanie fundamentów. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

LADROK PHU Zbigniew Ladorucki - Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów w Złotowie

Rewelacyjne Wylewanie Fundamentów w Złotowie

Zleć zadanie wylewania fundamentów fachowcom firmy LADROK PHU Zbigniew Ladorucki z miejscowości Złotów. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Złotowa nie mają sobie równych. Skontaktuj się i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Usługi ogólnobudowlane Szczygieł Andrzej - Najlepsze Wylewanie Fundamentów Złotów

Usługi ogólnobudowlane Szczygieł Andrzej

Chesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu najlepszego wylewania fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Usługi ogólnobudowlane Szczygieł Andrzej jest gotowa Ci pomóc. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Euro-bud - Rewelacyjne Ławy Fundamentowe Złotów

Euro-bud

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Euro-bud ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

PAVO - Doskonała Izolacja Fundamentów Złotów

Doskonała Izolacja Fundamentów Złotów

Po prostu zleć prace dotyczące izolacji fundamentów ekspertom firmy PAVO z miejscowości Złotów. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Złotowa są jednymi z najlepszych. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Złotowie

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 120m², Złotów

Jeśli rewelacyjne usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten składający zapytanie napisał "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 120m²". Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Złotów

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 7 dni temu

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Złotów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Złotów

2022-12-29 do 2023-01-06

Najlepsze Usługi Wykonania Fundamentów Złotów

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest dla Ciebie. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Tarnówka

2022-11-26 do 2022-12-04

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Jastrowie

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z zakresu konstrukcji betonowych stwórz najlepszą ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Jastrowie

2022-11-05 do 2022-11-13

Zlecę wykonanie fundamentów, 1200m², Okonek

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo wysokim poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest rzetelny. Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Okonek

2022-10-01 do 2022-10-09

Profesjonalna Budowa Fundamentów Złotów

Szukasz pracy jako fachowiec od profesjonalnej budowy fundamentów w miejscowości Piła lub w przyległych powiatach? Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Piła

2022-10-20 do 2022-10-28

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 35m²". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Piła

2022-11-17 do 2022-11-25

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101m², Piła

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101m² Informacje dodatkowe: Płyta o wymiarach 1220cmx830cm Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Piła

2022-10-10 do 2022-10-18

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wałcz

2022-09-26 do 2022-10-04

Rewelacyjne Fundamenty Złotów

Zrealizowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Pokaż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Wałcz

2022-12-28 do 2023-01-05

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Wałcz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wałcz

2022-08-22 do 2022-08-30

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Więcbork

Zrealizuj usługę wyjątkowej budowy fundamentów o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m²", jako fachowiec z miejscowości Kujawsko-pomorskie. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Kujawsko-pomorskiego nie masz sobie równych. Umów się na konkretny termin już teraz!

 • Więcbork

2022-11-21 do 2022-11-29

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 108m² Informacje dodatkowe: Potrzebuje wykonania fundamentu raz z brojeniem pod silosy zbożowe ...

 • Nowa wieś ujska

2022-09-15 do 2022-09-23

Solidna Budowa Fundamentów

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zlecenie na solidna budowa fundamentów z miejscowościWielkopolskie. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie.

 • Ujście

2022-09-06 do 2022-09-14

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Sępólno Krajeńskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Sępólno Krajeńskie

2022-08-11 do 2022-08-19

Konstrukcje Betonowe Złotów

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m²" jest stworzone dla Ciebie. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Sępólno Krajeńskie

2022-09-19 do 2022-09-27

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 72m², Szczecinek

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 72m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-05-01...

 • Szczecinek

2022-12-29 do 2023-01-06

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Szczecinek

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Szczecinek

2022-10-31 do 2022-11-08

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Powiedz Klientowi, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Szczecinka, więc jeżeli poszukuje rewelacyjnych konstrukcji betonowych to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Szczecinek

2022-08-20 do 2022-08-22

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szczecinek

2022-11-16 do 2022-11-24

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Szukam osoby, która postawi bloczki fundamentowe wg projektu pod...

 • Szczecinek

2022-08-16 do 2022-08-24

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Szczecinek

2022-10-24 do 2022-11-01

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 450m², Szczecinek

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 450m² Informacje dodatkowe: Do wykonania stopy fundamentowe z murkiem oporowy hali namiotowej 30x15 Termin...

 • Szczecinek

2023-01-13 do 2023-01-21

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Zachodniopomorskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Radacz

2023-01-18 do 2023-01-26

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 93m², Radacz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 93m² Informacje dodatkowe: grubosc 30 cm bez ogrzewania podłogowego Termin rozpoczęcia prac: d...

 • Radacz

2022-09-08 do 2022-09-16

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 93m² Informacje dodatkowe: 1168x798cm Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Radacz

2022-10-19 do 2022-10-27

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Chodzież

Szukasz zlecenia jako sprawdzony fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Chodzież

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 114m², Chodzież

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 114m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ofertę prześlij po kontakcie.

 • Chodzież

2023-01-10 do 2023-01-18

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Chodzież

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-30...

 • Chodzież

2022-08-23 do 2022-08-31

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 10m², Wilcze Laski

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Ganek, Wiatrołap Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 10m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wilcze laski

2022-10-10 do 2022-10-18

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów