Fundamenty w Wolsztynie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 567 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 067 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Wolsztynie

Fundamenty Wolsztyn

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od płyt betonowych to wykorzystaj doświadczenie Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Wolsztyn i okolice to główny obszar ich działania. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Altius Sp. z o.o. - Porządna Płyta Fundamentowa Wolsztyn

Altius Sp. z o.o.

10 opinii

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z Altius Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Projektowanie i Budowa Ogrodow - Doskonałej Jakości Fundament w Wolsztynie

Doskonałej Jakości Fundament w Wolsztynie

5 opinii

Gdy poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to eksperci z Projektowanie i Budowa Ogrodow perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Kaschebe - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Wolsztyn

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Wolsztyn

4 opinie

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera do realizacji swoich planów? Kaschebe z Wolsztyna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Usługi ogólnobudowlane Patryk Woga - Solidna Izolacja Fundamentów Wolsztyn

Solidna Izolacja Fundamentów

1 opinia

Jeżeli potrzebujesz solidnej izolacji fundamentów w rejonie Wolsztyna i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Usługi ogólnobudowlane Patryk Woga. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

EIN MOMENT - Profesjonalny Fundament Wolsztyn

Profesjonalny Fundament

1 opinia

Uwierz fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij EIN MOMENT. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

e-ploty - Najlepszy Fundament Wolsztyn

Najlepszy Fundament

7 opinii

Myślisz, że najlepszy fundament to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

BAU-MAT - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Wolsztyn

BAU-MAT

1 opinia

Powierz prace dotyczące wylewania fundamentów ekspertom firmy BAU-MAT z miejscowości Wolsztyn. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Wolsztyna są w ścisłej czołówce. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

MWP - Rewelacyjne Fundamenty Wolsztyn

Rewelacyjne Fundamenty Wolsztyn

3 opinie

Poszukujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z doświadczenia MWP. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

BETBAU JOLANTA LOBA - Doskonały Fundament Wolsztyn

Doskonały Fundament

Uwierz ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij BETBAU JOLANTA LOBA. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Wolsztynie

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 201-300m², Wolsztyn

Jeżeli wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy budowa fundamentów w rejonie Wolsztyna i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 201-300m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Wolsztyn

2022-12-28 do 2023-01-05

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m², Kolsko

Klient napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Przyjmij usługę solidnej budowy fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do realizacji działalności z Lubuskiego i pobliskich miast. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Kolsko

2022-09-11 do 2022-09-19

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 60m², Uście

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 60m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Uście

2022-12-11 do 2022-12-19

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Włoszakowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Włoszakowice

2023-01-27 do 2023-02-04

Porządne Fundamenty Wolsztyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Grodzisk Wielkopolski

2023-01-02 do 2023-01-10

Fantastyczna Budowa Fundamentów Wolsztyn

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Grodzisk Wielkopolski

2023-01-23 do 2023-01-31

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Wolsztyn

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 74m² Informacje dodatkowe: Proszę o kontakt w sprawie wykonania ciepłej płyty fundamentowej. Prześlę rzuty ...

 • Sława

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 7 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Sława

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Sława

2022-12-11 do 2022-12-19

Znakomite Konstrukcje Betonowe Wolsztyn

Dla Klienta, który pisze - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², znalezienie znakomitych konstrukcji betonowych może być niełatwe, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Plewiska

2022-09-04 do 2022-09-12

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 120m², Strykowo

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to autentyczny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 120m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Strykowo

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 3 dni temu

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę odpowiednich konstrukcji betonowych gwarantując przy tym solidną obsługę, a na życzenie też usługi dodatkowe, bez dwóch zdań zaciekawisz tego Klienta, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 40m². Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej.

 • Przyprostynia

2023-01-05 do 2023-01-13

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 106m², Zbąszyń

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 106m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Zbąszyń

2022-08-08 do 2022-08-16

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Nowy Tomyśl

Zaoszczędź sobie kłopotów i wybierz zapytanie o wysokiej klasy budowa fundamentów w Nowym Tomyślu. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

 • Nowy Tomyśl

2022-07-24 do 2022-08-01

Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m², Stary Tomyśl

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Nazwa budynku : Tryton 2 Teriva Termin rozpoczęcia prac: 2024-01-01...

 • Stary tomyśl

2022-10-28 do 2022-11-05

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Szukam brygady 8 - 10 osobowej do wybudowania budynku szkoły (jedno s...

 • Nowy Tomyśl

2023-01-09 do 2023-01-17

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Nowy Tomyśl

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy wykonanie fundamentów w rejonie Nowego Tomyśla i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Nowy Tomyśl

2022-09-02 do 2022-09-10

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Bojadła

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z branży konstrukcji betonowych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Zaproponuj termin od razu!

 • Bojadła

2022-09-11 do 2022-09-19

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów Wolsztyn

Przez zapewnianie perfekcyjnej usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Reputacja, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić zleceniodawców. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Opalenica

2022-09-19 do 2022-09-27

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Przytok

2022-08-23 do 2022-08-31

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Sądzia

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Sądzia

2022-12-27 do 2023-01-02

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 170m², Lubieszów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 170m² Informacje dodatkowe: Dom w peoniach 2g2 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Lubieszów

2023-01-01 do 2023-01-09

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 117m², Sulechów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 117m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sulechów

2022-08-09 do 2022-08-17

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 110m², Sulechów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Informacje dodatkowe: Nie mam pewności czy potrzebuję tradycyjne ławy czy płyty - liczę na doradzenie...

 • Sulechów

2022-12-16 do 2022-12-24

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi budowy fundamentów na ponadprzeciętnym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest sprawdzony. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Sulechów

2022-08-22 do 2022-08-30

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów