Fundamenty w Śremie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 805 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 588 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Śremie

Fundamenty Śrem

Najlepsza Płyta Fundamentowa

137 opinii

Jesteś zdania, że najlepsza płyta fundamentowa to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Aby otrzymać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Altius Sp. z o.o. - Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Śrem

Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Śrem

10 opinii

Zleć prace dotyczące izolacji fundamentów ekspertom z miejscowości Śrem. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Śremu są w ścisłej czołówce. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Paweł Mejza BUDOWNICTWO - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Śrem

Paweł Mejza BUDOWNICTWO

6 opinii

Pragniesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu wyjątkowego kopania fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Paweł Mejza BUDOWNICTWO jest gotowa Ci pomóc. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Firma ogólnobudowlana Lukasz Jedrzejczak - Doskonały Fundament Śrem

Doskonały Fundament

3 opinie

Jesteś zdania, że doskonały fundament to niełatwy temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Firma ogólnobudowlana Lukasz Jedrzejczak doradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY - Porządne Fundamenty Pod Dom Śrem

ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY

1 opinia

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY z Śremu będzie najszybszą drogą. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

M-bud-S - Solidna Izolacja Fundamentów Śrem

M-bud-S

1 opinia

Powierz zadanie solidnej izolacji fundamentów ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Śrem i pobliskich powiatów. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Komfortowe Podłogi.pl - Najlepszy Fundament Śrem

Najlepszy Fundament

1 opinia

Zrealizowanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Komfortowe Podłogi.pl ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

ARGO-DACH Usługi Blacharsko-dekarskie - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Śrem

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Śrem

2 opinie

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

KONSTRUKT-DOM JAROSŁAW SOBIŚ - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Śrem

KONSTRUKT-DOM JAROSŁAW SOBIŚ

2 opinie

Zleć zadanie wysokiej klasy wylewania fundamentów profesjonalistom z firmy KONSTRUKT-DOM JAROSŁAW SOBIŚ. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Śremu i przyległych miast. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Budeximdevelopment - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa w Śremie

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa w Śremie

1 opinia

Myślisz, że rewelacyjna płyta fundamentowa to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Śremie

Tanie Konstrukcje Betonowe Śrem

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Śrem

2023-01-13 do 2023-01-13

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 230m², Śrem

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Śremu i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 230m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Śrem

2023-01-08 do 2023-01-16

Porządne Fundamenty Śrem

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Śrem

2022-12-03 do 2022-12-11

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Żabno

Zleceniodawca napisał "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Wykonaj zlecenie rewelacyjnej budowy fundamentów jako profesjonalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z Wielkopolskiego i przyległych miast. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Żabno

2022-10-28 do 2022-11-05

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 180m², Brodnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 180m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Brodnica

2022-10-17 do 2022-10-25

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Śrem

Przyjmij zlecenie perfekcyjnego wykonania fundamentów o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", jako fachowiec z miejscowości Wielkopolskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Wielkopolskiego nie masz sobie równych. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Żabno

2022-10-11 do 2022-10-19

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 128m² Informacje dodatkowe: prostopadłościan, projekt indywidualny Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Żabno

2022-10-10 do 2022-10-18

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Kórnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kórnik

2023-01-13 do 2023-01-21

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Gostyń

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gostyń

2022-12-14 do 2022-12-14

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Gostyń

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Gostyń

2023-01-01 do 2023-01-09

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Czempiń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Czempiń

2022-10-08 do 2022-10-16

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Środa Wielkopolska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Środa Wielkopolska

2022-11-30 do 2022-12-08

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Marianowo Brodowskie

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m² to świetny wybór. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Marianowo Brodowskie

2022-11-30 do 2022-12-08

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 190m², Krzemieniewo

Ten Zleceniodawca jeszcze szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 190m², chcąc doświadczonych specjalistów. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Krzemieniewo

2022-10-01 do 2022-10-01

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 14m², Wiry

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić odbiorców. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Wiry

2022-07-18 do 2022-07-26

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: przepust pod drogą Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Mikuszewo

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Mikuszewo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: żelbetonowe mury oporowe przy przepuście drogowym Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Mikuszewo

2022-09-13 do 2022-09-21

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Grójec Mały

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 50m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ofertę prześlij po kontakcie.

 • Grójec mały

2022-10-31 do 2022-11-08

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Poznaj szczegóły zgłoszenia o treści "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m²". Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

 • Jarocin

2022-07-15 do 2022-07-23

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m², Jarocin

Ten Klient jest zdania, że solidne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 201-300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Jarocin

2023-01-20 do 2023-01-28

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 600m², Chłapowo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 600m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Chłapowo

2022-09-13 do 2022-09-21

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów Śrem

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Stęszew

2022-08-14 do 2022-08-22

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Stęszew

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Stęszew

2022-09-19 do 2022-09-27

Profesjonalna Budowa Fundamentów Śrem

Ten Klient wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Wielkopolskiego i przyległych powiatów. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Luboń

2022-09-26 do 2022-10-04

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 230m², Komorniki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 230m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Komorniki

2022-08-21 do 2022-08-29

Najlepsze Wykonanie Fundamentów

Przyjmij zadanie najlepszego wykonania fundamentów o treści "Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m²", jako fachowiec z miejscowości Wielkopolskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Wielkopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Komorniki

2022-09-19 do 2022-09-27

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Komorniki

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Wykonanie ław fundamen...

 • Komorniki

2022-09-21 do 2022-09-29

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 120m², Gortatowo

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-01...

 • Gortatowo

2022-10-06 do 2022-10-14

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Swarzędz

2022-10-20 do 2022-10-28

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów