Fundamenty w Kościanie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 159 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 049 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kościanie

Fundamenty Kościan

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Parati Sp. z o.o.. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Altius Sp. z o.o. - Porządny Fundament Kościan

Altius Sp. z o.o.

10 opinii

Jeszcze szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia Altius Sp. z o.o.. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Leszczyńscy - Pierwszorzędne Fundamenty Kościan

Leszczyńscy

2 opinie

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Leszczyńscy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Kostekuslugibudowlane - Znakomita Płyta Fundamentowa Kościan

Znakomita Płyta Fundamentowa

1 opinia

Zrealizowanie płyty fundamentowej będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Kostekuslugibudowlane ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Eljon Karol Ludwiczak - Rewelacyjny Fundament Kościan

Rewelacyjny Fundament Kościan

1 opinia

Jeżeli poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Eljon Karol Ludwiczak są dla Ciebie idealni. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Week-Bud - Solidny Fundament Kościan

Week-Bud

13 opinii

Potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Week-Bud. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Firma Remontowo Budowlana Konrad Konieczny - Rewelacyjna Izolacja Fundamentów Kościan

Rewelacyjna Izolacja Fundamentów

1 opinia

Jeśli szukasz współpracy to specjaliści z Firma Remontowo Budowlana Konrad Konieczny perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Usługi Ogólnobudowlane Iwona Włodarczak - Najlepszy Fundament Kościan

Usługi Ogólnobudowlane Iwona Włodarczak

1 opinia

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Usługi Ogólnobudowlane Iwona Włodarczak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Usługi Ogólnobudowlane Patryk Mikołajczak - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów w Kościanie

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów w Kościanie

1 opinia

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to eksperci z Usługi Ogólnobudowlane Patryk Mikołajczak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Zakład Budowlano Sztukatorski Włodarczak Krzysztof - Staranny Fundament Kościan

Staranny Fundament Kościan

1 opinia

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Zakład Budowlano Sztukatorski Włodarczak Krzysztof są dla Ciebie idealni. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Kościanie

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów Kościan

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Czempiń

2022-10-08 do 2022-10-16

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 180m², Brodnica

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Brodnica

2022-10-17 do 2022-10-25

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 128m² Informacje dodatkowe: prostopadłościan, projekt indywidualny Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Żabno

2022-10-10 do 2022-10-18

Najlepsze Wykonanie Fundamentów Kościan

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Sądzia

2022-12-27 do 2023-01-02

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 130m², Śrem

Ten Klient myśli, że świetne fundamenty to niełatwe zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 130m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Śrem

2023-01-13 do 2023-01-13

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Śrem

Udowodnij Zlecającemu, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie w miejscowości Śrem i okolicy, więc jeśli szuka znakomitych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Śrem

2022-12-03 do 2022-12-11

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 230m², Śrem

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze zalety jako fachowca od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 230m². Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Śrem

2023-01-08 do 2023-01-16

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Plewiska

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Plewiska

2022-09-04 do 2022-09-12

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: Dom w Malinówkach T-Archon Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Strykowo

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 3 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 190m², Krzemieniewo

Klient wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 190m²". Przyjmij zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Wielkopolskiego i pobliskich powiatów. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Krzemieniewo

2022-10-01 do 2022-10-01

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Stęszew

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Stęszew

2022-08-14 do 2022-08-22

Tanie Konstrukcje Betonowe Kościan

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że próbuje znaleźć od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Stęszew

2022-09-19 do 2022-09-27

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 159m², Leszno

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 159m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Leszno

2023-01-23 do 2023-01-31

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Leszno

2022-10-31 do 2022-11-08

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Kościan

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 116m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Leszno

2022-09-04 do 2022-09-04

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Włoszakowice

2023-01-27 do 2023-02-04

Konstrukcje Betonowe

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że próbuje znaleźć od wielu dni, zgłosił nam zapytanie o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 70m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Klienta. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Grodzisk Wielkopolski

2023-01-02 do 2023-01-10

Porządne Fundamenty Kościan

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Grodzisk Wielkopolski

2023-01-23 do 2023-01-31

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Gostyń

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gostyń

2022-12-14 do 2022-12-14

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Gostyń

Jako profesjonalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpliwości zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m²" jest idealne dla Ciebie. Umów się na konkretny termin od razu!

 • Gostyń

2023-01-01 do 2023-01-09

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 128m² Informacje dodatkowe: Ekspobud Projekt MP1 - bez garażu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Dąbcze

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano wczoraj o 09:03

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 120m², Zborowo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-03...

 • Zborowo

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 7 dni temu

Tanie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Dopiewo

2022-11-11 do 2022-11-19

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 70m², Dopiewo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Ogrodzenie betonowe Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: Płot betonowy 70 m, dwie bramy. Wykonanie szalunku Termin rozpoczęcia prac: możliwy o...

 • Dopiewo

2022-11-23 do 2022-11-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów