Fundamenty w Chodzieży

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 412 166 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Chodzieży

Fundamenty Chodzież

MIR-KOP

5 opinii

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? MIR-KOP jest na to najlepszym rozwiązaniem. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

EDDBUD Usługi Ogólnobudowlane - Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom w Chodzieży

Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom w Chodzieży

1 opinia

Przygotowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. EDDBUD Usługi Ogólnobudowlane ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Sew-Bud - Perfekcyjny Fundament Chodzież

Sew-Bud

3 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Sew-Bud. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Firma ogolna budowlana. Luk Mar - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Chodzież

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa

2 opinie

Myślisz, że rewelacyjna płyta fundamentowa to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Budimak Invest Lukasz Makowiecki - Staranne Fundamenty Chodzież

Staranne Fundamenty

4 opinie

Według Ciebie staranne fundamenty to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Quality Usługi Budowlane - Porządne Ławy Fundamentowe Chodzież

Porządne Ławy Fundamentowe

3 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ław fundamentowych i zatrudnij Quality Usługi Budowlane. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wilk - Doskonałe Płyty Betonowe Chodzież

Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wilk

5 opinii

Firma Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wilk świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Chodzieży i z sąsiednich miast. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

BUNARYS Jakub Roman - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Chodzież

BUNARYS Jakub Roman

1 opinia

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? BUNARYS Jakub Roman jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Tomasz Zawadzki "ZAW-TOM" - Najlepsze Kopanie Fundamentów Chodzież

Najlepsze Kopanie Fundamentów Chodzież

1 opinia

Powierz zadanie najlepszego kopania fundamentów fachowcom z firmy Tomasz Zawadzki ZAW-TOM. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Chodzież i pobliskich powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Dom-styl - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Chodzież

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Chodzież

2 opinie

Już od kilku lat pracownicy firmy Dom-styl wykonują usługi z zakresu wysokiej klasy kopania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Żeby otrzymać ofertę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Najnowsze z 29 zleceń na fundamenty w Chodzieży

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 114m², Chodzież

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 114m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Chodzież

2023-01-10 do 2023-01-18

Usługi Wykonania Fundamentów Chodzież

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: mala powierzchnia ok 50m2 pod 9m wysoki budynek. Termin rozpoczęcia prac: m...

 • Chodzież

2022-09-01 do 2022-09-09

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów Chodzież

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-30...

 • Chodzież

2022-08-23 do 2022-08-31

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 108m², Nowa Wieś Ujska

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 108m². Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Nowa wieś ujska

2022-09-15 do 2022-09-23

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ujście

2022-09-06 do 2022-09-14

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Gołańcz

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Gołańcz

2022-07-20 do 2022-07-28

Tanie Konstrukcje Betonowe Chodzież

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 170m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wągrowiec

2022-12-03 do 2022-12-11

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Runowo

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł konstrukcji betonowych, mimo że poszukuje od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zleceniodawcy. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Runowo

2023-01-12 do 2023-01-20

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Piła

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom przy bukowej 14 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Piła

2022-10-20 do 2022-10-28

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 35m², Piła

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 35m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Piła

2022-11-17 do 2022-11-25

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Szukasz pracy jako fachowiec od profesjonalnej budowy fundamentów w miejscowości Piła lub w przyległych powiatach? Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Piła

2022-10-10 do 2022-10-18

Najlepsza Budowa Fundamentów

To zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Wielkopolskiego i z sąsiednich miast. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Garbatka

2022-11-14 do 2022-11-22

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 7m², Oborniki Wielkopolskie Ul.lukowska

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Wielkopolskiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 7m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Oborniki wielkopolskie ul.Lukowska

2023-01-17 do 2023-01-25

Wykonanie Fundamentów Chodzież

Wykonaj zlecenie dotyczące solidnego wykonania fundamentów od pewnych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Czarnków lub okolicy. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Czarnków

2022-12-30 do 2023-01-07

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 20m², Skoki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 20m² Informacje dodatkowe: Sauna, 3x6qm Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Skoki

2022-09-26 do 2022-10-04

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 90m², Damasławek

Zlecający, który poszukuje doskonałej usługi wykonania fundamentów powinien koniecznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Damasławek

2022-12-31 do 2023-01-08

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 45m², Tarnówka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 45m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Tarnówka

2022-11-26 do 2022-12-04

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Białężyn

Zaoszczędź sobie kłopotów i wybierz zapytanie o wysokiej klasy budowa fundamentów w Wielkopolskim. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

 • Białężyn

2022-10-18 do 2022-10-26

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Złotów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Złotów

2022-12-29 do 2023-01-06

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Złotów

2023-01-22 do 2023-01-30

Najlepsze Fundamenty Chodzież

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 90m² Informacje dodatkowe: Wymiary budynku 9x7.5m. Ławy fundamentowe 40cm wysokosc szerokosc 50cm. Mam kupio...

 • Łopuchowo

2022-10-23 do 2022-10-31

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 1000m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Obrzycko

2022-08-10 do 2022-08-18

Doskonałe Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 110m² Informacje dodatkowe: Wysyłam wytyczne które otrzymaliśmy od firmy, która wykona nam dom szkieletowy....

 • Sepno

2022-08-05 do 2022-08-13

Zlecę wykonanie fundamentów, 1500m², Stobno, Trzcianaka

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecę wykonanie fundamentów, 1500m², Stobno. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Stobno, trzcianaka

2022-12-05 do 2022-12-13

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wałcz

2022-09-26 do 2022-10-04

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Jako wysoko wykwalifikowani profesjonaliści dacie radę spełnić wymagania z zakresu usług wykonania fundamentów. Zapytanie ma treść "Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Wałcz

2022-12-28 do 2023-01-05

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Zachęcamy do zadawania pytań.

 • Wałcz

2022-08-22 do 2022-08-30

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kiszkowo

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 800m², Szubin-Wieś

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 800m² Informacje dodatkowe: Poszukuję firmy do wykonania fundamentów oraz prac ziemnych zgodnie z załączonym proje...

 • Szubin-Wieś

2022-07-22 do 2022-07-30

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów