Fundamenty w Rawiczu

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 396 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 564 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Rawiczu

Fundamenty Rawicz

Profesjonalny Fundament w Rawiczu

1 opinia

Zrealizowanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. DP-BUD ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

DAWIKOP Agnieszka Rynkiewicz - Znakomity Fundament Rawicz

DAWIKOP Agnieszka Rynkiewicz

34 opinie

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. DAWIKOP Agnieszka Rynkiewicz ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Megaprogres - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Rawicz

Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów

1 opinia

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Megaprogres perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

P.H.U. JDK - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Rawicz

Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów

1 opinia

Zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom firmy P.H.U. JDK z miejscowości Rawicz. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Rawicza nie mają sobie równych. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

EURO SYSTEM Roman Szumny - Doskonałej Jakości Fundament Rawicz

Doskonałej Jakości Fundament

3 opinie

EURO SYSTEM Roman Szumny świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Rawicz i okolic. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

HURST BARRISOL-POZNAN - Najlepszy Fundament Rawicz

Najlepszy Fundament

1 opinia

HURST BARRISOL-POZNAN oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Rawicza oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

AS-KOP Adrian Siecla - Doskonałe Ławy Fundamentowe Rawicz

Doskonałe Ławy Fundamentowe

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z AS-KOP Adrian Siecla perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Sarbud Progressive - Świetny Fundament Rawicz

Sarbud Progressive

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Sarbud Progressive jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

ADM-INWEST - Doskonały Fundament Rawicz

Doskonały Fundament Rawicz

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z ADM-INWEST perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Tomasz Bartoszewski "Tomuś" - Solidna Izolacja Fundamentów Rawicz

Solidna Izolacja Fundamentów Rawicz

Jeżeli potrzebujesz solidnej izolacji fundamentów w rejonie Rawicza i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Tomasz Bartoszewski Tomuś. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Rawiczu

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 301-500m², Miejska Górka

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Miejska Górka

2023-01-11 do 2023-01-19

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Jutrosin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Jutrosin

2022-11-02 do 2022-11-10

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Bojanowo

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z Wielkopolskiego oraz przyległych powiatów. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Bojanowo

2022-09-19 do 2022-09-27

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Grójec Mały

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: altana , garaż Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Grójec mały

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 145m², Czeladź Mała

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 145m² Informacje dodatkowe: Wykonanie stanu zero Przygotowany już jest szalunek 10cm. Wycena to robocizna za stan z...

 • Czeladź mała

2022-10-02 do 2022-10-10

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 40m², Milicz

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 40m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Milicz

2022-08-25 do 2022-09-01

Profesjonalna Budowa Fundamentów Rawicz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Milicz

2022-08-11 do 2022-08-19

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Miłosławice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Miłosławice

2022-08-10 do 2022-08-18

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 190m², Krzemieniewo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 190m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Krzemieniewo

2022-10-01 do 2022-10-01

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów Rawicz

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gostyń

2022-12-14 do 2022-12-14

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Gostyń

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Gostyń

2023-01-01 do 2023-01-09

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Rawicz

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 109m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Cieszków

2022-10-05 do 2022-10-13

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 60m², Gaiki

Klient napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 60m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Złóż wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Gaiki-

2022-11-27 do 2022-12-05

Porządne Fundamenty Rawicz

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Chróścina

2022-12-10 do 2022-12-18

Wykonanie Fundamentów Rawicz

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 16m² Informacje dodatkowe: Garaż blaszany 3x5m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wińsko

2022-12-05 do 2022-12-13

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 166m², Kryniczno, Trzebnicki

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 166m² Informacje dodatkowe: Projekt domu oryginalny https:/www.mgprojekt.com.pl/viking-4 zmiany istotne dla ...

 • Kryniczno, trzebnicki

2022-07-29 do 2022-08-06

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Krotoszyn

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Krotoszyn

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 40m², Bukowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Dom mobilny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Chodzi o przygotowanie płyty fundamentowej z bloczkami, na których postawiony będzie d...

 • Bukowice

2022-10-16 do 2022-10-24

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 159m², Leszno

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje profesjonalistów od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 159m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zadzwoń i prześlij ofertę.

 • Leszno

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 6 dni temu

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapytanie o wykonanie fundamentów, 140m² to świetny wybór. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

 • Leszno

2022-10-31 do 2022-11-08

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 116m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Leszno

2022-09-04 do 2022-09-04

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m², Sądzia

Klient wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Przyjmij zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Wielkopolskiego i pobliskich powiatów. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Sądzia

2022-12-27 do 2023-01-02

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Trzebnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Trzebnica

2022-09-16 do 2022-09-24

Najwyższej Klasy Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 127.0m² Informacje dodatkowe: Wymarzony 3 dach dwuspadowy Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmow...

 • Kuźniczysko

2022-11-10 do 2022-11-18

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Trzebnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Płyta wielkości 7x5m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Trzebnica

2023-01-18 do 2023-01-26

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Trzebnica

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Trzebnica

2022-08-31 do 2022-09-08

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 225m² Informacje dodatkowe: Dwie płyty o wymiarach 9,5/6,30 i 13,5/11,6 Termin rozpoczęcia prac: możliwy o...

 • Trzebnica

2022-10-13 do 2022-10-21

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 40m², Trzebnica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Trzebnica

2022-10-27 do 2022-11-04

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Boleścin

Jeśli świadczysz wyjątkowe usługi wykonania fundamentów i budowa fundamentów na terenie Dolnośląskiego oraz okolicznych miast to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Boleścin

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 6 dni temu

Budowa Fundamentów

Wykonaj zapytanie dotyczące pierwszorzędnej budowy fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Trzebnica lub sąsiednim mieście. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Trzebnica

2022-09-07 do 2022-09-15

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów