Fundamenty w Jarocinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 530 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 419 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Jarocinie

Fundamenty Jarocin

Przedsiębiorstwo Usługowe "BTS" Sp. z o.o.

1 opinia

Jeszcze szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia Przedsiębiorstwo Usługowe BTS Sp. z o.o.. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

AM Dom - Solidne Ławy Fundamentowe Jarocin

AM Dom

4 opinie

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z AM Dom są dla Ciebie idealni. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE IR-BUD ADAM WOJTCZAK - Profesjonalne Wykonanie Fundamentów w Jarocinie

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów w Jarocinie

2 opinie

Pragniesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu profesjonalnego wykonania fundamentów z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE IR-BUD ADAM WOJTCZAK jest gotowa Ci pomóc. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

MAX-BRAM-NICKE - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Jarocin

MAX-BRAM-NICKE

3 opinie

Poszukujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje MAX-BRAM-NICKE. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Antum Antoni Filipowicz - Znakomite Fundamenty Pod Dom Jarocin

Znakomite Fundamenty Pod Dom Jarocin

2 opinie

Antum Antoni Filipowicz oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Jarocin oraz przyległych powiatów. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

HORTUS - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Jarocin

Świetne Wzmacnianie Fundamentów

1 opinia

Według Ciebie świetne wzmacnianie fundamentów to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z HORTUS posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

P.W. LAMI PRZEMYSŁAW KACZMAREK - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Jarocin

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Jarocin

2 opinie

Zleć prace dotyczące izolacji fundamentów fachowcom firmy P.W. LAMI PRZEMYSŁAW KACZMAREK z miejscowości Jarocin. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Jarocina nie mają sobie równych. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

KAR-POL - Świetny Fundament Jarocin

KAR-POL

2 opinie

Pragniesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu profesjonalnego wykonania fundamentów z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma KAR-POL jest gotowa Ci pomóc. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

ZUMA BUDOWY Mateusz Pieszałka - Pierwszorzędne Wylewanie Fundamentów Jarocin

ZUMA BUDOWY Mateusz Pieszałka

1 opinia

Powierz usługę wylewania fundamentów fachowcom firmy ZUMA BUDOWY Mateusz Pieszałka z miejscowości Jarocin. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Jarocina są jednymi z najlepszych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

MPD WOJTASIK Piotr Wojtasik - Rewelacyjny Fundament Jarocin

Rewelacyjny Fundament

1 opinia

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. MPD WOJTASIK Piotr Wojtasik ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Najnowsze z 25 zleceń na fundamenty w Jarocinie

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m², Jarocin

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m²". Przyjmij usługę doskonałego wykonania fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Jarocina i przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Jarocin

2023-01-20 do 2023-01-28

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Mikuszewo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: przepust pod drogą Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Mikuszewo

2022-11-03 do 2022-11-11

Budowa Fundamentów Jarocin

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m² to wspaniały wybór. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Mikuszewo

2022-09-13 do 2022-09-21

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Jarocin

Szukasz pracy jako ekspert od perfekcyjnego wykonania fundamentów w rejonie Wielkopolskiego lub w pobliskich powiatach? Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Chłapowo

2022-09-13 do 2022-09-21

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów Jarocin

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

 • Marianowo Brodowskie

2022-11-30 do 2022-12-08

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Trzcianki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Trzcianki

2023-01-19 do 2023-01-27

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Jako wybitny specjalista z branży wyjątkowych usług wykonania fundamentów i wykonania fundamentów, obsługujący Klientów z Wielkopolskiego i przyległych miast - poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

 • Garby

2022-11-30 do 2022-12-08

Budowa Fundamentów

Wykonaj zapytanie dotyczące pierwszorzędnej budowy fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Wielkopolskie lub sąsiednim mieście. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Zagórów

2022-08-01 do 2022-08-09

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Środa Wielkopolska

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Środa Wielkopolska

2022-11-30 do 2022-12-08

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Krotoszyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Krotoszyn

2022-08-18 do 2022-08-26

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: altana , garaż Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Grójec mały

2022-10-31 do 2022-11-08

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Jeśli oferujesz perfekcyjne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Śrem oraz okolicznych miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na właśnie Ciebie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Śrem

2023-01-13 do 2023-01-13

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Śrem

2022-12-03 do 2022-12-11

Usługi Wykonania Fundamentów

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze Śremu, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Śrem

2023-01-08 do 2023-01-16

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Września

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Września

2022-12-30 do 2023-01-07

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Września

2023-01-05 do 2023-01-13

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Września

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest rzetelny. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Września

2023-01-31 do 2023-02-07
dodano 5 dni temu

Fundamenty Jarocin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Psary polskie

2022-12-17 do 2022-12-25

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gostyń

2022-12-14 do 2022-12-14

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Gostyń

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi budowy fundamentów na najwyższym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest rzetelny. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Gostyń

2023-01-01 do 2023-01-09

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Jarocin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kórnik

2023-01-13 do 2023-01-21

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Wykonaj prace dotyczące fantastycznego wykonania fundamentów od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Słupcy lub okolicy. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Słupca

2023-01-12 do 2023-01-20

Solidne Wykonanie Fundamentów

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako godny uwagi profesjonalista z zakresu solidnego wykonania fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Sadowie

2022-08-09 do 2022-08-17

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 35m², Nekla

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Chodzi o wykonanie fundamentu 6x6m pod garaż metalowy. Fundament na g...

 • Nekla

2022-12-12 do 2022-12-20

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Nekla

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: wymiary to 16,6 x 9,3, + około 17m dla ścian nośnych wewnątrz. Termin rozpoczęcia p...

 • Nekla

2023-01-22 do 2023-01-30

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów