Fundamenty w Kościanie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 966 088 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 270 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Kościanie

Fundamenty Kościan

ADAMAS ŁUKASZ ŻACZYK

4 opinie

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia ADAMAS ŁUKASZ ŻACZYK. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Week-Bud - Porządny Fundament Kościan

Week-Bud

13 opinii

Jeszcze szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia Week-Bud. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Eljon Karol Ludwiczak - Pierwszorzędne Fundamenty Kościan

Eljon Karol Ludwiczak

1 opinia

Chcesz znaleźć godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Eljon Karol Ludwiczak jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Kostekuslugibudowlane - Znakomita Płyta Fundamentowa Kościan

Znakomita Płyta Fundamentowa

1 opinia

Zrealizowanie płyty fundamentowej będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Kostekuslugibudowlane ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Usługi Ogólnobudowlane Iwona Włodarczak - Rewelacyjny Fundament Kościan

Rewelacyjny Fundament Kościan

1 opinia

Jeżeli poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Usługi Ogólnobudowlane Iwona Włodarczak są dla Ciebie idealni. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Firma Remontowo Budowlana Konrad Konieczny - Solidny Fundament Kościan

Firma Remontowo Budowlana Konrad Konieczny

2 opinie

Potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Firma Remontowo Budowlana Konrad Konieczny. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Usługi Ogólnobudowlane Patryk Mikołajczak - Rewelacyjna Izolacja Fundamentów Kościan

Rewelacyjna Izolacja Fundamentów

1 opinia

Jeśli szukasz współpracy to specjaliści z Usługi Ogólnobudowlane Patryk Mikołajczak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Zakład Budowlano Sztukatorski Włodarczak Krzysztof - Najlepszy Fundament Kościan

Zakład Budowlano Sztukatorski Włodarczak Krzysztof

1 opinia

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Zakład Budowlano Sztukatorski Włodarczak Krzysztof perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Usługi ogólnobudowlane Przemysław Marcinowski - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów w Kościanie

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów w Kościanie

3 opinie

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to eksperci z Usługi ogólnobudowlane Przemysław Marcinowski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Firma Ogólnobudowlana Apolinarski Szymon - Staranny Fundament Kościan

Staranny Fundament Kościan

26 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Firma Ogólnobudowlana Apolinarski Szymon są dla Ciebie idealni. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Kościanie

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Kościan

Klient poszukuje dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Kościan

2024-05-07 do 2024-05-15

Fundamenty Kościan

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kościan

2024-05-01 do 2024-05-09

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Kościan

Ten Klient szukając konstrukcji betonowych powinien trafić na Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m². Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Kościan

2024-05-01 do 2024-05-09

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m², Kościan

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Kościan

2024-04-02 do 2024-04-10

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów Kościan

Zlecający, który szuka rzetelnej usługi wykonania fundamentów musi koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Karśnice

2024-02-25 do 2024-03-04

Tanie Konstrukcje Betonowe Kościan

Oferujesz korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego potrzeb. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Krzywiń

2024-01-20 do 2024-01-28

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Racot

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Racot

2024-05-16 do 2024-05-24

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Brodniczka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: interesuje mnie orientacyjny koszt zimnej płyty pod BRI na głębokości 30-4...

 • Brodniczka

2024-05-06 do 2024-05-14

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Kościan

Przekonaj się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Puszczykowo

2024-07-03 do 2024-07-11

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Puszczykowo

Jako znakomici pracownicy możecie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Zapytanie brzmi "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m²". Skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Puszczykowo

2024-01-16 do 2024-01-24

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Puszczykowo

Zleceniodawca napisał "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m²". Przyjmij zadanie rewelacyjnego wykonania fundamentów jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania działalności z okolic Wielkopolskiego i sąsiednich miast. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Puszczykowo

2024-04-29 do 2024-05-07

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-08-16...

 • Klonówiec

2024-05-27 do 2024-06-04

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 115m², Klonówiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 115 Termin rozpoczęcia prac: 2024-08-07...

 • Klonówiec

2024-03-09 do 2024-03-17

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Kościan

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i wykonujesz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m² i zostało napisane przez sprawdzonego Konsumenta. Pokaż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Klonówiec

2024-05-07 do 2024-05-15

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Klonówiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-08-15...

 • Klonówiec

2024-05-27 do 2024-06-04

Fundamenty

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Lipno

2024-02-17 do 2024-02-25

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 114 Termin rozpoczęcia prac: 2024-08-07...

 • Klonówiec

2024-03-10 do 2024-03-18

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Kębłowo

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Kębłowo

2024-01-24 do 2024-02-01

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-11...

 • Wąchabno

2024-02-03 do 2024-02-11

Tanie Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m². Przedłóż dobrą ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Bystrzek

2024-03-11 do 2024-03-19

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki dbałości o szczegóły usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Sława, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Zbrudzewo

2024-04-13 do 2024-04-21

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m², Bystrzek

Klient napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Bystrzek

2024-04-25 do 2024-05-03

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Śrem

2024-05-31 do 2024-06-08

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Śrem

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Działka o nachyleniu +/-15cm na metrze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Śrem

2024-03-13 do 2024-03-21

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Śrem

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Śrem

2024-01-18 do 2024-01-26

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Śrem

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

 • Śrem

2024-04-09 do 2024-04-17

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Mosina

Ten Klient, który nadal nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo iż poszukuje od sam nie wiesz jak dawna, wysłał nam zapytanie o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zleceniodawcy. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Mosina

2024-05-03 do 2024-05-11

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 154m², Stęszew

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 154 Informacje dodatkowe: Proszę o wycenę płyty fundamentowej z ogrzewaniem wodnym w płycie i uskokiem w garażu 15 cm...

 • Stęszew

2024-05-08 do 2024-05-16

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Stęszew

Szukasz klienta jako fachowiec od wyjątkowego wykonania fundamentów w rejonie Wielkopolskiego lub w pobliskich miastach? Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Stęszew

2024-05-16 do 2024-05-24

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów