Fundamenty w Krotoszynie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 434 236 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 405 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Krotoszynie

Fundamenty Krotoszyn

Pierwszorzędne Ławy Fundamentowe w Krotoszynie

30 opinii

Jeżeli poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Building time są dla Ciebie stworzeni. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zadzwoń!

OVB Allfinanz - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Krotoszyn

Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Krotoszyn

1 opinia

Firma OVB Allfinanz świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Krotoszyna oraz przyległych powiatów. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Usługi Koparką Zygfryd Dymarski - Rewelacyjny Fundament Krotoszyn

Rewelacyjny Fundament

1 opinia

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Usługi Koparką Zygfryd Dymarski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

TechnikBau Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Krotoszyn

Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom

2 opinie

Przygotowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. TechnikBau Sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

PPHU BAN-Dan Maciej Banasiak - Rewelacyjne Ławy Fundamentowe Krotoszyn

PPHU BAN-Dan Maciej Banasiak

11 opinii

Uważasz, że pierwszorzędne fundamenty pod dom to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z PPHU BAN-Dan Maciej Banasiak dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

BENJAMIN BLECHA - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Krotoszyn

BENJAMIN BLECHA

2 opinie

Zrealizowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. BENJAMIN BLECHA ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

BUD-TYNK Damian Stacherzka - Staranne Płyty Betonowe Krotoszyn

Staranne Płyty Betonowe

7 opinii

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z kwalifikacji BUD-TYNK Damian Stacherzka. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

PAW-MAL - Solidne Płyty Betonowe Krotoszyn

Solidne Płyty Betonowe

1 opinia

Według Ciebie solidne płyty betonowe to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Firma Usługowo - Handlowo - Produkcyjna Kowalski Włodzimierz - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Krotoszyn

Firma Usługowo - Handlowo - Produkcyjna Kowalski Włodzimierz

2 opinie

Firma Firma Usługowo - Handlowo - Produkcyjna Kowalski Włodzimierz świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Krotoszyna oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

DarMat - Świetna Płyta Fundamentowa Krotoszyn

Świetna Płyta Fundamentowa Krotoszyn

6 opinii

Jesteś zdania, że rewelacyjny fundament to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najnowsze z 26 zleceń na fundamenty w Krotoszynie

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Krotoszyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Krotoszyn

2022-08-18 do 2022-08-26

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 109m², Cieszków

Ten Zleceniodawca nadal szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 109m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Cieszków

2022-10-05 do 2022-10-13

Doskonałej Jakości Fundamenty Krotoszyn

Wykonanie fundamentów dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Jutrosin

2022-11-02 do 2022-11-10

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: altana , garaż Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Grójec mały

2022-10-31 do 2022-11-08

Pierwszorzędne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 180m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sadowie

2022-08-09 do 2022-08-17

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 40m², Milicz

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 40m²". Przyjmij zadanie rewelacyjnego wykonania fundamentów jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania działalności z okolic Milicza i sąsiednich miast. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Milicz

2022-08-25 do 2022-09-01

Budowa Fundamentów Krotoszyn

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to Twoje główne zalety jako fachowca od budowy fundamentów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m². Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Milicz

2022-08-11 do 2022-08-19

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów Krotoszyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Miłosławice

2022-08-10 do 2022-08-18

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 136m², Odolanów

Profesjonalna budowa fundamentów to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w branży. Przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Odolanów

2022-11-06 do 2022-11-14

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Krotoszyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 136m² Informacje dodatkowe: Dom ma mieć 18 x 9,4m. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Odolanów

2022-11-06 do 2022-11-14

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m², Jarocin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Budynek 10 m na 10 m wykonanie wzmocnienia fundamentów wraz z izilacja Termin rozp...

 • Jarocin

2023-01-20 do 2023-01-28

Doskonałe Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 70m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-07-26 do 2022-08-03

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-03 do 2022-08-11

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek narzędziowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 16m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Ostrów Wielkopolski

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 2 dni temu

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Ostrów Wielkopolski

Zlecający szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-28 do 2022-12-06

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 100m², Ostrów Wielkopolski

Chcesz znaleźć Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Ostrów Wielkopolski

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje profesjonalistów od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zadzwoń i prześlij ofertę.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-08-29 do 2022-09-06

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 65m², Ostrów Wielkopolski

Przyjmij zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 65m²", jako specjalista z miejscowości Ostrów Wielkopolski. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Ostrowa Wielkopolskiego nie masz sobie równych. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Ostrów Wielkopolski

2022-11-21 do 2022-11-29

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Ostrów Wielkopolski

Daj znać Zleceniodawcy, że lepszej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, więc jeżeli poszukuje tanich konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Ostrów Wielkopolski

2023-01-27 do 2023-02-04

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 40m², Bukowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Dom mobilny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Chodzi o przygotowanie płyty fundamentowej z bloczkami, na których postawiony będzie d...

 • Bukowice

2022-10-16 do 2022-10-24

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Gostyń

Jeżeli jako dobra firma od fundamentów szukasz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Gostynia na pewno dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Gostyń

2022-12-14 do 2022-12-14

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Gostyń

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Gostyń

2023-01-01 do 2023-01-09

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 301-500m², Miejska Górka

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Miejska Górka

2023-01-11 do 2023-01-19

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Gniazdów

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², znalezienie dobrych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Gniazdów

2022-10-24 do 2022-11-01

Konstrukcje Betonowe Krotoszyn

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 190m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Krzemieniewo

2022-10-01 do 2022-10-01

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 82m², Grabowno Wielkie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 82m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Grabowno wielkie

2022-12-01 do 2022-12-09

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów