Fundamenty w Słupcy

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 418 963 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Słupcy

Fundamenty Słupca

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Altius Sp. z o.o. - Najlepsze Fundamenty Pod Dom Słupca

Najlepsze Fundamenty Pod Dom

10 opinii

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Altius Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

JK KopForm - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Słupca

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Słupca

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? JK KopForm będzie najszybszą drogą. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Usługi Ogólnobudowlane Łucjan Perlicki - Rewelacyjny Fundament Słupca

Rewelacyjny Fundament

4 opinie

Jeżeli poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Usługi Ogólnobudowlane Łucjan Perlicki są dla Ciebie idealni. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Car-Serwis - Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Słupca

Car-Serwis

1 opinia

Konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wykonanie fundamentów. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Usługi Ogólnobudowlane - Porządne Wzmacnianie Fundamentów w Słupcy

Porządne Wzmacnianie Fundamentów w Słupcy

1 opinia

Jeśli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Usługi Ogólnobudowlane są dla Ciebie stworzeni. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

Posadzki Maszynowe Robaszkiewicz Michał - Porządny Fundament Słupca

Posadzki Maszynowe Robaszkiewicz Michał

1 opinia

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to trafiłeś w dobre miejsce - Posadzki Maszynowe Robaszkiewicz Michał jest do Twoich usług. Słupca i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

RajBud - Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Słupca

Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Słupca

1 opinia

Przygotowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. RajBud ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

MISCHEL - Rewelacyjne Płyty Betonowe Słupca

Rewelacyjne Płyty Betonowe

2 opinie

Nadal poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z kwalifikacji MISCHEL. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Usługi Minikoparką Ja-Kop - Porządne Fundamenty Słupca

Usługi Minikoparką Ja-Kop

3 opinie

Usługi Minikoparką Ja-Kop świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Słupcy i okolic. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Słupcy

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m², Słupca

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Słupca

2023-01-12 do 2023-01-20

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów Słupca

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Tomiszewo

2022-08-08 do 2022-08-16

Budowa Fundamentów Słupca

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 138m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Zagórów

2022-08-01 do 2022-08-09

Najlepsza Budowa Fundamentów

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Trzcianki

2023-01-19 do 2023-01-27

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Przeanalizuj szczegóły zapytania o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m²". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Psary polskie

2022-12-17 do 2022-12-25

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m²". Zrealizuj usługę najwyższej klasy budowy fundamentów jako fachowiec w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z okolic Wielkopolskiego i przyległych powiatów. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Kazimierz Biskupi

2022-09-12 do 2022-09-20

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Września

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na fantastyczne wykonanie fundamentów w rejonie Wrześni i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Września

2022-12-30 do 2023-01-07

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Września

2023-01-05 do 2023-01-13

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m², Września

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Września

2023-01-31 do 2023-02-07
dodano wczoraj o 13:19

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Słupca

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Garby

2022-11-30 do 2022-12-08

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Konin

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Konina, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Konin

2022-08-09 do 2022-08-17

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Konin

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Konin

2022-08-25 do 2022-09-02

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 62m², Konin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 62m² Informacje dodatkowe: Budynek ok 62 M2 , projekt Mikrus , jednakże łazienke na parterze z tego projektu chcemy...

 • Konin

2022-10-31 do 2022-11-08

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 119m², Konin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 119m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-01...

 • Konin

2022-12-12 do 2022-12-20

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m², Konin

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest rzetelny. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Konin

2023-01-03 do 2023-01-11

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Konin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Konin

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 9m², Konin

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpienia zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 9m²" jest stworzone dla Ciebie. Zaproponuj termin od razu!

 • Konin

2022-11-23 do 2022-12-01

Znakomite Konstrukcje Betonowe Słupca

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 135m² Informacje dodatkowe: projekt nazwa...dom przy przyjemnej 28 bis... Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia ...

 • Sławsk kolo konina

2023-01-07 do 2023-01-15

Staranne Fundamenty Słupca

Poszukiwane są staranne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 600m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Chłapowo

2022-09-13 do 2022-09-21

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Mikuszewo

To zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Wielkopolskiego i okolic. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Mikuszewo

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Mikuszewo

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: żelbetonowe mury oporowe przy przepuście drogowym Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Mikuszewo

2022-09-13 do 2022-09-21

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 244m², Gniezno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 244m² Informacje dodatkowe: Nazwa projektu: dom w przebiśniegach 22 (Archon) Termin rozpoczęcia prac: 2023...

 • Gniezno

2022-12-19 do 2022-12-27

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 167m² Informacje dodatkowe: projekt e-252 WAX1162 Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-10...

 • Gniezno

2022-12-05 do 2022-12-13

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów